Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wymiana amortyzatorów .


ramus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powoli zbliza sie u mnie wymiana amortyzatorow. Z racji tego ze posiadam zawieszenie EDC chcialbym je wymienic na zwykle wiadomo koszty EDC. Mam na uwadze firme sachs lub bilstein. Ktos moze wymienial lub ma jakies doswiadczenie w tym temacie ? Co do jazdy stawiam na komfort ale chce zeby auto trzymalo sie na zakretach. Z gory dzieki :)

Edytowane przez ramus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko powiem że Sachs jest teraz produkowany w Chinach i jego jakość znacznie odbiega od tego co szło na OEM. Bilstein będzie lepszym wyborem. Pomyśl jeszcze nad BOGE to też szło na OEM w BMW i obydwie firmy są dalej Germany. Zostaje jeszcze KYB. A tak wógóle to wyremontował bym EDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam auta z EDC ale wiem jak działa to w przypadku E34 - zakładam że w E38 jest podobnie. Otóż warsztatu polecić nie mogę bo nie znam, ale napewno są takie co to robią. Kolega kiedyś w Trójmieście robił amortyzatory nivo w c-klasie i zrobił na nich masę km bez awaryjnie z zachowaniem oryginalnego komfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Kolego ja miałem EDC i zmieniłem na zwykłe Sachs i jest dóżo lepiej auto jest miększe.

Ja mam u siebie EDC i mam przełączanie pomiędzy miękko a twardo. Ale już u kolegi też z EDC miał twardo oraz bardzo twardo.

Podobno twardość tych amortyzatorów wybierało się przy zamówieniu auta. Nie wiem ile w tym prawdy ale różnica jest bardzo duża.

Ja osobiście regenerowałbym amortyzatory EDC. Nie po to kupowałem z tym ustrojstwem aby teraz to wyrzucać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...