Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


e34 530 touring


woz

Rekomendowane odpowiedzi

W poniedzialek koles przyjezdza obejrzec moja coupe, i z tego co widze, jest raczej zdecydowany. A wiec wlaczylem drugi bieg w poszukiwaniu kolejna bunie :)

Co myslicie o tej?

http://www.allegro.pl:80/show_item.php?item=500121582

Czy taka niska cena znaczyc bedzie, ze jest to model, po ktory nawet nie warto wyjezdzac z domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Juz o tym myslalem. Ogolnie lubie grzebac przy furach i cala przyjemnosc jest doprowadzac ja ze stanu sredniego do stanu rewelacyjnego :) pod warunkiem oczywiscie, ze blacha, silnik i zawieszenie jest w dobrym stanie.

Zerknij co mozna kupic za tysiaka z hakiem..

http://moto.allegro.pl/item506945019_bmw_e34_touring_fotel_tapicerka_skora_m_technik.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooj taaaaaaaak. Przeciez mysle, ze dobrze wiesz, ze cala frajda polega na tym, zeby swoje cacko robic pod siebie. A tu skorky, a tu inne bajery. To jak narkotyk :) A czemu myslisz, ze czesto ludzie, po tym jak doprowadzaja swoje cacka do perfekcji, czesto sprzedaja i biora sie za kolejne projekty.. :twisted:

[ Dodano: 21 Grudzień 08, 17:18 ]

a na jakie rzeczy najbardziej zwrocic uwage przy zakupie e34? Sa jakies poszczegolne rzeczy, ktorych powinienem sie przyrzec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda niezłe, jak chcesz sobie ja doposażyć to czemu nie. Policz ile wyjdzie na gotowo z oplątami i jak ci sie opłaca to bierz. Posprawdzaj sobie szczeliny, datę na szybach, we wnękach czy nie ma oznak napraw. Na przebieg nie patrz bo pewnie przez czas jaki stoi w Polsce uległ zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tą samą oglądałem na allegro troszkę wcześniej i pewnie poważnie bym się nią zainteresował gdyby nie automat. Również te fotele które wrzuciłeś oglądałem,też uważam że to dobry wybór. W E34 pierwsze gniją klapki wlewu paliwa,obejrzyj dokładnie,doły drzwi,nawet jak nie było nic robione to zaczyna je zjadać,progi podobnie. Wycieraczki przednie,przyjrzyj się czy nie uderzają w maskę jak schodzą z szyby w dół. Zawieszenie przód czy nic nie stuka. Na boczkach tapicerki,górna część czy się nie odkleja(też kilka razy się z tym spotkałem). A tak poza tym to pancerne samochody i niesamowicie wygodne. Jak wsiądziesz do (sprawnego,zadbanego) E34 tak nie będziesz chciał wysiąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa, tak jak pisalem. Koles przyjechal w poniedzialek obejrzec samochod, ale jednak przez te przekladke nic nie wyszlo. Pozniej w sobote inny przyjechal, ale to, ze przekladka, jednak sie nie zdecydowal. Ja Wam mowie chlopaki, nie bedzie latwo.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co mówisz ze przekładka. Powiedz ze stan idealny i ze kupiony w Niemczech i tyle. Co ty nigdy auta nie sprzedawałeś, wciskaj kit i będzie git.
Pewnie najlepiej wciskac kit..... :| dobrze ze woz mysli inaczej bo wolalbym jechac po przerobionego anglika od uczciwego goscia niz kupowac od ludzi ktorzy sami sie glubia w swoich klamstwach.... Dlatego mamy same igielki na allegro bo wszyscy mysla tak jak predator...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega humus to pewnie jak wystawia swoje auto na sprzedaż najpierw wypisuje długą listę usterek a potem ewentualnie jakieś pozytywy :mrgreen: . Wiele razy naciolem sie w podobny sposób ( ale dawno i już nikomu sie nie uda ) jak sam kupowałem auto i wcale nie pomogło to ze zawsze swoje samochody sprzedawałem uczciwie nie ukrywając wad. Teraz kolego nauczyłem sie jednego ze jak klient nie potrafi sobie sprawdzić auta albo sie na tym specjalnie nie zna a może jest ślepy to jego problem i nie mam dla niego litości. Wybacz ale uczciwość nie popłaca a ja nie jestem z Caritasu żeby komuś swoim kosztem prezenty robić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ktos nie do konca w temacie bedzie szukal samochodu to do Ciebie predatorze ich nie wysle, bo wyjada hulajnoga. Oj brawo..

