Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wymiana uszczelki pokrywy zaworów m54


mmaarrcciinn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie wymiany właśnie tej uszczelki bo mi ciecze olej. Wokół dwóch świec mam go dość sporo no i poci się wokół dekla.... Silnik m54 2.2. Chcę to ogarnąć sam, nigdy nie robiłem tego i stąd moje pytanie czy kupuje tylko tą uszczelkę + te dwie na środek z tymi dziurami na świece czy jeszcze jakieś podkładki aluminiowe gdzieś coś? Bo jeśli tylko tą uszczelkę na dekiel + te dwie małe na środek z dziurami na świece (bo przez nie pewnie zasuwa i wylewa w ten plastik pod cewką)  to ogarnę to  bo proste, ale jak jeszcze coś??? 

Edytowane przez mmaarrcciinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz uszczelkę pokrywy zaworów, w komplecie masz uszczelkę pokrywy tą dużą i te dwie małe na świece.

Dodatkowo kup uszczelki pod każdą śrubę.

Podkładek żadnych nie ma. Odtłuść dobrze wszystkie powierzchnie gdzie jest styk z uszczelką. Teoretycznie według instrukcji powinieneś dać cienką warstwę sylikonu na rogach przy vanosie i z tyłu na półksiężycach.

Zdjęcie poglądowe uszczelki pokrywy zaworów, co jest w zestawie:

image.png.8f27015f2fc1ab208a0e4d739fcfb1aa.png

 

Uszczelka pod śrubę:

image.png.bd3157c3d7cd1939888358bdf8390380.png

 

 

  • Dziękuje 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dałem, bo nie miałem xD

Letko dotknąć, tyle co kot napłakał moim zdaniem wystarczy... ale nie wiem czy dobrze słuchać porad randomowych ludzi w internecie, mechanikiem nie jestem xD Najwyżej ściągniesz znowu i posmarujesz :lollol:

Skoro instrukcje mówi dać to chyba dobrze, a że ktoś nie dał i mu nie cieknie to fart lub czary mary :lollol:

Baaardzo cienka warstwa nie zaszkodzi na pewno ;)

Edytowane przez Pawel4freak
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie przekonało? cykne troszkę i po sprawie. Dzięki Panowie za radę. A co do mechaników to powiedzą to samo. Ja mam znajomego dobrego mechanika i przy wymianie uszczelki miski olejowej mi posmarował uszczelke. I tu też pewnie by posmarował, a nie zrobi mi bo termin zapisu kosmiczny więc taki d***erel to ogarne. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...