Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E61 525D czy jest sens? Zdjęcie taczki


boski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów serdecznie!Jak już stoi w temacie - mam do kupienia okazyjnie od kolegi z pracy e61 525D z 2008 roku, w automacie i chyba ze wszystkim oprócz HUD co mi nie przeszkadza. Autko jest w drugich rękach z przebiegiem 250 TKm w stanie ogólnym 5-. Nota taka dla tego że brakuje mu rolety bagażnika i ma ułamany uchwyt siłownika od podnoszenia pokrywy bagażnika z pilota. To też będzie jednym z moich pytań czy można to niepotrzebne cholerstwo po prostu zastąpić dwoma normalnymi sprężynami gazowymi za 70 Euro po uprzednim zdezaktywowaniu czy jest to tak akurat zrobione że nie pasują jakieś rozstawy i szpan jak był to musi być? Kolejny temat to taki że jest nieźle obniżona, cytuję: z przodu sprężynami a z tyłu komputerem. Czy to ma jakieś hydro-pneumatyczne zawieszenie z tyłu które się reguluje z pozycji i-drive czy programem? To są w zasadzie takie kwestie mnie nurtujące bo co awaryjności to pewnie ile samochodów tyle opinii, choć pewnie zdarza się coś nietypowego. Wiem że obsługa autka do tanich nie należy ale za to opłaca się przyjemnością z jazdy. Ja robię w zasadzie w 95% autostradę - czyli mniemam że będzie niebo lepiej jak w mojej e46 - tym bardziej że jest w automacie czego po setkach tysięcy kilometrów po prostu mi zaczyna brakować... Autko jest do kupienia za 6900 euro więc myślę że nie najgorzej. Jeśli ktoś miałby do dodania coś na co zwrócić uwagę to byłbym wdzięczny. Wiem że tutaj pewnie są dziesiątki tematów o podobnej treści ale czasem nie znajduje się odpowiedzi na ważne pytania. Pozdrawiam i liczę na kilka podpowiedzi a tym czasem znikam zajrzeć czy mi się linki w PL szybie w babci nie nawineły na głośnik bo coś chrupie;)

Edytowane przez boski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy jest rozrzadowy. Z pewnoscia swoje przejechal, a z drugiej strony biorac po przekroczeniu magicznej rzeki Odra mialby ze 180 TKm.... w BMW w takim razie dobrych diesli nie ma?? To auto to okazja a nie mus. Mi by bardziej podeszedl 2,0 ale to jest podobno mnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik spoko bo kolega ma takie coś w swoim e61. Do tego jakiś wirus i juz będzie spoko się odpychało. Ale jak Leo napisał w polifcie lepiej zacząć od rozrządu jak nie był ruszamy.

Co do klapy tyl to mogę spokojnie przerobić na zwykłe silowniki żaden kłopot.

Ogólnie wdzięczne auto i silnik w miarę oszczędny a zawsze bardziej dynamiczny szczególnie przyda Ci się na autobanie.

Jak znasz auto i nie będzie nic ukryte w środku to kosztem utrzymania możesz się pozytywnie zdziwić. Jak coś to wal jak w dym to podpowiem pomogę bo e60 / 61 nie ma już wiele tajemnic przede mną. 

 

Oli

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawirusowane to jest od niedawna, 306 PS - ale do zakupu wolę raczej serię i zakazić samemu. Też tak myślę że szpan z otwieractwem można zastąpić serią więc jak się zdecyduję to tak uczynię, po cholerę mi kolejny gadżet który ma się ułamać. Martwi mnie troszkę ten nierząd, choć profilaktycznie można zmienić napinacz, a jak dojdzie co do czego to skrzynia w kanał i ogień. Ciekawi mnie co jeszcze może mnie spotkać w tym modelu, do tej pory babcia e46 i można powiedzieć że poza eksploatacją, cewką i ślizgiem do szyby nic. No teraz posmakował jej jak nigdy olej ale to jest do usunięcia. Dla tego zanim kupię chciałbym wiedzieć więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolega trochę oderwany jest od rzeczywistości albo całkowicie nie bardzo wie o czym pisze....

Co da wymiana samego napinacza jak w KAŻDYM jednym poliftowym motorze na alu bloku (nine ważne czy to 525, 530 czy 535) urywa się środkowy łańcuch łączący pompę CR z wałem korbowym i nie ma na to wpływu ani napinacz, ani łyżwy, ani olej ani Matka Boska.... Łancuch po numerze jest ten samo co w żeliwnych blokach ale z uwagi na używanie nowych materiałów produkcji nie just już taki trwały i zwykle dożyje 250-300 tys km i się urwie.... w każdym jednym. Są odstępstwa od regóły zarówno w jedną jak i w drugą stronę miałem pacjenta że urwał się przy 190tys a miałem i takiego u którego przy 310 zmieniałem ori nie ruszany.

Co do skrzyni w dół.... rozrząd jest z przodu ;)

 

Co jeszcze? Jak automat to skrzynia/sprzęgło... Jak manual to dwumasa.

Diesle to wtryski, turbo, DPF....

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie do konca oderwany ale przenioslem bzdure przeczytana gdzies na forum ze jest z tylu... jak jest z przodu to i lepiej. A poza tym loteria jak w kazdym nowym dieslu, jak mowisz...wtryski, turbo i reszta.... przeraz mnie troszke napakowanie tego gadzetami, nie wiem jak wyposazenie...ale i na to nie ma pewnie reguly... jak jest z trwaloscia tylnego zawieszenia i pneumatyki?

To profilaktycznie mozna zmienic lancuch od pompy? Bo jesli to tyle samo roboty to gra nie warta swieczki...

IMG_20160825_203529.jpg

Edytowane przez boski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa a jednak panowie cos potrafia dodac... jak chcialem wiedziec cos o moim aucie to prawie cisza i temat sobie wisial i smierdzial...

Jesli malo ludzi sie wypowiada to albo jest zbyt mala wiedza na temat, albo moze szkoda tlenu bo co tu zachwalac... nie wiem. Jestem coraz dalej od zakupu, nikt nic nie mowi to moze  nie warto...nie jestem przekonany. E 90 totalnie odpada bo to to samo co e46 jesli chodzi i wielkosc, bylem ostatnio lukac, tak zeby posiedziec itp. Dla mnie nonsens. Piateczka jest w sam raz ale cos nikt nie pisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mamy Ci powiedzieć? Auto twojego kolegi, dzięki temu możesz sam, praktycznie codziennie przychodzić i macać auto od środka i zewnątrz.

Uważam, że nie będzie zły jak zapytasz, żeby podjechać do ASO i zrobić gruntowny przegląd wszystkiego, dzięki temu będziesz wiedział pewnie o aucie więcej niż on sam (albo do Leo czy kogoś innego co siedzi w tych samochodach i zjadł już zęby na nim np Oli).

Leo i Oli chyba dość napisali czego się najbardziej obawiać.

Jak to Ci nie wystarcza to zostają opinie na google: https://www.google.pl/search?q=e60+2+5d+opinie&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=C9bFV9aDG8uv8weYtq-gDg

Na koniec rzuć monetą, zanim spadnie będziesz wiedział czego chcesz :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...