Kiedy widze ogloszenie samochodu, powiedzmy 95 rok, gdzie napisane jest, ze stan IGLA!!! przebieg 90000, stan idealny, nigdy nie bity, jezdzony przez babcie do sklepu w niedziele to od razu szukam dalej, bo wiem, ze po drugiej stronie jest jakis burak. A kiedy w ogloszeni jest wyraznie napisane, ze do zrobienia jest to, to i to, przebieg realny, to pierwsze wrazenie to takie, ze koles nie kreci..

A nie o to chodzi, zeby sprzedawac to, co jest? A nie krecic liczniki i wciskac kit? Tlumaczac sobie, ze skoro nie widza, ze np na liczniku jest 50 000km przejechane, a fotel i kiera przetarta, to ich strata? Glupota..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega humus to pewnie jak wystawia swoje auto na sprzedaż najpierw wypisuje długą listę usterek a potem ewentualnie jakieś pozytywy :mrgreen: . Wiele razy naciolem sie w podobny sposób ( ale dawno i już nikomu sie nie uda ) jak sam kupowałem auto i wcale nie pomogło to ze zawsze swoje samochody sprzedawałem uczciwie nie ukrywając wad. Teraz kolego nauczyłem sie jednego ze jak klient nie potrafi sobie sprawdzić auta albo sie na tym specjalnie nie zna a może jest ślepy to jego problem i nie mam dla niego litości. Wybacz ale uczciwość nie popłaca a ja nie jestem z Caritasu żeby komuś swoim kosztem prezenty robić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Czyli jak ktos nie do konca w temacie bedzie szukal samochodu to do Ciebie predatorze ich nie wysle, bo wyjada hulajnoga. Oj brawo..

Kiedy widze ogloszenie samochodu, powiedzmy 95 rok, gdzie napisane jest, ze stan IGLA!!! przebieg 90000, stan idealny, nigdy nie bity, jezdzony przez babcie do sklepu w niedziele to od razu szukam dalej, bo wiem, ze po drugiej stronie jest jakis burak. A kiedy w ogloszeni jest wyraznie napisane, ze do zrobienia jest to, to i to, przebieg realny, to pierwsze wrazenie to takie, ze koles nie kreci..

