Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Mechanizm opuszczania szyb w e36


001puma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanko, przekładał ktoś kiedyś z ręcznego mechanizmu na elektryczny orginalny??? w BMW e36 sedan. Bo z tego co wiem są dwa rodzaje mechanizmów na jedną kostkę ( na jedną napewno nie pasuje jest za długi próbowałem i wywaliłem 120zł na darmo :( ) i na dwie, ale też nie mam gwarancji czy będzie pasowało. Tak że prosze o jakieś info czy ktoś próbował z mechanizmem na dwie kostki. <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociesze Cie i powiem ,ze zetknolem sie juz z 3 roznymi rodzajami podloczenia napiecia do silniczka mechanizmu otwierania szyb (dwie kostki , jedna kostka , dwie lub trzy "wsowki" ) - swoja droga ciekawe czy jest ich jeszcze wiecej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem raz trójkę z dorabiana elektryką ale taka kupiłem i wszystko mi super działało więc robią tak ludzie i nawet to działa

a co do różnych mechanizmów to można się pogubić ja raz szukałem takiego modułu sterującego silniczkiem i nie mogłem dokupić bo szły wersje z tym modułem przy silniczku i bez

a co do samych przełączników opuszczania/podnoszenia szyby to też ja się z dwoma spotkałem ale słyszałem że się lubią psuć choć mi się sam przycisk nie zepsuł nigdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Mam BMW 318 z 1992. Sprowadzilem ją z Włoch w ubieglym roku. W aucie miałem przerabiane przednie szyby na elekrtryczne. Jak zdobęde aparat wrzucę zdjęcia mechanizmów.

Wygladało to tak, że silniczek steruję szybą za pomoca linki. Niestety od strony kierowcy linka się zerwala i muszę dokupić orginalny mechanizm pod elektrykę.

Mam pytanie, czy do sedana (moja) podejdzie bezproblemowo mechanizm od coupe? Chodzi mi o prace mechanizmu jak i montaż?

Kol. @Importer znalazłem na allegro oto takie przyciski http://moto.allegro.pl/item902579054_przelacznik_wlacznik_przycisk_szyb_bmw.html (jeżeli nie można dodawać linków, to proszę usunąć, także proszę o zrozumienie. Jestem nowym użytkownikiem!).

Wyglądają zupełnie jak orginalne, jednak najprawdopodobniej podłącza się je, bezprośrednio pod silniczek szyby i pod zasilanie (6 styków), a nie jak w orginalnych (4 styki) pod przekaźnik).

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez kogut149
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zamowilem orginalne z 4 pinami :( Jeden silnik z machanizmem mam z dwoma pinami, a drugi z 6-oma. Ten z doma wiem jak podlaczyc, zeby dzialal z przelacznikiem 4-o pinowy, znalazlem tutaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=769088&highlight=szyb+e36&sid= natomiast z silnikiem 6-o pinowym wlasnie walcze:) W innym watku kolega Dziki napisal, ze od coupe nie beda pasowaly mechanizmy do sedana!

A wiec tak: Silniczek z dwoma pinami+ przycisk 4-o pinowy+ 2 przekazniki po 9 zl i wszystko dziala jak powinno. Te uniwersalne przelaczniki o ktorych pisal kogut149 pewnie beda dzialaly, ale napewno lepszym rozwiazaniem sa przekazniki, bo bez przekaznikow to duzy prad (A) bedzie musial przejsc przez przelacznik. Koszt podobny, bo za 2 przelaczniki z kostkami dalem 35 zl,a za dwa przekazniki 18. Gdybys chcial montowac z przekaznikami to w razie problemow chetnie pomoge.

Nie moge sobie poradzic z tym drugim silnikiem, z 6-oma pinami i chyba przerobie go na dwa piny i podlacze tak samo.

Ten "patent" ma jedna wade- nie ma ogranicznika i trzeba uwazac, zeby nie spalic silniczka.

Druga strona tez juz dziala:D Rozkrecilem puszke przy silniczku, wyjalem elektronike, wyprowadzilem dwa przewody od silniczka i podlaczylem przez przekazniki i...juz mam E36 z el.szybami:) Prosta sprawa, ale troche grzebania. W najblizszym czasie zabiore sie za elektryke w moim E34.

Edytowane przez Importer
Dziala!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Oczywiście wolałbym z przekaźnikami. Wstyd pisać ale póki co, nie mogę znaleść wolnej chwili by się za to zabrać.

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda sprawa z modułem Comfortline (Nazwe moglem pomylić).

Chodzi oto, że po zamknięciu samochodu, wszystkie szyby i szyberdach automatycznie się zamykają?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...