Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Rozglądam się za BMW E32, będzie to moja pierwsza zabawka z serii 7 i chciałbym zasięgnąć rady bardziej doświadczonych. Na co zwracać uwagę kupując ten samochód? Głównie chodzi mi o silniki M30B30 lub B35, jak to współpracuje z LPG?

Dzięki z góry za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Z gazem chodzi rewelacyjnie ten silnik ... prosta konstrukcja , trochę paliwożerna ale przy użytkowaniu z głową silnik niezniszczalny :)

Najlepiej jakbyś kupował albo montował to na sekwencji ... niestety zwykłe mieszalnikowe instalacje 2generacji często rozwalały przepływomierze przy kichnieciu gazu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad kupnem... A w zasadzie wymianą mojej 316 (głównie z powodu pojemności :P) na coś większego.

Powiem tak, jak Mordulec - tylko i wyłącznie sekwencja. Warto też - jak już będziesz oglądał jakąś - żebyś wejrzał w papiery z gazu. Dobra sekwencja nie będzie kosztować 1000 zł. I dobrze by było, żeby na papierze z homologacji było wyszczególnione, co jest zamontowane (jakie wtryski itd) - bo gaz założony po kosztach sprawi, że znienawidzisz to auto. A tego byś nie chciał, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, przepraszam, że tak się podłaczam nie pod swój temat, ale nie bardzo jeszcze umiem się forum posługiwać, ponieważ dopiero dzisiaj do Was dołaczyłem,ale do sedna...Planuję przesiąść się z Mondeo MKIII na E-32 i mam 2 typy, czy ktoś z Was zna może te samochody, żebym nie gonił na darmochę?:

1. http://moto.allegro.pl/bmw-735i-stan-kolekcjonerski-dla-fana-bmw-i1857062986.html

2. http://otomoto.pl/bmw-750-drugiej-takiej-nie-znajdziesz-C20901661.html

Będę wdzięczny za każdą opinię.

Dziękuję i pzdrawiam-scr83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam, że tak się podłaczam nie pod swój temat, ale nie bardzo jeszcze umiem się forum posługiwać, ponieważ dopiero dzisiaj do Was dołaczyłem,ale do sedna...Planuję przesiąść się z Mondeo MKIII na E-32 i mam 2 typy, czy ktoś z Was zna może te samochody, żebym nie gonił na darmochę?:

1. http://moto.allegro.pl/bmw-735i-stan-kolekcjonerski-dla-fana-bmw-i1857062986.html

2. http://otomoto.pl/bmw-750-drugiej-takiej-nie-znajdziesz-C20901661.html

Będę wdzięczny za każdą opinię.

Dziękuję i pzdrawiam-scr83

Ja bym nie kupił żadnej z tych dwóch :lol:

1- bo zielony kolor to na dzień dobry ... a do tego lista "chwalę się czy żalę"

Wymiana świec zapłonowych Bosch 6sztuk 70zł

Filtr powietrza Mann 50zł

Sprężyny i amortyzatory tylniego zawieszenia 950zł

Wymiana przedniej szyby Nord Glass 550zł

Wymiana podświetlenia deski rozdzielczej 30zł

Naprawa sterownika tylnej lewej szyby 30zł

Filtr kabinowy firmy Filtron 60zł

Odgrzybianie klimatyzacji środkami chemicznymi 40zł

Wymiana końcówek drążków kierowniczych 160zł

Ustawianie geometrii zawieszenia 80zł

Przewody wysokiego napięcia NGK 250zł

Wymiana elektrozaworów 100zł (używane)

Wymiana płynu w układzie chłodzącym 50zł

Wycieraczki gumowe do kokpitu 100zł

Wycieraczki do przedniej szyby 80zł

Polerowanie lakieru zestawem polerskim marki Facdos (Lakiernicy którzy jeżdżą na targi i pokazy wiedzą co to za produkt)

Wymiana przedniego oświetlenia na soczewki z ringiem Depo 600zł

Wymiana i lakierowanie maski oraz lewego błotnika 900zł

Wymiana okładzin hamulcowych Lukas 150zł

Wymiana płynu w układzie hamulcowym DOT.4 Ravenol 40zł

Regulacja zaworów 100zł

Wymiana akumulatora 74Ah Kager 350zł

Wymiana oleju silnikowego 10w40 Valvoline półsyntetyczny 5,5l zerowanie inspekcji 190zł

Wymiana filtra oleju silnikowego Man-filter 30zł

Wymiana czujników okładzin hamulcowych obu osi 40zł

Wymiana łączników stabilizatora Bilstein (łączniki przednie, środkowe i tylnie, razem 6sztuk) 290zł

Wymiana i lakierowanie prawych przednich i tylnich drzwi 450zł

Wymiana filtra paliwa 30zł

Wymiana wahaczy dolnych przód 200zł

Wymiana nagrzewnicy 400zł

Naprawa sterowania nadmuchami klimatyzacji, serwis silniczków elektrycznych 200zł

Serwis klimatyzacji, sprawdzenie szczelności układu, napełnianie olejem i chłodziwem 350zł

Wymiana chłodnicy 600zł

Wymiana nagrzewnicy 250zł

Osuszacz do Klimy 120zł

Wymiana wiskozy wentylatora 250zł

Pojazd jest bez żadnych Turingów za wyjątkiem lamp przednich marki depo z ringami.

