Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


323i Głośna praca skrzyni


pekezu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam problem ze skrzynią (chyba). Od pewnego czasu wiedziałem, że kończy mi się sprzęgło, łapało już bardzo późno, ale jeszcze się nie ślizgało. Przy wrzucaniu 1/2/3 czy wstecznego przy szybszym puszczeniu sprzęgła słychać było stuk z okolic skrzyni, wału lub dyfra (ale mocowanie samego dyfra jest w porządku). Do tego podczas postoju przy puszczonym sprzęgle na luzie słychać było pracę skrzyni, jednak nie był to jakiś głośny dźwięk, ot jakby łożysko wałka chodziło głosniej. Ostatnio podczas dłuższej jazdy skrzynia zaczęła pracować coraz głośniej, tzn. przy jechaniu np. na 2-3 wszystko jest ok, ale przy wciśnięciu gazu słychać dziwne odgłosy przypominające chrobotanie, szumienie (rzężenie?). Na innych biegach nie zauważyłem znaczącej różnicy. Przy prędkości 100+ na piątym biegu wszystko jest w porządku. Przy krótszych odcinkach skrzynie słychać tylko na luzie. Dodatkowo podczas tych dłuższych tras zauważyłem, że niekiedy pojawia się problem z wbiciem 1/2 wstecznego. No i dodatkowo sprzęgło zaczęło się już ślizgać...

Oleju w skrzyni nie sprawdzałem, bo dostęp do kanału będę miał dopiero za tydzień.

Pytanie brzmi - czy ktoś miał styczność z padającą skrzynią w e46 323i? Czy mogą być to również objawy umierającego sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wali przy wbijaniu 1, 2 i wstecznego. Raz zjarałem ostro sprzegło jak wyciągałem ojca z rowu i nie pamietam czy od tej pory to sie zaczeło dziac, czy juz od kupna auta było. Wymieniłem tuleje dyfra, wózka, podłoga nad dyfrem Ok. Wymieniony wał, podpora wału 2x, łacznik elastyczny wału i nadal wali. I mechanik mówił, że to wina skrzyni bo jest luz na wałku (chyba mówił o wałku) i lepiej jest wymienic skrzynie na uzywaną, która jeszcze jest w dawcy i mozna ja sprawdzic wbijajac biegi, niz naprawiac tą.

Jak juz Ci sie sprzegło konczy, to od razu odłóz kase i wymien sprzegło za jednym razem i sprawdz dwumase (ja ciezko zajechac z benzyniakach). A co do szumów w skrzyni to sprawdz stan oleju lub go wymien. Ale jak juz bedzie wyrobiona to olej nie pomoze.

Sam bede szukał skrzyni uzywanej i tez do 323.

Tu nagrałem filmik z luzami wału na wejsciu do skrzyni

Pytanie do bardziej obcykanych: Od jakiego silnika bedzie pasowac skrzynia do 323?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...