Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


X5 opinie


Chacko e30

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie prosze o przeniesienie jak pisze nie w dziale

Jak wszyscy wiedzą od dłuższego czasu chce sprzedać e30, dziś dostałem potwierdzenie przelewu z dość wysoką zaliczką i informacją że auto zostanie odebrane do 24.04 więc zaczynam się rozlądać za nowym dupowozem!

Byłem nakręcony na vw touareg ale myśl że miałyby się skończyć spoty w tak fajnym towarzystwie blokowały mnie do podjęcia ostatecznej decyzji!

Dzisiaj Czaks podpowiedział mi żebym pooglądał x5 i raczej jestem pewny że takie auto kupie!

Na co zwrócić uwage? Jakich wersji silnikowych szukać? Skłaniałbym się ku benzynce ale ponoć m54b30 nie daje sobie tam rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie E53, jak na moje przede wszystkim szukałbym dobrze utrzymanego egzemplarza. Silnik jaki by tam nie był to chyba będzie spoko, i 3 litrowy diesel i benzyny 4 litrowe, choć osobiście wybrałbym benzynę. Na początek pewnie zawieszenie, vanosy no i pewnie czy buda prosta. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja uważam, że E53 jest brzydkie jak pleśń? :evil:

Auto waży ponad 2 tony więc sam ocen jak to będzie jechać. Jest kilka osób co ma e39 w 4.4 i 3.0d, ładnie poprosisz i Cię przewiozą, i sam ocenisz jak to się zbiera w aucie co jest 0,5 tony lżejsze i będziesz miał mniej więcej jakiś obraz. Swoją drogą ciekawy przeskok z E30 do X5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja uważam, że E53 jest brzydkie jak pleśń?

Chyba nie tylko ty :mrgreen:

Nic osobiście nie mam do kupna takiej bryczki ale waga w tym aucie będzie robić swoje ,moim zdaniem to będzie słabo jechać, porównuje to do swojej e39 4,4

Pawel4freak dobrze mówi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy Chacko'wi zależy na ściaganiu się, czy na wygodnej jeździe. Wiadomo, że wyścigówka to to nie jest, ale też nie przesadzaj, że nie jedzie. 3 litrowa benzyna 8,5s do 100, 4.4 - 7,5s. 3 litrowy diesel, pewnie zmiena programu, pare poprawek i też źle nie będzie się odpychał. Pewnie jakby mu zależało na ściganiu to zostałby przy E30 i robił swapa. :P

Moim zdaniem jedyny minus E53 to środek... na miły... jak mogli przenieść środek z E46 do X5...

Poza tym bardzo fajne auto.

Trzeba mieć tylko na nie dobry pomysł. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy Chacko'wi zależy na ściaganiu się, czy na wygodnej jeździe.

Według mnie coś co ma wysoko środek ciężkości, jest suvem i ma poruszać sięz dużą prędkością na autostradzie nie może mieć wygodnego, komfortowego zawieszenia. Ogólnie nie widzę sensu kupowania suva. W teren nie pojedzie, a w mieście niewygodne i pod względem "twardości" jak i gabarytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na osiągach...

Bardziej chodzi o wygode, nie dawno miałem okazje pojeździć nową x3 i spodobało mi się!

Na nową x3 mnie nie stać dlatego będzie stara x5...

Środek faktycznie jest taki że może się nie podobać ale mi bardziej nie odpowiada tylny dyfuzor :bag:

Co do wyglądu zewnętrznego to bez urazy ale dużo bardziej mi się podoba X jak oklepane mpakiety w e46 i e39 :4:

W weekend podjade obejrzeć w najbliższej okolicy 3.0i i 3.0d to będę wiedział czego szukać :4:

Jest ktoś na forum co ma e53?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo też mam znajomego z 3.0d i jedynie na co narzeka to na pękające kolektory wydechowe...

Spalanie +/- 12l/100km po wrocławiu...

Co do osiągów też nie jest źle :wink:

E53 chyba nie dostawały tak po dupie jak pozostałem bmw i łatwiej będzie o nie zmęczoną sztuke,a z drugiej strony ponoć serwis jest drogi i dlatego wole z de bo wszyscy wiemy jak większość podchodzi do samochodów :bag: po e30 mam dość remontów i chciałbym się skupić na jakimś kole itp :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi osobiście E53 się podoba ale tylko w wersji FL, może kolega nie jest mistrzem Legnickiej czy mostu Milenijnego i chce mieć poprostu taki pojazd.

Sąsiad ma takiego w 3.0d i poza tym że mu nagminnie kradną obudowy lusterek nic mu się złego nie dzieje. Aaaa no problemem mogą być tylko padające poduszki od nivomatu ale to z racji wieku a nie usterkowości. Benzyna jak benzyna albo 3.0i albo 4.4 z tym że te ostatnie do najtańszych w utrzymaniu/serwisie/obsłudze nie należy więc pisanie że tylko 4.4 jak się zarabia 20k PLN miesięcznie netto to jeden z wielu punktów widzenia :)

Poza tym jak chcecie poczuć "moc" to sobie motocykle pokupujcie :D gdzie macie 200kg i 200KM i wtedy kozaki w M5 i V8 puchną już w pierwszej setce ;) A i fan dużo większy jak się winklem 170 leci tam gdzie każde auto przy 100 wylatuje z drogi jak kamień jak z procy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...