Można się ***nąć o jedną literkę .... ale kolekcjonerzy nie mylą Tuningu z Touringiem i odwrotnie :)

I druga sprawa jak koneser nie wie ile koni ma jego wycackana maszyna to omijaj takich Fanów Marki :lol:

  • Rok produkcji (1900 - 2100): 1990
  • Przebieg (km): 250000
  • Pojemność silnika (cm3): 3500
  • Moc silnika (KM): 218
  • Skrzynia biegów: Automatyczna
  • Rodzaj paliwa: Benzyna
  • Typ: Sedan/Limuzyna
  • Liczba drzwi: 4/5
  • Kolor: Zielony
  • Stan: Używany
  • Uszkodzony: Nie
  • Wyposażenie
    ABS, Autoalarm, Wspomaganie kierownicy, Centralny zamek, Klimatyzacja, Elektryczne szyby, Skórzana tapice

A co do 750tki to bym jej nie kupił dlatego że to 750tka a po drugie od handlarza z podobną listą "chwalę się czy żalę" :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co słyszałem to teraz jak kupujesz od handlarza to masz gwarancje, więc jak coś zatai a wyjdzie to w czasie eksploatacji to jedziesz do niego i żadasz naprawienia szkody - jak się myle proszę mnie poprawić

1- bo zielony kolor to na dzień dobry ... a do tego lista "chwalę się czy żalę"

też się zarzekałem, że zielonego nie kupię i... jeżdżę zielonym :)

a co do listy - jednych zrazi, ale dla innych bedzie znakiem, że auto było dbane (choć dla mnie taka lista to już przy osobistych oględzinach)

Na zdjęciach oba auta ładnie się prazentują, podobnie w opisie. Trudno powiedzieć jak na żywo... Najlepiej przejechać się i sprawdzić... tylko że daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj dajcie spokoj z tymi zielonymi,dobrze?

człowiek poltora roku z depresji wychodziy a tu po nerach skopią ;d

mnie taka lista nieco uspokoja...o ile jest prawdziwa.z toruigniem i moca pojechać(może ta,z racji,ze jest zielona,jest tak wyjatkowa,ze jej z wiekiem przybywa koni-no garna sie:)

sagui-teoretycznie tak jest,ale temat jest tak sliski,ze uzyskac odszkodowania jakiegokolwiek trwa mnostwo czasu i nerwów.a czarna-750stka z kierownicą z tira?no dajciez spokoj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# Rok produkcji (1900 - 2100): 1990 # Przebieg (km): 250000 # Pojemność silnika (cm3): 3500 # Moc silnika (KM): 218 # Skrzynia biegów: Automatyczna # Rodzaj paliwa: Benzyna # Typ: Sedan/Limuzyna # Liczba drzwi: 4/5 # Kolor: Zielony # Stan: Używany # Uszkodzony: Nie # Wyposażenie ABS, Autoalarm, Wspomaganie kierownicy, Centralny zamek, Klimatyzacja, Elektryczne szyby, Skórzana tapice

własnie Mordulec były dwie wersje 735!! bez kata miała 218 albo 220km i z katem miała 211km!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w M30 "Regulacja zaworów 100zł" robię za browara

A tak na marginesie to ta zielona.... no ma kolor zielony ale wygląda nie najgorzej.

Fotele OK, kiera też....

Zmienić lampy i koła i całkiem całkiem ..... ale chyba sprzedana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znajdziesz ladna R6 :-P

Sekwencja ale to chyba bys musial sam zakladac bo do M30 raczej zawsze wkladaja zwykly gaz. Przynajmniej nie widzialem M30 z sekwencja.

2 generacja nie wchodzi w grę w M30 - zawsze będzie strzelać - mamy tutaj przepływomierz klapowy, który wszystko psuje w wielkim skrócie :)... Można przerobić klapę na przeplywke z drutem (na elektrodzie sa schematy i opis) ale gra nie jest warta świeczki przy dzisiejszych cenach lpg :) wszystko juz przerabiałem... Własnie zakładam podtlenek na dobrej sekwencji, długo sie bawilem z 2 gen, blosem mikserem etc...

Generalnie, sprawdz czy elektryka dziala, sprawdz nawiewy - czy nie grzeja badz zbyt mocno grzeja, dobrze jest zeby byl komputer, sprawdz drzwi i uszczelki, PROGI to podstawa, wisko moze nie dzialac, szarpanie na wolnych obrotach, kable pozadne maja byc (np BERU - zadne Janmory)... Trzeba potestowac wszystko :) stara furka, wiec troche rzeczy moze nie dzialac. :) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...