Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


M52B20 - gaśnie podczas jazdy


knysha

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam problem z moim M52B20 :/

Wczoraj podczas jazdy (ok. 40-50km/h, 3 bądź 4 bieg) przy ok. 2000 rpm samochód mi poprostu zgasł - obrotomierz spadł do 0, silnik przestał pracować, po chwili zapaliły się kontrolki jak przy przekręceniu zapłonu.

Podjechałem szybko na stację, dotankowałem samochód (być może pływak się zawiesił), ale dzisiaj znowu zgasł mi podczas jazdy. Zjechałem na pobocze, pełne zatrzymanie, przekręcenie kluczyka - zakręcił rozrusznikiem i odpalił normalnie.

Jeszcze dzisiaj podczas jazdy zauważyłem około półsekundowe wachnięcie obrotomierza z 2000 do 1000 obrotów, po czym powrócił do normalnych obrotów (na danym biegu i prędkości).

Samochód stał około dwa tygodnie, ale wcześniej - podczas normalnego użytkowania - to też się zdarzyło.

Co to może być? Immobilzer, pompa paliwa, zacięty pływak, lewe powietrze w dolocie?

Stan baku wg. zegarów:

DmcmTKQ.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo immo albo szerokorozumiany problem z elektryką skoro gaśnie wszystko jak po przekręceniu kluczyka... Raczej mało prawdopodobne jest to że najpierw tracisz kontakt z alternatorem, sekundę później klemy spadają z akumulatora i po jakiejś tam chwili w cudowny sposób wszystko wraca na swoje miejsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wału niet?

może być też u siebie go podejrzewam w touringu a mam jak ty raz dwa razy potrafi na chwilę klęknąć kopyto z tym że mi żadne zegary nie gasną całe zasilanie jest u ciebie też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak? Jedziesz masz 2000rpm nagle auto gaśnie i jadąc na biegu wskazówka opada na 0, pomimo tego że auto dalej jedzie na biegu?

Immo chyba czyta impuls tylko przy odpalaniu, sprawdzałem kiedyś na swoim przy zabawie ze stacyjką.

Może kostka stacyjki się sypie i gasi silnik. Komputer coś wskazuje?

Ps. zawsze miałeś taki licznik w tym aucie? w moim m52b20 skalowanie poziomu paliwa jest w litrach do 65. Z którego roku auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być też u siebie go podejrzewam w touringu a mam jak ty raz dwa razy potrafi na chwilę klęknąć kopyto z tym że mi żadne zegary nie gasną całe zasilanie jest u ciebie też ?

Zasilanie jest, radio gra, silnik nie działa.

Ale jak? Jedziesz masz 2000rpm nagle auto gaśnie i jadąc na biegu wskazówka opada na 0, pomimo tego że auto dalej jedzie na biegu?

Immo chyba czyta impuls tylko przy odpalaniu, sprawdzałem kiedyś na swoim przy zabawie ze stacyjką.

Może kostka stacyjki się sypie i gasi silnik. Komputer coś wskazuje?

Tak, wskazówka opada na 0, silnik gaśnie, ale prąd dalej leci. Ostatnio zmieniałem radio, ale to nie to.

Ps. zawsze miałeś taki licznik w tym aucie? w moim m52b20 skalowanie poziomu paliwa jest w litrach do 65. Z którego roku auto?

Tak, zawsze - taki kupiłem. Auto z kwietnia 1996 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij pod kompa i będziesz wiedział na czym stoisz. Miałem takie przygody jak ty tylko jak dojeżdżałem do świateł auto gasło. Na kompie wyszło że to czujnik położenia wałka górny. Wymieniłem i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Podepnij pod kompa i będziesz wiedział na czym stoisz. Miałem takie przygody jak ty tylko jak dojeżdżałem do świateł auto gasło. Na kompie wyszło że to czujnik położenia wałka górny. Wymieniłem i po problemie

U Czaksa podepnę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...