Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[e39] DRL - problem z zakodowaniem


dj_drops

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z uruchomieniem DRL. Postępowałem wg różnych tutoriali na necie i za chiny ludowe nic nie działało - nie mogłem odczytać modułu LCM (błąd Coapi-2041 wrong ecu coding index). Po wstępnym googlaniu natrafiłem na pomysł że moduł LCM był zmieniany i VIN się nie zgadza. Okazało się to dobrym tropem, tylko że wygląda na to że zegary były zmienianie, ponieważ po zczytaniu NCS'em IKE pokazuje całkiem inny VIN. Pytanie czy da się to jakoś wyprostować ? Bo google też podpowiada różne rzeczy:

1. Zmienić VIN w LCM

2. Zmienić VIN w IKE (ponoć Pasoft 1.4 to umożliwia ale zdania są podzielone)

Czy znalazła by się jakaś dobra dusza we Wrocławiu i pomogła mi to ogarnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laczac sie ncs , lacz sie z LCM a nie przez zegary, powinno pojsc. Kodowalem bez problemu rozne waczniki swiatel w swoim aucie z innymi vinami.

PA Soft moze zmieniac vin (mam jak by co) ale w niektorych modulach, w zegarach praktycznie jest to niemozliwe, na 99% tylko zegary na stole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vin nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić drl, łączysz się np przez ews idalej wg instrukcji lecz przed kliknięciem na basic function robisz "read ecu" i odczyta ci właściwy CI, dalej podtępujesz wg instrukcji, tylko pamiętaj zeby przed przystąpieniem do kodowania ustawić w function job SG_CODIEREN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię tak:

Mam pusty plik FSW_PSW.man

1. Odpalam NCS

2. Ładuję profil expert z zaznaczonymi odpowiednimi checkbox'ami

3. F1 -> F3 -> E39 -> EWS

4. F6 -> F4 -> LCM

job_name = sg_codieren ustawia się z automatu (jak na obrazku)

[ATTACH=CONFIG]37939[/ATTACH]

5. F4 (READ ECU)

wywala błąd jak na obrazku, ciekawe dla mnie jest to że w get coded znika moduł LCM

[ATTACH=CONFIG]37940[/ATTACH]

i potym jeszcze błąd: error setting in ECU

Albo robię wg. instrukcji:

1. Odpalam NCS

2. Ładuję profil expert z zaznaczonymi odpowiednimi checkbox'ami

3. F1 -> F3 -> E39 -> EWS

4. F6 -> F4 -> LCM

5. F5 -> coapiReadSgGetFswPsw (CBD name ustawia się na LCM.C20)

[ATTACH=CONFIG]37941[/ATTACH]

Normalnie ręce opadają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w punkcie 3 wybierz ike lub kmb, pokombinuj i pójdzie. swoją drogą miałem pierwszy wypust e38 której w żaden sposób nie szło kodować, dopiero po wyjęciu modółów na stół i wrzuceniu na nowo vin i zcs się udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesku mam pytanie, bo wyskakuje błąd jak na zdjęciu i z tego co zrozumiałem LCM nie są kompatybilne wstecz?

PAsoft koduje LCM ale NCS sobie nie radzi, to już drugi taki przypadek i nie mogę tego rozgryzc.

c5235ef9143ebbde654bff105463c140.jpg

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...