Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW e60 zmiana tylnych lamp na LCI


przemal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zmieniam lampy tylne w e60 na lampy po lifcie. I teraz mam pytanie, który wpis odpowiada w module LM za tylne postojowe ?  Ponieważ chcę wyłączyć testy żarówek oraz informacji o błędzie przepalonej żarówce. 

Może macie też jakieś pomocne sugestie dotyczące podłączenia lamp i uruchomienia takich lamp ? 

 

 

 

 

 

I pytanie z innej beczki, czy jest możliwość ustawienia poprzez kompa przekaźnika kierunkowskazów tak aby po zmianie wszystkich żarówek na ledowe nie migały one szybko ? 

Ew. może macie jakiś namiar gdzie kupie takie żarówki ledowe o rezystancji standardowej żarówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis w LM wyłączysz bez problemu ale nie spotkałem się z "LED'ami" o rezystancji identycznej z ori żarówką - byłoby to bez sensu. Z drugiej strony bez sensu jest wyłączanie kontroli żarówek jak są dostępne zamienniki LED z kontrolą CAN. Kilkukrotne mignięcie LED'ów zaraz po włączeniu stacyjki nie stanowi jakiegokolwiek problemu. LED'y mają bardzo małą bezwładność krótki czas reakcji na napięcie zasilania i bez względu na rezystancję i tak będą mignięcia (pierwsze kilka sekund po włączeniu stacyjki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a możesz podpowiedzieć który to wpis w LM ???

 

A z tymi kierunkowskazami to nie chodzi mi o sprawdzanie żarówek kiedy ledy migają na przemian po przekręceniu zapłonu. Tylko o to że po zmianie żarówek przednich kierunków i bocznych na ledowe może powodować to szybkie miganie ich po załączeniu kierunkowskazu.  Chyba że tak jak mówisz dostane gdzieś takie żarówki z kontrolą CAN. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadam dziwne pytanie.

 

Zmieniłeś LM  na LM2??

 

Bo zamiast kombinować z wyłączeniem prościej jest za 100 kupić lm2 i podpiąć zgodnie ze sztuką ?

 

Nie pamiętam który wyłączyć aby postoje przestały świecić. Ale pamiętaj że w starych lampach masz dwie żarówki w każdej od postoju więc musisz obie wyłączyć testowanie.

 

Co gorsza te same żarówki obsługują też światła stop i tu możesz mieć zagadkę.

 

Pozdro

 

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


KALTUEBERWACHUNG_ 
KALTUEBERW_ 
WARMUEBERWACHUNG_ 
WARMUEBERW_ 
FEHLERMELDUNG_CC_ 

RFS_R, RFS_L = lampy tylnie 
FL_R, FL_L = światła długie 
AL_R, AL_L = lampy kierunkow (przy swiatlach adaptacyjnych) 
SL_V_R, SL_V_L = lampy postojowe 
NSW_R, NSW_L = przeciwmglowe przednie 
NSL_R, NSL_L = przeciwmglowe tylnie 
BLK_V_R, BLK_V_L = kierunki przod 
BLK_H_R, BLK_H_L = kierunki tyl 
KZL_R, KZL_L = oswietlenie rejastracji 
TFL_R, TFL_L = swiatla dzienne 
SML = swiatla boczne 
BL_R, BL_R = swiatla sopu 
RL_BL_1_R, RL_BL_1_L = swiatla stopu z tylu 1 
RL_BL_2_R, RL_BL_2_L = swiatla stopu z tylu 2 
BL_M_1 = 3. dodatkowe swiatlo stopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RFS_R, RFS_L = lampy tylnie     ( Tylko że to dotyczy wstecznych bo nie ma reakcji na ten wpis ) ....

 

 

Ma ktoś jakiś pomysł na wył tych komunikatów przepalonych żarówek postojowych tylnych ?

Edytowane przez przemal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...