Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Centralka wogole nie reaguje w E36 91r.


Maras1122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie w e36 91r. centralny zamek wogole nie reaguje ani od strony kierowcy ani pasazera, wymienilem dzisiaj wszystkie bezpieczniki jeden po drugim ,przekazniki rowniez i dalej nic, podpialem inny modul centralnego zamka fakt ze o innej numeracji z 94r i dalej efekt byl taki sam. Czy mozliwe jest aby modul o innej numeracji rowniez nie podpasowal? Koledzy prosze o pomoc i jakies podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A wiec na dzien dzisiejszy wymienilem modul centralki na taki sam i dalej nie dziala, podmienilem wiazke przewodow z drzwi efekt - dalej nie dziala,podmienilem komputer silnika z nadzieja ,ze moze on ma z tym cos wspolnego i to rowniez nie to. Prawde mowiac nie mam juz chyba co podmieniac. MA ktos jeszcze jakis pomysl ,gdzie moze by przyczyna takiego stanu rzeczy :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz przejrzec zamek tylnej klapy przynajmniej w moim aucie e36 92r steruje rowniez wszystkimi drzwiami moze on ma cos z tym wspolnego,skoro wszystko przejzales i nic to moze tu jest winowajca calego balaganu(to tylko domysl ale kto wie.....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szakal prawde mowiac nie zaszkodzi mi sprobowac bo juz chyba nie mam nic do stracenia - jak ty masz 92 i u ciebie steruje to pewnie w 91 jest tak samo... ale masz pewnosc ze odpowiada on tez za wszystkie drzwie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e36 sa 3zamki/siłowniki tzw mastery czyli otwarcie kluczykiem ktoregoś zamka ma powodować otwarcie wszystkich drzwi,klapki wlewu paliwa i klapy bagażnika.

Czyli otwierając bagażnik powinno otworzyć się całe auto.

Czy oprócz niereagującego zentralnego nie działa jeszcze cos?

Ja mam jeden bezpiecznik od centralnego(ogólny),do tego jeden na zasilaniu całego mogułu zentralnego zespolonego z modułem szyb,pozatym zentralny mam podzielony na dwa obwody i zabespieczony dwoma dodatkowymi bespiecznikami(jeden na obwodzie mastera drzwi kierowcy,a drugi na obwodzie mastera drzwi pasażera,klapki wlewu i bagażnika.)

Z tym tylko że ja mam e34 i tam może jest to bardziej rozbudowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki na chwile obecna wszystko inne chodzi... szyby el dzialaja , lusterka tez , a zamykajac bagaznik kluczem zamyka sie tylko on. Chociaz w bagazniku slychac taki dzwiek jak zamykania centralki ,a w przypadku drzwi wogole go nie slychac .Jak pisal szakal sprobuje jeszcze podmienic sterownik w bagazniku i zobaczymy. Dziki a co do bezpiecznikow te z komory silnika wymienilem wszystkie i nic ,a czy sa jeszcze jakies bezpieczniki - przekazniki odpowiadajace za centralke np. pod kierownica lub pod nogami pasazera??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy sa jeszcze jakies bezpieczniki - przekazniki odpowiadajace za centralke np. pod kierownica lub pod nogami pasazera??

moze u ciebie tez jest tak jak u Dzikiego,ze bezpiecznikow jest kilka.

poszukaj dobrze,moze jeszcze jakies sa np.gdrzies przy centralce.

Moze kable sa gdzies poprzecinane?A sprawdzales to o czm napisal ci Tomaszeks?

Dochodzi wogole napiecie do centralki?Jezeli nie,to centralek mozesz wymienic dziesiatki i zadna nie bedzie dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szakal prawde mowiac nie zaszkodzi mi sprobowac bo juz chyba nie mam nic do stracenia - jak ty masz 92 i u ciebie steruje to pewnie w 91 jest tak samo... ale masz pewnosc ze odpowiada on tez za wszystkie drzwie??

skoro u mnie otwieraja sie wszystkie drzwi przez zamek bagaznika to chyba ma cos wspolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawdzilem w bagazniku i do steronika wlewu paliwa dochodzi kabel bialy i niebieski - tam napiecia nie ma , do silownika klapy bagaznika tez dochodzi bialy i niebieski - napiecia rowniez brak , w drzwiach kierowcy dostalem sie do wiazki w drzwiach i odnalazlem bialy i niebieski taki sam jak w bagazniku i tam napiecia rowniez zadnego nie ma ... Koledzy gdzie tu szukac przyczyny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też miałem problem z centalką. Po zamknięciu się otwierała i dopiero za drugim przekręceniem kluczyka zamki zostawały zamknięte.

Problemem były kable przy klapie bagażnika. Z lewej strony klapy idzie wiązka kabli. Tam chyba z 2 kabelki miałem złamane. Wszystko na nowo polutowałem i cantralka działa :) Przy okazji zaczeło świecić podświetlenie bagażnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na drzwiach będziesz miał zasilanie dopiero jak moduł centralnego wysteruje zamek i puści sygnał i to wtedy będzie zasilanie na jednym kablu przy zamknięciu a drugim przy otwarciu. Musisz szukać napięcia pod modułem centralnego zamka. Mogły paść także siłowniki w drzwiach. Nie pamiętam jak jest sterowany centralny w E36 minusem czy plusem możesz sprawdzić bezpośrednio na przewodach podać masę na jeden z przewodów lub plus i zobaczyć czy zamek zareaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...