A nie o to chodzi, zeby sprzedawac to, co jest? A nie krecic liczniki i wciskac kit? Tlumaczac sobie, ze skoro nie widza, ze np na liczniku jest 50 000km przejechane, a fotel i kiera przetarta, to ich strata? Glupota..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHEHEHEHEHE źle mnie zrozumieliście. Nie chodzi o to żeby cofać licznik czy ukrywać jakieś dziwne rzeczy, przeciwnie chodzi mi o to ze jak sprzedaje auto ( jak jest moje to za zwyczaj nie ma sie do czego przyczepić, nic w stylu gazety w progach ani żadne takie bo to już jest s...synstwo ) to nie biegam za klientem wyliczając mu wady auta tylko czekam jak sam sobie coś znajdzie bo wiem ze i tak i tak będzie chciał sie targować wiec przynajmniej niech mam powód do opuszczenia ceny. Zapewniam cię kolego woz ze jak ja napisze w ogłoszeniu ze stan auta jest bardzo dobry to tak jest i nie boje sie podpisać nawet najbardziej obciążającej umowy a tak już sie zdążało. Jak jest napisane ze stan jest dobry to wiadomo ze jest coś do pogrzebania wiec wtedy taki klient sprawdzając auto wylicza mi usterki żeby ubić cenę i im więcej sobie znajdzie tym lepiej dla niego i oczywiste jest ze mu w tym nie będę pomagał. W każdym razie źle sformułowałem poprzednia wypowiedz i zapewniam ze nie chodziło o to żeby komuś wcisnąć rzęcha i jeszcze mu wmawiać ze kupił ekstra wóz. Pomijając to wszystko ja sprawdził bym jeszcze raz numer VIN w innych dekoderach ( może podaj go na forum ) oraz obejrzał dokładnie w jaki sposób została przeprowadzona ewentualna przekładka . Auto wygląda mi na zadbane i potencjalny nabywca za rozsądna cenę na pewno pogodzi sie z faktem ze auto jest po przekładce, muszę jednak dodać ze na tych stalówkach nie zachwyca. Proponował bym wykreślić też informacje w ogłoszeniu o przekładce i skoro chcesz być uczciwym do końca to możesz poinformować ewentualnego nabywce przez telefon ( po rozmowie i wyjaśnieniach może sie przekona bo ogłoszenie z góry go odstraszy ). Pozdrawiam i życzę szczęścia <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przekladce zostawie w ogloszeniu, wtedy wiem, ze ci ktorzy dzwonia wiedza o co biega i sa to naprawde potencjalni klienci. No ale dlatego o przekladce napisalem na samym koncu. Niech pierw przeczyta cale ogloszenie.. :D

Pozdro. Dzisiaj zglosilo sie dwoch klientow. A noz widelec.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest temat z innego forum (trzeba się zalogować) o Twojej buni woz, : http://www.bmw-syndykat.pl/viewtopic.php?p=25297&sid=d61c7bf48ed72d04988e0c959d3d0717#25297 tam też ktoś wkleił link tu na forum :wink:

Moim zdaniem niema co czarować :!: Ja jak sprzedaję auta to zawsze mówię co było robione i co jest jeszcze do zrobienia. Ostatnio sprzedając wektre powiedziałem że 2-gi bieg ciężko wchodzi ale można się nauczyć tak jeździć lub robić skrzynie, jednak gość 5 dni się uczył i skrzynia skończyła żywot :| Ja mam czyste sumienie bo nie nakłaniałem go do zakupu, jak typowy handlarz, wręcz przeciwnie (i tak kupił)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owa, zgadzam sie z Toba w stu procentach. Pozdro.

[ Dodano: 29 Grudzień 08, 23:56 ]

Mam pytanko, jutro byc moze podjade obejrzec e34 530 V8. Jak sprawdzic w jakim stanie jest silnik? Najprostsze i najskuteczniejsze metody? Gosc mowi, ze przerywa bo swiece sa do bani, wiec nic prostszego jak wziac nowe swiece i wymienic na miejscu. Ale co z reszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolne obroty muszą być stabilne, silnik może się lekko kołysać(u mnie jest zerwana lewa poducha, więc czasem mocno się kiwa ;) ). Poobserwuj ten silnik na różnych obrotach i przede wszystkim osłuchaj rozrząd - jak słychać łańcuch albo szklanki to do widzenia. Wyciek oleju spod pokryw zaworów nie jest tragedią.. No i oczywiście przejażdżka - postaraj się zaliczyć wszystkie biegi skrzyni. Jak szarpie przy delikatnej jeździe - do widzenia, skrzynia będzie się kończyć. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę taki brzydki sposób na przejażdżke, ale jak jest wszystko wporządku to na 2-jce powinna jechać 110km/h (mniej więcej). Co do przerywania, przyczyn może być wiele (ja u siebie dalej nie wiem czemu czasami chodzi nie równo) - świece, cewki lub z jakiegoś powodu komp twierdzi że ma tak chodzić (w sensie jakiś zły odczyt). Kolejna sprawa to elektryka, sprawdź czy wszystko działa, od każdej lampki wewnątrz/bagażniku/maską do oświetlenia zewnętrznego. Warto sobie sprawdzić zegary (tym sposobem z prawym przyciskiem wciśniętym) - wyświetlacz obc lubi sobie czasem paść, a dokładnie pixele. Jeżeli ma klime, to czy nabita - jak nie to dlaczego i czy da gwarancje że ukł. jest szczelny/nieuszkodzony (znajomy kupił i się okazało że chłodnica klimatyzacji uszkodzona). Tak czy inaczej wsłuchaj sie w silnik bardzo dokładnie, jeżeli coś Ci będzie nie pasowało to się wstrzymaj i podjedź jeszcze z kimś. Co do reszty to popieram przedmówców - wszystko się zgadza. Jak coś mi jeszcze przypomni to dopisze... <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jutro byc moze podjade obejrzec e34 530 V8. Jak sprawdzic w jakim stanie jest silnik? Najprostsze i najskuteczniejsze metody? Gosc mowi, ze przerywa bo swiece sa do bani, wiec nic prostszego jak wziac nowe swiece i wymienic na miejscu. Ale co z reszta?

