Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Pomocy grzeje się E39 2,8


Danielo

Rekomendowane odpowiedzi

 Dzisiaj odpaliłem bunie i po krótkiej drodze temperatura wskoczyła na czerwone pole. Wróciłem do domu i sprawdziłem poziom płynu który był niski .

Więc dolałem płyn do kreski max i odkręciłem odpowietrznik na chłodnicy odpaliłem i jedyne co buchnęło z odpowietrznika to tylko para a w zbiorniczku nie ubyło płynu.

Ponadto też nie działa ogrzewanie w sensie że nie leci ciepłe powietrze . Moje pytanie jest takie czy to może skończyła żywot pompa wody czy może coś jeszcze.

Liczę na waszą pomoc w diagnozie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkręciłem korek od zbiornika na zapalonym aucie nic nie było widać aby coś leciało. Rozumiem że od tego przelewu powinienem zobaczyć jakiś strumień płynu w zbiorniczku jeśli dobrze rozumiem. Czyli padła pompa wody jak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Niedzwiedz napisał:

Spróbuj jeszcze dać gazu tak na 1.5-2tys obrotów i zobacz czy pojawi się tan strumień. 

Dokładnie, strumień w przelewie pojawia się po przegazowaniu  silnika, na wolnych obrotach go nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc, wymieniłem pompę wody , termostat i przy okazji pasek i rolkę . Bunia teraz śmiga.

Za to poznałem fajną metodę odpowietrzania która działa , choć robiłem to pierwszy raz udało mi się .

Zalewasz płyn do pełna po czym dmuchasz do zbiorniczka aż przez odpowietrznik zacznie lecieć płyn po czym zakręcasz go i nadal dmuchając odkręcasz ren przy termostacie i dmuchasz aż też zacznie lecieć płyn po czym zakręcasz . Odpalasz auto czekasz aż się zagrzeje , gasisz auto i na otwartym termostacie powtarzasz operacje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak liedys odpowietrzalem e36 i moze to smieszny sposób, ale skuteczny. Tylko trzeba uwazaj jak sie dmucha na cieplym juz silniku bo gorace leci z odpowietrznika. Mi mało ryjca nie poparzylo.

Wysłane z mojego LG-D410 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2017 o 21:50, Danielo napisał:

To fakt trzeba uważać na ryjka ale po za tym ta metoda jest prosta i skuteczna.

Wiec jeszcze raz polecam wszystkim.

też tak odpowietrzałem kilka razy :) fakt szybko i skutecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...