Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Nie działa ręczne kasowanie inspekcji (e63)


CrisELdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie działa ręczne kasowanie inspekcji (e63) próbowałem skasować przebieg na tylne klocki hamulcowe.

Ale jakieś jaja?

Uruchamiam zapłon (bez silnika)

Ustawiam Datę

Trzymam Reste (od bieżącego przebiegu) <-- widzę czerwony trójkąt z wykrzyknikiem a nie żółty?

Wchodzę w przebieg poszczególnych inspekcji <-- wszystko jest podświetlone na czerwono (ciemny) mimo iż wszystkie inspekcje są zrobione i posiadają zapas 20000-10000km do inspekcji.

Pierwsza opcja wyświetla się bocja tylne hamulce mocnym czerwonym (jasny) kolorem z przebiegiem -15000km

Trzymam reset wyskakuje "RESET?" puszczam reset

Trzymam reset wyskakuje "----" i po chwili wyskakuje znowu -15000 puszczam reset

Nie wiem co jest nie tak ,-15000 wyskoczyło mi po tym jak próbowałem skasować tylne hamulce bo już miałem ostrzeżenie na żółto.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. (Rozwiązałem problem)

Już wiem co zrobiłem miałem "komunikat na żółto - tylnie hamulce) przed kasowaniem inspekcji zmieniłem czas o rok potem od razu zacząłem kasować inspekcje klocków i w tym momencie wywaliło -15000.

Tak to jest związane z czujnikiem zużycia klocków, oczywiści mój czujnik był zużyty w 1/4 i o tym wiedziałem wymieniając klocki, oczywiście nie da się skasować inspekcji na zużytym czujniku.

Ale można oszukać komputer zamiast czujnika wpiąć rezystor 1,5-100ohma zamknąć wszystkie drzwi i przejść do procedury kasowania inspekcji ja skasowałem inspekcje za drugim razem (bez uruchomienia silnika czy ruszaniem pojazdu).

Ze względu iż mój czajnik był już zużyty klocki nowe a sam nowy czujni to groszowa sprawa wiec założyłem nowy. Niema tu znaczenia czy to oryginał czy podrób ważne aby okablowanie i wtyczka była szczelna oraz opór nie przekraczał na 100 Ohma.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...