Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


problem z gazem-->wybuchy


bochen190

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od niedawna stałem sie posiadaczem e36 1.8is, ze wzgledu na to ze duzo jezdze szukałem auta na gaz, znalazłem dość dobrą za rozsadna cene ale z gazem drugiej generacji (chyba drugiej w kazdym bądz razie nie sekwencji :? ) co jakis czas wybucha mi gaz, raz mocniej raz słabiej tzn raz rozwali mi gume przepływomierza a raz poluzuje sie jakis przewód od powietrza, nie wiem co moze byc przyczyna :cry: byłem u gazownika koło ulicy legnickiej ale ten gosc okazał sie cwaniakiem, powiedział ze gaz bedzie wybuchał bo to nie jest odpowiednia instalacja do tego silnika, ze silnik jest za mocny.... wiadomo ze sekwencja jest o wiele lepsza... moim zdaniem ten silnik tez powinien jezdzic na takim gazie, wiadomo ze bedzie słabszy niz na benzynie czy gazie sekwencyjnym ale nie powinno byc wybuchów, macie moze jakies pomysły co z tym zrobić albo znacie jakiegoś zaufanego gazownika we wroclawiu? z góry dzieki za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ja mialem podobne klopoty w mojej e34. koles od gazu dobrze ci powiedzial taki gaz jest malo wydajny jak na te silniki. ja u siebie gaz kompletnie wyjalem. z tym ze u mnie byl problem z takim czyms jak "starting protection" pudelko wielkosci paczki fajek. i u mnie to bylo powodem wybuchow. Zajedz do gosci na kasprowicza 111 wiem ze oni tam dobrze ogarniaja temat, powinni cos poradzic. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy wielkość silnika ma coś do rzeczy?? Ja radziłbym sprawdzić filtr od gazu(powinno się go wymieniać co 10-15 tyś. km). Najważniejszym powodem strzelania w zwykłej instalacji są właśnie świeczki, ale skoro wymieniłeś to sprawdź kabelki (znam przypadek ze gaz strzelał na sekwencji i właśnie stare świeczki były tego powodem). We wrocku nie znam specjalistów ale mogę polecić kolesi ze Świdnicy (Mast Auto Gaz), są przy trasie na dzierżoniów, bratu ustawili właśnie zwykła instalacje i chodziła jak w zegarku i sam tam zakładałem do siebie senkwencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie strzelac. Gaz strzela w momencie gdy mieszanka jest za uboga. Moze byc to tez wina np za malego reduktora. Polecam blosa, sam uzywalem i czuc roznice bylo nawet w mocy auta, bo troche bardziej zaczelo oddychac niz przez tradycyjna zwezke w dolocie.

Mam na sprzedaz reduktor BRC SUPER (chyba najwiekszy z BRC) do duzych pojemnosci, oraz Blosa. W razie czego pisz PW.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wybuchy nie były czeste, ale miałem takze problem jazdy na benzynie, raz było dobrze a raz strasznie nierówno chodziła na wolnych obrotach, czasami gasła, wymienilem krokowca i przepływomierz i teraz jest ok i na gazie i na benzynie, chociaż znów dzieje sie dziwna sprawa.. tzn. jak ja spuszczam z obrotów.. obroty spadaja do 700 a po chwili po jakis 10 sekundach wzrastaja do 1000 obrotów, jak obnize obroty to gasnie a jak zwiększe to później podskakuja do 1100,dzieje sie tak na benzynie i na gazie.. co moze byc tego przyczyną? aaa i czy przepływomierz i silniczek krokowy mogły powodowac te wybuchy, bo od wymiany jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie silnik wytrzymał na gazie 5 lat. Po zmianie silnika i instalacji na inst z komputerem nie wiem czy to 2 czy 3 generacja i założeniu większego reduktora problemy ze strzelaniem ustały. Podstawa to dobre świece i dobre kable nie wystarcza nowe- muszą byc dobrej firmy polecam NGK. A najlepiej wywal gaz i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...