Przyczyn nierównej pracy V8 moze byc kilka :

-walnieta swieca / swiece

-olej w gniazdach swiec (przyczyna : wywalone uszczelki pod deklami)

-walnieta guma ktorejs cewki

-walnieta sama cewka

-odma (przyczyna : wytrzymuje przebiegi maks 150tys potem przestaje spełniac swoja role

-nieszczelnosc w dolocie (rura przy samym kolektorze lubi peknac na samej krawedzi)

-silniczek krokowy (jesli pływa na niskich obrotach)

-sonda lambda a własciwie 2 sondy :wink:

-nierówne cisnienie oleju (przyczyna : uszkodzone zaworki zwrotne w obudowie filtra oleju)

Tak jak Drops napisał pojedz do goscia posłuchaj jak bedziesz miał jakiekolwiek

watpliwosci to sie wstrzymaj z kupnem i najlepiej dla porównania posłuchaj jakiejs

innej V8-ki :wink:

trochę taki brzydki sposób na przejażdżke, ale jak jest wszystko wporządku to na 2-jce powinna jechać 110km/h (mniej więcej)

Woz chyba automata jedzie oglądac , ale jesli byłby to manual to potwierdzam

2-ka i do 110-120 powinna sie zebrac dosc szybko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn nierównej pracy V8 moze byc kilka :

-walnieta swieca / swiece

-olej w gniazdach swiec (przyczyna : wywalone uszczelki pod deklami)

-walnieta guma ktorejs cewki

-walnieta sama cewka

-odma (przyczyna : wytrzymuje przebiegi maks 150tys potem przestaje spełniac swoja role

-nieszczelnosc w dolocie (rura przy samym kolektorze lubi peknac na samej krawedzi)

-silniczek krokowy (jesli pływa na niskich obrotach)

-sonda lambda a własciwie 2 sondy :wink:

-nierówne cisnienie oleju (przyczyna : uszkodzone zaworki zwrotne w obudowie filtra oleju)

Tak jak Drops napisał pojedz do goscia posłuchaj jak bedziesz miał jakiekolwiek

watpliwosci to sie wstrzymaj z kupnem i najlepiej dla porównania posłuchaj jakiejs

innej V8-ki :wink:

quote]

Dzieki. Jutro smigam rano ja zobaczyc. Najwazniejsze by blachy byly dobre i niewyzarte. gadalem z gosciem. Twierdzi, ze na wolnych obrotach chodzi elegancko, tylko jak sie depnie (jak np do wyprzedzania) to przerywa. moze pompa paliwa? Nie daje odpowiedniej ilosci paliwa przy wiekszym zapotrzeboiwaniu? Bo twierdzi, ze jak jedziesz normalnie to spoko, nic sie nie dzieje. Ale rozumiem, ze koszta ogolnie nie bylyby kosmiczne? kurde, cena z jednej strony dobra, z drugiej zla. 5800zl (+ oplaty). Dobra, bo dosc niska, ale wiecie jak jest - placisz tyle ile fura jest warta. Nie chce kupic czegos, co okaze sie za miesiac jakims zlomem... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...