Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Problem z radiem e39


Marrrtin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Potrzebuje waszej pomocy, mam problem z radiem. Od pewnego czasu radio w moim aucie (e39 touring) przerywa dźwięk, radio gra i nagle przestaje, nie ma na to żadnej reguły, nawet jak stoję autem to radio przestaje grać. Pisze o tym bo z kim nie rozmawiam to pierwsze pytanie czy to się dzieje gdy np. wjadę w jakąś dziurę. Proszę o pomoc. Dodam że mam radio z monitorem 16:9 z roku 2001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego brata w e46 z tym samym radiem były podobne problemy.

Radio gubiło sygnał podczas jazdy i ogólnie jakoś brakowało jakości.

Problem okazał się prozaiczny, wystarczyło na nowo przestroić stacje i voila. Radyjko gra jak nowe.

Spróbuj, nic nie inwestujesz a może pomóc.

Pozdrawiam, <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety przestrojenie stacji i voila nic nie dało.

Zabrzmiało jakbyś przestroił i stacje i voila :mrgreen:

Dobra...

Sprawdzałeś czy nie zaśniedziały styki w radiu lub we wzmacniaczy? Jeśli nie sprawdź.

Z radia powninien wychodzić kabelek do tel. mute, sprawdź czy jest cały i czy gdzieś nie zwiera do innego.

Jeśli nie sprawdzałeś impedancji na zwrotnicach, to też to sprawdź. Za niska impedancja będzie zabardzo obciążała wzmak. Zazwyczaj te sprzęty mają zabezpieczenie termiczne i przeciwzwarciowe. Może to być powodem.

Mam nadzieje że nikt Ci nie mieszał w wiązkach i że przewody nie poprzecierały się o karoserie bo wtedy będzie poważniejsza sprawa.

Powodzenia <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie dla 5oul za zaangażowanie w tema i za wszelką pomoc. Auto kupiłem w lutym i odkąd je mam to nikt w nim nie mieszał w kablach. A co do sprawy radia to już się umówiłem do Stando (słyszałem sporo dobrych opinii o tym serwisie), już po rozmowie telefonicznej koleś stwierdził że wie co jest tego przyczyną ( powiedział tylko że to dosyć częsta usterka w e39 i e46). Jak już będzie po wszystkim to napisze co było przyczyną tej usterki. Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc uklon_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

hej jestem nowy na forum :) w poprzedniej e46 miałem taki problem i skończyło się wymianą tunera radiowego :( winę ponosiły końcówki mocy (cyfrowe - jakiś patent bmw )podobno już ktoś to reanimuje lecz ja szukałem używki bo wtedy każdy elektronik który rozebrał radio rozkładał ręce . U mnie finalnie przestała grać prawa strona całkowicie. Problem jest w tunerach BM54 bo bm24 jeszcze są bardziej prymitywne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Masakra tez mnie to boli z tym radiem :/ gra gra gra, wjedziesz na nierównosc konczy impreze, przerywa płyte i milczy, to jest jakies popapraństwo :shock: i kipna dla koncernu, jak widze i czytam styki, lutowania itp. to jest masakra, jak radio moze sie tak zachowywac, u kumpla w zwykłym starym fiacie z radiem za 20 zł wszystko nap*****ala jak marzenie. aaa tutaj hehehe. kpina kpina...

Marrrtin jak tam ogarnałes? Jak był przyczyna??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...