Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


strumienica


luk4sh88

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wklaaj zadnej strumienicey. Wstaw rurke w miejsce strumienicy. Chyba ze chcesz po prostu kata wyciac i nie zalezy Tobie na halasie tylko na tym, zeby byl swobodny przelot powietrza? W takim wypadku zaloz tlumik srodkowey (sa przelotowe).

[ Dodano: 20 Kwiecień 09, 08:43 ]

tzn wstaw rurke w miejsce kata :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wklaaj zadnej strumienicey. Wstaw rurke w miejsce strumienicy. Chyba ze chcesz po prostu kata wyciac i nie zalezy Tobie na halasie tylko na tym, zeby byl swobodny przelot powietrza? W takim wypadku zaloz tlumik srodkowey (sa przelotowe).

[ Dodano: 20 Kwiecień 09, 08:43 ]

tzn wstaw rurke w miejsce kata :P

Woz ma racje lepiej wstawic sportowy srodkowy ale jak chcesz sam podlubac to wytnij kata wspawaj rurke w jego miejsce a jeszcze lepiej jak go rozpolowisz wydlubiesz zawartosc i rurke wspawasz w srodku takie male oszustwo pod badania techniczne 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrąbałem swojego kata i założyłem strumienice :( porażka po 3 dniach pojechałem założyć nowy katalizator. Jednak inżynierów lepiej nie poprawiać jak wyliczyli ciśnienie wydechu to tak ma być !!! uklon_bmw <bmw_1>

Tylko ze Ci inzynierowie wprowadzaja ograniczenia w wydechu czyli katalizatory tlumiki srodkowe koncowe i inne wynalazki tlumiace halas i zachowujace czystosc emisji spalin jesli ktos chce jakos podkrecic swoje autko zaczyna wlasnie od poprawiania fabryki czyli tego co mozna wycisnac z serii (wydech dolot komputer) a co do wydechu najlepszym rozwiazaniem jest przelot lub tak jak napisal Woz zastapienie katalizatora tlumikiem srodkowym sportowym ktory i tak jest przelotowy (pusty w srodku) wszystko zalezy od tego czy wydech przerabiamy pod jakies kakretne modyfikacje czy tylko poto zeby auto mialo basowy pomruk i czy mamy jakiegos znajomego na stacji diagnostycznej bo to sie przyda przy przelotowym wydechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisales bo jezeli ktos chce zaczac podkrecac auto to powinien dolot robic rowniez. Po kiego grzyba komus strumienica ktora po za halasem nic nie da a tylko auto przymuli. Wycinasz kata to wstawiasz nastepnego chyba ze chcesz sie w modyfikacje bawic. A jak ktos wycina katalizator i wstawia jakies dziadostwo co tylko go imituje to normalnie śmiech mnie ogarnia. Gdzieś tu na forum mozna znalesc juz podobny temat bo byl walkowany. Malo tego byl tu gdzies link do jakies strony gdzie ladnie opisali co sie z autem dzieje jak wrzucisz do niego strumienice w pewnym zakresie bedzie odczuwalny podobno nawet spadek mocy jezeli nie zmienimy po za strumienica dolotu. Wiec najlepsze rozwiazanie jezeli kolega sie nie chce bawic w modyfikacje to zalozyc nowy katalizator i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wkladalem to nie byl nawet przelotowy sportowy. Ja stosowalem od BMW 535 lub 530, juz nie pamietam dokladnie. Wazne abys dobral wg katalogu srednica rurek twoich fabrycznych, zeby byly takie same jak srednica rurek od przelotowego ktory bedziesz zakladal. No i pamietaj, tym mniej spawow tym lepiej ;)

...a juz kiedys bylem swiadkiem ukladu wydechowego prsemyslanego przez wlasciciela. W ukladzie mial fabrycznie 2 rury do puszki tlumika koncowego, Wstawil tam portki zeby byly rury 2 w 1, no i srednica rury wchodzacej w tlumik koncowy byla jakas masakrycznie mala. A wszystko po to o tlumik byl ladny i blyszczacy i wogole :? Dobrze zastanow sie nad rozwiazaniem swojego wydechu bo mozna znacznie pogorszyc dynamike auta.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam modyfikowałem wydech kolesiowi w 2 litrowym e36 na rzyczenie oczywiście z wydechu zostały tylko 2 strumiennice oroaz przelotowy końcowy sam byłem ciekawy efektu , auto chodzi jak dobrze dotleniona bestyjka wcale nie tek glośno ,ba bardzo lużno wkręca się na obroty wręcz zachęcająco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...