Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Problem z radiem


kubaoli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość.

Problem polega na tym że chciałem wymienić radio poprzedniego właściciela na swoje mp3. Ściągnąłem osłonę, wyciągnąłem radio tak że miałem dostęp do kostek i do anteny. Kiedy odpialem pierwszą kostkę po prostu wyrwalo mi ją z ręki i zniknęła w czelusciach kokpitu, reszta kabli jest ale też nie bardzo wystają jakby były za krótkie.

moje pytanie czy muszę rozbierać cały kokpit czy da się to jakoś chirurgicznie załatwić? I jeśli muszę to od czego zacząć?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno pomóc :)

AG21 Chwytak sprężynowy do śrób i małych elementów (5647211456) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

[ATTACH=CONFIG]38944[/ATTACH]

Porozbieraj trochę plastików z wierzchu, żebyś miał możliwość wsunięcia ręki w otwór po ramce radia, postaraj się złapać chwytakiem wiązkę i delikatnie podciągnąć ją do góry - na tyle żebyś mógł chwycić kostkę ręką.

W zlokalizowaniu kostki pomoże też mała latareczka i kawałek lusterka (najlepiej takie warsztatowe/dentystyczne, ale nawet takie damskie z kosmetyczki powinno zdać egazmin).

Jeśli to nie pyknie to dalej endoskop i ostatecznie rozbieranie deski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybko możesz wyciągnac schowek na okulary. Otwierasz klapke i potem mocna za nia szarpiesz i schowek masz na wierzchu. Jak go wyjmiesz to może bedzie widac przewody. O ile spadły tak nisko.

Sory. Dopiero po dodaniu posta zauwazylem, ze to w e36. A ja pisalem o e46:bag:

Edytowane przez Kandyn
;.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź zrobiłem podobnie jak buczu radził tj. Zjadłem schowek na okulary żeby zlokalizować cel, a jak już go znalazłem to wiedziałem, że będę musiał zdemontować nawiew bo kostka była dość głęboko. Po zdjęciu nawiewu trochę gimnastyki paleczkami do chinszczyzny i kable na wierzchu.

Wszystko działa jak należy poza tym że nie do końca mogę poradzić sobie z nawiewem wie ktoś jak go z powrotem włożyć żeby się zatrzasnal idealnie? ( na tą chwilę śmigam z lekko odstajacym w okolicy zlaczenia z tapicerka)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź zrobiłem podobnie jak buczu radził tj. Zjadłem schowek na okulary żeby zlokalizować cel, a jak już go znalazłem to wiedziałem, że będę musiał zdemontować nawiew bo kostka była dość głęboko. Po zdjęciu nawiewu trochę gimnastyki paleczkami do chinszczyzny i kable na wierzchu.

Wszystko działa jak należy poza tym że nie do końca mogę poradzić sobie z nawiewem wie ktoś jak go z powrotem włożyć żeby się zatrzasnal idealnie? ( na tą chwilę śmigam z lekko odstajacym w okolicy zlaczenia z tapicerka)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Najważniejsze, że misja udana ;)

Co do kratki nawiewu zdemontuj ją jeszcze raz i zobacz dokładnie gdzie umiejscowione są zatrzaski/klipsy. Przy okazji zerknij w jaki sposób są mocowane. Będziesz wiedział jak i gdzie konkretnie musisz docisnąć żeby wszystko siadło jak należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...