Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Pomoc z zamkiem centralnym tył.


brawurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

mój problem polega na tym, że nie działa mi zamek centralny w tylnich prawych drzwiach. Dostałem info, że może to być siłownik zamka. Kupiłem używkę i podmieniłem go. Cały mechanizm zadziałał tylko raz czy dwa i wszystko z powrotem padło. Podejrzewam, że wiązka kabli nie przewodzi impulsu, tylko nie mam jak tego sprawdzić.

Czy jest jakiś forumowicz,który ma miernik i byłby skory pomóc zdiagnozować problem? Bo jeśli się okaże, że prąd w kablach jest, no to sprawa jasna - dalej problem z siłownikiem...

Po serwisach specjalizujących się w bmw we Wro juz dzwonilem i raczej 90% jest zawalona robotą...

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo miałem identyczny problem, te same drzwi.

Dokładnie tak samo wymieniłem siłownik i dokładnie to samo.

Pomogło pomazianie smarowidłem i wymiana akumulatora na nowy.

Nie wiem co bardziej, bo robiłem to na raz.

Od wymiany akumulatora problem nie występuje.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem miales byc u nas dzisiaj o 16. Dzwonisz po warsztatach, dupe zawracasz, umawiasz sie i nie przyjezdzasz... Piszesz ze warsztaty zawalone robota bo nie chce ci nikt tego zrobic na poczekaniu czy dlatego ze nie za darmo ? Skoro zastanawiac sie nad miernikiem za 20 pln to chyba wlasnie darmowej naprawy szukasz. Bierz miernik i baw sie sam.

Nr telefonu warsztatu to nie infolinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila bo czegoś nie zrozumiałem. Z tego co ja wiem, "miałem dzwonić po 16" i sprawdzić czy jest wolne miejsce a nie, że byłem umówiony na 16 - to po 1. Po 2 - akurat w trakcie dnia mi coś wypadło i byłem zajęty do 18. Gdybym wiedział, że jestem umówiony na pewno bym zadzwonił i powiadomił. Miernik jest mi tylko potrzebny do sprawdzenia, czy bede w stanie sam zlokalizować i naprawić problem , (jako że sam lubie grzebać) czy bede musiał odstawić samochód do warsztatu.

Poza tym, u was już "zawracać dupy" nie będe, także spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPrawdziłem już czy jest napięcie w kostce. Przy otwieraniu/zamykaniu z pilota pokazuje napięcie nieco ponad 10V . Tak powinno być?

Bo jeśli tak, to zwiększa sie prawdopodobieństwo, że kupiłem drugi siłownik który też już umarł...

Rozebrałem drugie drzwi pasażera, wyjąłem sprawny siłownik i podpiąłem do wtyczki w drugich drzwiach i działa bez problemów. Podpiąłęm też "niby" działający siłownik który kupiłem na allegro i nie dał żadnej oznaki życia.

Czyli podsumowanie jest takie, że kupiłem na allegro siłownik który od razu umarł lub już był w stanie agonalnym...

Edytowane przez brawurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...