Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Dziwne objawy


kozi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy dawno mnie tu nie było man taki problem ze bmw przestało odpalać zimny kręci luźno a jak się po kręci jakiś czas na przykład 5minut i psiknie plakiem to odpali i chodzi nierówno jak się za grzeje to już później odpala i jeździ nagrałem taki filmik jak odepne przewód z odmy strasznie dymi i Z tłumika tez czy głowica juz pada czy pierścienie20160913_144212.mp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie silnik zaczął pracować normalnie i codziennie odpala normalnie kompresja jest mechanik stwierdzi ze szklanki się zawiesiły i zawory były lekko uchylone i nie było kompresji żeby odpalił teraz jest wszystko ok i nic nie stuka i nie puka jutro wymiana oleju na motul dam znać jak chodzi a tu filmik bez złożonego dolotu i przed wymiana oleju

20160914_143012.mp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na wymianę na warsztat bo nie miałem gdzie sam wymieniać oleju i w warsztacie polecał Mobil 1 i tym był zalany silnik ale co tam naprawdę wali to się raczej nie dowiem teraz auto jest u mojego kolegi i tam i on wieje olej motyl zobaczymy jaka będzie różnica w pracy silnika a wymieniam olej jak się pali jeden kwadracik zielony  z inspekcji na liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pidey napisał:

Na YT jest wiele testów porównawczych olei silnikowych. Owszem, nie wszystkiemu należny wierzyć ale ...?

Tutaj jeden z nich.

To taki troche gowno warty ten test skoro grzeją olej do 400 stopni Celcjusza i patrza co sie stanie.... On nic nie pokazuje co sie tak naprawde z autem dzieje. Moze nie iest to fachowa literatura ale tutaj pisza ze syntetyki max 150 http://mojafirma.infor.pl/moto/eksploatacja-auta/oleje/318687,Prawidlowa-temperatura-oleju-silnikowego.html

W dodatku prawdopodobnie przy 150 stopniach zachowuja sie tak samo.

Edytowane przez efendi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, zahipnotyzowało mnie to co pozostało na dnie, nie zwracając uwagi na warunki testu i w ogóle czego dotyczą, bo nie tylko trwałość ale i wiele innych parametrów jest istotna.

Jednakże są miejsca w silniku gdzie temperatura chwilowo może osiągać wartości dużo większe niż 150 st C. a wtedy właśnie "taki asfalt" zostaje w silniku. :S

Edytowane przez pidey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik pracuje teraz ok ale pojawił się kolejny problem chyba rozwalilo membranę w redaktorze gazu objaw jest taki ze w redaktorze tam gdzie jest podciśnienie to tamtędy wylatuje gaz i na wolnych obrotach nie chodzi na gazie jak go przy trzymam na wysokich obrotach to chodzi na gazie reduktor mam zavoli zeta chyba mam pecha jakiegoś najpierw czujniki wału walka później problem z silnikiem a teraz reduktor masakra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko swoje 5gr.Co do reduktora to wystarczyło kupić zestaw regeneracyjny za ok.60 zł.(tyle dałem za taki do KME silver),który składa się z oringów i uszczelek.Rozkręcić reduktor,wymyć,zmienić to co jest w zestawie i mamy z powrotem nowiutki reduktor.Robiłem to teraz w niedzielę pierwszy raz i nie ma filozofii a czuć poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odgrzeje temat i proszę oglądać testy z palnikiem i temp dochodząca do 1000stopni jak na filmie poniżej testował różne oleje...Zbieg okoliczności,że akurat na takim śmigam bo otworzyłem pierwszy filmik jaki mi wyskoczył z palnikiem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...