Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Który olej do M30B35 255 kkm..? Motul czy Valvoline?


Dread

Rekomendowane odpowiedzi

Podłącze się pod temat, bo mam podobny dylemat...

Przy następnej wymianie oleju chce zalać Motul, ale nie wiem który wybrać :

- http://www.bazarek.pl/produkt/0/278810/motul-4100-turbolight-10w-40-4l.html

- http://www.bazarek.pl/produkt/0/275050/motul-6100-synergie-plus-10w-40-1l.html

Czy może właśnie Valvoline http://www.nokaut.pl/oferta/valvoline-max-life-10w40-4l.html ?

Zastanawiam się bo mam 15w40 co jest dla mnie szokiem... Poprzednia właścicielka na takim jeździła - pojęcie o autach jak i o BMW 0,1% , a ja się je*** i zamiast lać 10w40 powiedziałem kolesiowi przy wymianie żeby lał ten co był... <please_no_commnet>

Wydaje mi się, że mogę 10W40 bo silnik nigdzie się nie poci, a auto chodzi bardzo dobrze. Ten olej co mam to Shell :shock: , a przebieg 135k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Jesli silnik ma sie rozszczelnic to i tak sie rozszczelni czy to bedzie minerał ,

półsyntetyk czy syntetyk :idea:

mi sie wydaje ze tak nie bardzo jest zmieniac olej z 15w40 na 10w40 odwrotnie to bez waptienia mozna

A czemu tak uwazasz ze nie bardzo jest zmieniac olej na klasy wyzej :?:

Jazda na minerale w BMW to morderstwo dla silnika , przebieg dla tego typu olejów to

max 5tys i wymiana a znam ludzi ktorzy potrafią zrobic ze 12tys km na takim oleju

a potem zdziwko ze silnik głośniej pracuje , hydraulika klepie itd itp

Jak kupiłem E32 to miała na blacie 305tys i była zalana niby jakims półsyntetykiem

ale poprzedni wlasciciel mieszał sie w zeznaniach , wymieniłem ten olej najpierw

na castrola magnateca 10w40 i po 7tys wymieniłem na pełny syntetyk ale juz taki

jak powinien byc dla tego silnika Valvoline Maxlife 5w40 i poprawa w kulturze pracy

silnika była zauwazalna hydraulika sie wyciszyła obroty sie deko podniosły itd itp

Podstawowa sprawa to pilnowanie maksymalnych przebiegów dla danego typu oleju

czyli :

minerał do 5tys km

poł-syntetyk do 7tys km

syntetyk do 9tys km

po tych przebiegach oleje juz nie trzymaja swoich parametrów i tak naprawde to

bardziej wykańcza silnik niz jazda np na pólsyntetycznym lotosie czy innym tanim oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku chciałem zalać Valvoline max life.. Jednak znajomy polecił mi Motula 6100 i właśnie ten olej dzisiaj jeszcze będę miał.. Jak zaleje dam znać jak autko chodzi i jaka jest różnica miedzy w.w a Castrolem Magnatec'iem który mam właśnie zalany... pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam. Poruszacie tutaj problem ze do silnikow z popychaczami nalezy wlewac min polsyntetyki a ja mam m10 mega prosty i prostacki silnik jezdze obecnie na mineralnym Castrolu tym najdrozszym 35zl za 1litr Castrol GTX 15W 40W do aut z duzym przebiegiem. Zrobilem na nim 8,5tys km i juz pomalu szykuje sie do wymiany.... Co polecacie mi wlac polsytnetyka dalej minerala? jakiej firmy? Motul? Od 4lat jezdze na mineralnym poprzedni wlasciciel takze na mineralnym. Czy po wlaniu np Motula polsyntetyka 10w-40w nic zlego sie niestanie? Dodam ze silnik bierze olej w granicach 1l na 3tys km zbiera sie dobrze chodzi cichutko nigdzie nie ma wyciekow... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma inne zdanie na ten temat wiec to co ile sie zmienia kwestia indywidualna ja wiem ze napewno nie zrobie na oleju wiecej jak 10tys km. Znam ludzi co robia na takich zlewkach wiele tys km na mineralach z tesco po 30tys km. zreszta producent dla tego oleju co stosuje poedaje 15tys km wiec ja zmieniam co 10tys. ale bardziej mnie obchodzi czy mozna wlac tego np valvoline co dalem linka ogolnie polsyntetyka 10w-40w ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma inne zdanie na ten temat wiec to co ile sie zmienia kwestia indywidualna ja wiem ze napewno nie zrobie na oleju wiecej jak 10tys km.

To nie jest kwestia indywidualna ten olej po takim przebiegu nie trzyma już swoich parametrów :D

minerał do 5-6tys

połsyntetyk do 8tyś

syntetyk do 10tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...