Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Pijaństwo a kierowanie samochodem......


PRZEMO

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli dochodzimy do wszystkim znanych faktów, w Polsce oprócz alkoholu, zbija głupota, brawura, stan dróg i aut oraz inne. Postawa kolegi który uniemożliwia dalszą jazdę pijakowi, jak najbardziej poprawna i wzorowa. Mam nadzieję, że skoro gostek z polówki uciekł, przynajmniej porządnego szpica w 4 litery dostał i do dzisiaj śpi na brzuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawa iście godna pochwały.

Ja nie wsiądę za kółko nawet po wspomnianym wyżej Radlerze - mam po prostu blokadę we łbie i tyle.

Sam też kilkakrotnie wzywałem policję na interwencję, kiedy jeszcze pracowałem na stacji paliw (dyskoteka zaraz obok)... A teraz zdarzyło mi się już kilka razy zabrać kluczyki na parkingach delikwentom, którzy po chlaniu przez cały wieczór i pół nocy, próbowali wyruszyć do sklepu po "dokładkę".

Niestety - wśród znaczącej ilości kierowców zawodowych, widzę dziwną tendencję do chlania na umór w weekendy - jakby to był ich jedyny cel w życiu. A potem dostanie taki ładunek na rano, dmucha na bramie przed firmą i zdziwienie, że mu dali zakaz poruszania się po danym kraju na czas określony + całkowity zakaz wstępu na daną firmę i but z roboty.

Już pomijam, co niektórzy odpier*alają po wypiciu, bo post miałby rozmiar konkretnego elaboratu.

Zasada jest prosta - piłeś = nie jedź!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawa iście godna pochwały.

Ja nie wsiądę za kółko nawet po wspomnianym wyżej Radlerze - mam po prostu blokadę we łbie i tyle.

Sam też kilkakrotnie wzywałem policję na interwencję, kiedy jeszcze pracowałem na stacji paliw (dyskoteka zaraz obok)... A teraz zdarzyło mi się już kilka razy zabrać kluczyki na parkingach delikwentom, którzy po chlaniu przez cały wieczór i pół nocy, próbowali wyruszyć do sklepu po "dokładkę".

Niestety - wśród znaczącej ilości kierowców zawodowych, widzę dziwną tendencję do chlania na umór w weekendy - jakby to był ich jedyny cel w życiu. A potem dostanie taki ładunek na rano, dmucha na bramie przed firmą i zdziwienie, że mu dali zakaz poruszania się po danym kraju na czas określony + całkowity zakaz wstępu na daną firmę i but z roboty.

Już pomijam, co niektórzy odpier*alają po wypiciu, bo post miałby rozmiar konkretnego elaboratu.

Zasada jest prosta - piłeś = nie jedź!

:lol:

dobrze-mowi-polac-mu-pl-ffffff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem, jak inni, ale u mnie nigdy nie ma nawet mowy o jeździe z %. Mam kumpli, którzy twierdzą, że jedno piwko i po godzinie można jechać. Jeśli nawet by tak było, to niech ktoś mi k.urwa wytłumaczy jaki sens? Ani po jednym piwie się lepiej czuł nie będę, ani się nie napiję, a tylko stres, czy faktycznie jest 0,0. Ja jak mam ochotę pić, to jadę tramwajem (motorniczym nie jestem, więc luz :D ) i mogę wracać w jakim stanie chcę. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet by tak było, to niech ktoś mi k.urwa wytłumaczy jaki sens?

Taki sens, że jak ktoś jest koneserem i lubi rozkoszować się smakiem dobrego piwa, to może pyknąć jedno średniej wielkości i wrócić do domu w komfortowych warunkach.

Tak, ja wiem, że to jest mały procent przypadków, a generalnie mówimy tutaj o alkoholikach-recydywistach, którzy siadają za kółko nie po piwie a po litrze wódki, i to nagminnie, ale do znudzenia będę wszystkim powtarzał: z jakiegoś powodu nawet prawo uznaje 0,19‰ za wartość dopuszczalną i pozwalającą prowadzić samochód. Wyluzujcie się trochę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...