Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Który olej do M30B35 255 kkm..? Motul czy Valvoline?


Dread

Rekomendowane odpowiedzi

Boje sie ze po tylu latach jazdy na mineralnym silnik moze sie rozszczelnic lub jesli nawet nie to polsyntetyk wyplucze syf i bedzie w nowym oleju plywal osad syf itd itp.... ??

Rany julek czemu wiekszosc osób powtarza te same głupoty :lol:

Jak silnik ma Ci sie rozszczelnić to czy to bedzie minerał czy pół czy syntetyk to wierz mi ze i tak Ci sie rozszczelni :D

Ja mam 326tyś na blacie i jezdze na pełnym syntetyku z Valvoline i nic mi sie nie rozszczelniło a poprzedni własciciel jeździł na

siuśkach znaczy sie na półsyntetyku Castrol Magnatec , jestem juz po drugiej zmianie od kupna i nic mi sie nie rozszczelniło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze mamy technologicznie troche inne silniki... ale ok a co sadzisz Mordulec o pomysle Kosy? zeby najpierw wlac tanszego polsyntetyka a pozniej Valvoline?

Dodam jeszcze ze jak silnik jest zimny czyli olej jest gestrzy to nic nie kopci moja bunia

natomiast jak sie rozgrzeje i chwile postoi na wolnych (olej jest rzadszy) to wtedy troche zakopci przez ok 2s po dodaniu gazu.... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mozesz zalać cos tańszego na próbe , tylko zbytnio nie wiem czy to ma sens :) moim zdaniem zupełnie nie potrzebne koszta skoro i tak za chwile chcesz

zalać Valvoline ... lej od razu półsyntetyka Valvoline Maxlife i bedzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline Maxlife ma bardzo mało substancji myjących dlatego jest dedykowany do silników z dużym przebiegiem :)

Natomiast Castrole Shell'e i inne marketowe oleje maja sporo substancji myjących i wtedy fakt moze się troche nasyfic w silniku , dlatego jesli chcesz sprawdzic silnik w ten sposób

to zrób tak jak proponował Kosa :) a potem Valvoline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jesli Castrole maja wiecej substancji myjacych tzn ze juz wymyly syf i taki Valvoline ktory ma mniejsze wlasciwosci myjacych nie powinien ruszyc niczego poniewaz ma mniejsza wlasciwosci myjace? a stosowalem dokladnie taki olej kiedys myslalem ze jest to najlepsze rozwiazanie dla mojego silnika:

http://www.castrol.com/castrol/sectiongenericarticle.do?categoryId=9014459&contentId=7028723

A teraz sprobuje wlac Valvoline max life pol syntetyka 10w-40w i zobacze jak sie bedzie spisywal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zalalem silnik tym Valvoline max life i jak narazie nic sie nie rozpadlo co do glosnosci to tez nie wiedze roznicy ani w obrotach. wszystko jest tak samo... jedyne co zauwazylem to ze wczesniej mi gasnie kontrolka od oleju czasem nawet na rozruszniku. Zobaczymy co bedzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...