Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm tak, łatwo sobie rozpisać te 2000 ;] laweta, rurka, płyn chłodniczy i w sumie zostaje 1500 i tyle by kosztował silnik mniej wiecej, ale jaką miałbym pewność, że ten silnik jest w dobrym stanie? bo takim remoncie, jaki miałem teraz myślę, że powinien jeszcze trochę pochodzić - a z innym, nigdy nie wiadomo co tam w środku się dzieje, czy zaraz np. właśnie uszczelka głowicy nie będzie do wymiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dajcie spokój :D z tym autem :P jechalem dziś do domu 100km ;] i 20 km przed celem pękł wężyk od płynu chłodniczego.... silnik się zagrzał w dosłownie kilka sekund no i postój, linka, holowanie bla bla bla, tragedia... jestem cały upierd... od smaru :) love this car, rly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa do góry - raczej norma ze w 20 letnim aucie gumy parcieją, szczególnie te poddane wysokiej temp. U siebie też to przechodziłem az sie w końcu wkurzyłem i powymieniałem większość na nowe - nie jest to taki tragiczny koszt a problemy z głowy ;)

Sugeruje Ci również przejrzeć wszystkie węże - niby wyglądają na całe a jak zegniesz to pojawia się pajęczynka :))

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ok :) takie pytanko - po tym wszystkim problem jest taki - ciezko sie odpala, trzeba krecic i krecic (na gazie lepiej niz na benzynie), po odpaleniu chodzi spoko, jezdzi spoko, poki silnik zimny nie kopci, po zagrzaniu kopci jak *****ane - niemożliwie - cóż to moze byc? (zarówno na benzynie jak i na gazie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam takie pytanie z innej beczki... generalnie po naprawie tego co wczesniej było napisane, komputer był zresetowany i teraz dobre pytanie: ile powinienem jeździć tylko na benzynie, żeby spokojnie pojechać do mechanika, zeby mi wyregulowali gaz bo widzę, że jest z nim tragedia, poki co oddam jeszcze auto do mechanika on trochę się przy nim pobawi i zobaczymy co dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Panowie, z braku czas dalej naprawiam to auto... i tak, czy macie kogoś godnego do polecenia w sprawie spawania rur? Druga sprawa, wydaje mi się, że potrzebna jest diagnostyka - i tutaj również pytanie: gdzie? dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Do bezawaryjnych on nie należy niestety. Było kiedyś na forum parę problemów z tym silnikiem. Plus, prosta budowa jak cep, minimum elektroniki, spalanie jak to w BMW. Z częściami raczej nie powinno być problemów. Skoro do aut z początku lat 80-tych można dostać większość części, więc do tej konstrukcji też nie powinno być większych problemów. A ceny, to jak wspomniano zarówno do tej konstrukcji jak i nowszych rozbiegają się, i albo płacisz grosze, albo grube setki. Ogólnie w opiniach silnik ma pozytywną opinię happy_bmw

Przepraszam za post, miał iść do innego działu. happy_bmw

Edytowane przez tomasso12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...