Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


na nowo nawiercane otwory w felgach


tazunio

Rekomendowane odpowiedzi

siemka,

ostatnimi czasy przymiezam sie do kupna felg do swojej e30,

choruje na BBS RS/RM(/RC) jednak nie mozna ich dostac 16" z rozstawem 4x100...jedynie 15"

jednak ostatnio zobaczylem takie to oglszonko:

https://ssl.allegro.pl/item827179128_bbs_rs_8_9x16_4x100_rarytas_e30_golf_gti_g60_16v.html

na rozstaw otworow 5x112 lub 5x120 (16cali) mozna sie natknac czesciej...

co z tym faktem ???

mozna polegac na takiej przerobce ???

ewentualnie jak samemu/przy czyjej pomocy zmienic rozstaw otworow???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem o tym, ale to dodatkowe koszta...

u siebie mam w oryginale tyl/przod tarcze, wiec po swapie powinno wystarczyc, jak narazie nie bede sie bawil w zmiane zawieszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko weźcie pod uwagę to że oryginalne otwory w feldze aluminiowej są wzmacniane

(tam gdzie przychodzi śruba jest jakaś wkładka z twardszego stopu)

a takie nawiercanie nowego rozstawu to wg mnie druciarstwo.

zależy też jak jeździsz bo zauważ że większość ludzi z cultstyle, który

zrobili coś takiego, auta mają rzucone na ziemię i są to typowe lansowozy

ja osobiście bałbym się jeździć agresywniej na takich felgach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też w samą felgą bym nie ingerował - podczas takiej obróbki można wywołać naprężenia które zmniejszą wytrzymałość... a jak by się mogło skończyć jakby jedna felga nagle pierdyknęła przy chociażby 120kpm chyba każdy się domyśli... poszedłbym raczej w stronę dystansów, o ile ET na to pozwala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie który podałeś nikt nic negatywnego nie powiedział

2,8 i 12 post od gory.

Nie żartuj , to że ktoś czemuś nie ufa i inne takie bzdety to nie są negatywy , gdzie są fakty !

Fakty są potrzebne bo dla mnie jakieś łebki z innego forum to nie jest autorytet !

Ja powiem że picie wody jest szkodliwe i jak nie podam Ci faktów to nie będziesz pił ?

Generalnie mozna, ale ja jakoś nie do końca czemus takiemu ufam.
Polecam też firmę Ring,robią dobrej jakości te dystanse,brałem u nich ale odradzam dystanse zmieniające rozstaw,nie do końca bezpieczne rozwiązanie i lepiej zmienić piasty z tarczami pod 5 śrub.
Potrzebowałem zmienić rozstaw z 4x100 na 5x112 i nie ufam dystansom zmieniajacym rozstaw.

Jakoś mnie nie przekonali :roll:

Ja nie mam pojęcia o dystansach zmieniających rozstaw śrub więc nie zabieram głosu i nie sieję niepotrzebnie zamętu , jak wiedział bym że można się przejechać na tym to bym ostrzegł podając szczegóły a pisanie "nie ufam temu" to chyba bzdury , prawda ?

Mam dystanse założone poszerzające i jak by kogoś to obchodziło to zajebiaszcza sprawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem maila fo faceta z ogloszenia (https://ssl.allegro.pl/item827179128_bbs_rs_8_9x16_4x100_rarytas_e30_golf_gti_g60_16v.html ), w odpowiedzi napisal, ze to nie jest pierwszy komplet ktory przerobil, kilka kompletow sam uzytkowal, jeden w codziennej eksploatacji i nigdy nic mu sie nie przytrafilo,

dodal od siebie, ze slyszal o problemach ale spowodowanych zlym wycentrowaniem kola lub niedokladnych rozstawach otworow, ale nie o zerwaniu kola lub wyrobieniu sie miejsc styku sruby z felga

Chyba zaczne skladac kasuczi na tego typu przerobke bo lekko sie napalilem, alternatywa sa pietnastki (oryginalne bez przerobki), ale mniejsze felgi beda wygladac slabiej,

Dzieki za podzielenie sie swoimi opiniami, pozdro bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosc sprzedaje tez to http://www.allegro.pl/item827984333_bbs_rs_bebny_felg_5_5x16_2_szt.html

ciekawe co stalo sie z reszta?

Czyli producenci felg to idioci skoro uzyskuja certyfikaty.

Zycze szerokiej (bardzo szerokiej) drogi. Ten temat nie ma nic wspolnego z tuningiem.

Zastanow sie. Szkoda zycia, lub zdrowia.

Ja powiem że picie wody jest szkodliwe i jak nie podam Ci faktów to nie będziesz pił ?

A jak ja Ci powiem, ze byli tacy co chodzili po wodzie to tez bedziesz probowal? :D

Mam dystanse założone poszerzające i jak by kogoś to obchodziło to zajebiaszcza sprawa

Mi tez sie to podoba i tez chce zalozyc, ale to co innego! Mysle, ze najbezpieczniejsze to te, ktore sa tylko jako podkladki, do tego dluzsze sruby (tylko z certyfikatem!) i jest OK, bo praktycznie nic nie moze sie stac, ale jezeli takie przykrecane do piasty, a kolo do dystancu to musza juz miec jakis certyfikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Importer, wytlumacz moze dlaczego ten temat nie ma nic wspolnego z tuningiem :?:

i moze pochwal sie swoim "oblepionym CERTYFIKATAMI" autkiem

...czy moze nie ma sie czym chwalic...

ps.

dziekuje za zyczenia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...