Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


wymiana sprzegla


Rekomendowane odpowiedzi

Zeby opuścić skrzynie to się trzeba sporo namęczyć , dlatego że dostęp do górnych srub jest kijowy. Skrzynia siedzi na chyba 12(nie pamiętam dokładnie) śrubach torx.

Ogólnie z wymianą sprzęgla jest sporo roboty , bo musisz zdemontowac wydech , żeby mieć dostęp do wału który musisz opuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem przez to samo pół roku temu. Trochę cierpliwości długa przedłużka na grzechotkę i ogień. Pół dnia i po robocie a jakies 250 zł w kieszeni. Tylko fakt kręcenia od cholery. Nie wiem jak w innych ale w mojej e36 sedan nie musialem wydechu wykrecac :mrgreen: <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 pln-ów za wymiane sprzęgła?? :shock:

Dobry mechanior za wyminę kompletu szprzęgła bierze srednio 350-400 pln.

Przynajmniej u mnie tak jest.

8507tomek sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy dasz rade i chcesz się tego podjąć. Fakt roboty jest dużo , ale pózniej jaka satysfakcja :D , no i zyskujesz doświadczenie i kase w kieszeni.

[ Dodano: 9 Luty 09, 12:24 ]

jakies 250 zł w kieszeni

250 pln-ów za wymiane sprzęgła??

Dobry mechanior za wyminę kompletu szprzęgła bierze srednio 350-400 pln.

Przynajmniej u mnie tak jest.

8507tomek sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy dasz rade i chcesz się tego podjąć. Fakt roboty jest dużo , ale pózniej jaka satysfakcja , no i zyskujesz doświadczenie i kase w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze sie pod temat jeśli można. dziś rano wymieniałem sprzęgło przy mojej... po raz drugi z resztą. wyjęcie skrzyni zajeło mi 50 minut z zegarkiem w ręku. szkopół w tym że dysponuje dobrym zapleczem narzędziowym. podstawa przy tej robocie to klucz pneumatyczny komplet torksów nasadowych i oczywiście dobrze dobrane przedłużki. jest to wykonalne i bez pneumata ale sporo nerwów to kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...