Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Duży problem z układem kierowniczym i brak rozwiązania POMOCY, BMW e60


mmaarrcciinn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam nadzieję że ktoś z was tu zaglądających mi pomoże😔 E60 525xd, mam od nie pamiętam kiedy problem z drganiami w kierownicy i to nie małymi... Od początku: Kupiłem ją świeżo po wymianie tarcz, pojeździłem trochę olewałem itp aż w końcu zrobiło się to uciążliwe bardzo. Między 70,80 km a 110 km jest masakra drży jak cholera. Na początku zmierzyłem tarcze i piasty i mówię wymienię bo chyba jest bicie trochę może to to no i przegub strzelal to dawaj wszystko. Poszły nowe przeguby, piasty, tarcze. Po wymianie nadal coś czułem, nie tak bardzo ale coś tam było, parę dni ok, tarcze zmierzone i są proste. Wymieniłem kilka dni temu tuleje w wahaczach dolnych przednich bo dziwnie gumy powychodziły w obu w jedną stronę, jakby je ktoś naciągnął... Dobra, wymieniłem i nasiliło się ale jeszcze przypadkiem zobaczyłem że z tyłu lewy wahacz ten który odpowiada za ustawienie geometrii ma galanty luz na swozniu przy kole, wymienilem bo latało jak cholera. Skręciłem, wsiadam jadę i jest jeszcze gorzej, teraz się przejechałem i przy 90-100/h mało mi rąk nie połamie!!! Jestem umówiony tylko za dwa dni na ustawienie geometrii żeby było ok bo jak zakładałem to wiecie na oko się nie da. Sprawdzone wszystkie wahacze na szarpakach na diagnostyce i wszędzie jest ok żadnych luzów.... Nawet zmieniałem wszystkie 4 koła na zimowe bo to xdrive to mówię wszystkie wymienię jak na nich i lipa, prawie to samo jest...... Nawet te koła co mam dałem do wyważenia ponownego i nic ... Auto i kierownica tak lata jakbym miał całkowicie nie wyważone je. Masakra więcej niż 60 się nie da jechać komfortowo. Ma ktoś jakiś pomysł? Bo ja już masakra😭

Edytowane przez mmaarrcciinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mmaarrcciinn zmienił(a) tytuł na Duży problem z układem kierowniczym i brak rozwiązania POMOCY, BMW e60
  • 3 tygodnie później...

I wibracja jest zawsze, nie tak że jest a raz jej nie ma.... Wymieniłem tez tuleje dolnych mniejszych wahaczy bo mi się nie podobały, tuleje tych dolnych dużych wahaczy bo lekko były popękane i jest poprawa ale dalej coś tam jest i drży. Tak jakbym zbliżał się do celu ale gdy eliminuje luzy to drżenie jest mniejsze ale gdzieś coś jest.

Edytowane przez mmaarrcciinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...