Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie bój nic. Ja pokazywałem fotki jak mi jakis burak na parkingu u mechanika dzwonknął Bumera (Mordulec widział zdjęcia)

za zarysowany błotnik i pękniętą 1 listwę na zderzaku mają mi wypłacić 2060pln (bez pokazywania faktur, jeżeli uważałbym, że naprawa będzie droższa to za okazaniem faktur można targać więcej, a gość miał OC w HDI Asekuracja)

Także jak z AC to raczej źle być nie powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wyceny możesz się odwołać,ale raczej nie będzie potrzeby,nie wiem tylko jak to jest-liczą ci za naprawę tego czy za nowy?jak za nowy to i tak dochodzą rachunki za malowanie,montaż(zawsze możesz naprawić swój,a nowy na allegro,a rachunki za malowanie i montaż są)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to z mojej winy się stało i nie wiem jak to wtedy wygląda

W przypadku AC taka szkoda jest traktowana na równi z sytuacją jakby ktoś Ci wjechał w ten zderzak i było ściągnięte z jego polisy OC.

Nie masz co się martwić 2 tysiaki bez problemu powinni Ci za to wyliczyć , zresztą tak jak Korni napisał u niego uszkodzenia były na podobnym poziomie jak u Ciebie a wyliczyli 2k :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zderzaka mogą ci policzy cenę zamiennika bo oryginały przysługują dla samochodów do 3 lat a potem to już rożnie co do wyceny to niektóre ubezpieczenia wyliczają na miejscu miałem tak z PTU od razu wiedziałem ile dostane pieniędzy jeśli chodzi o rozliczenia to jeśli bezgotówkowe nie będzie ci pasowało to daj do serwisu daj im pełnomocnictwo i serwis będzie się boksował z ubezpieczycielem najważniejse to nie podpisuj żadnych papierków że zgadzasz się z wyceną ubezpieczalni zanim nie poznasz kwoty a tak na koniec to gdzie jesteś ubezpieczony ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest, jak masz AC to Cie nie obchodzi co sie stalo, placisz to dostajesz. A co do tego czy sie mozna odwolywac to jasne, ze mozna, ale podobno kiedys komus sie udalo cos urwac ;) niestety realia sa takie, ze przecietny Kowalski jest za cienki w uszach na obojetnie jaka ubezpieczalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Forest. Fakt furki szkoda, ale jest po fakcie więc teraz trzeba furę zrobic jak należy. Ja miałem taką sytuację na początku tego roku, że walnął mi kamyczek i poszła szyba. Ubezpieczenie mam w inter risk wersja warsztat. Wycenili na 850zł. Nie zgodziłem się, więc powiedzieli że mam to potraktowac jako zaliczkę :) Oddałem auto do serwisu. Koszt ponad 3tysie. W kasie wpłaciłem te 850, które mi wcześniej przelali, a resztę załatwili już bezgotówkowo. Dzięki temu mam nówkę szybę ze znaczkiem.... Pozdrawiam jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Forest. Fakt furki szkoda, ale jest po fakcie więc teraz trzeba furę zrobic jak należy. Ja miałem taką sytuację na początku tego roku, że walnął mi kamyczek i poszła szyba. Ubezpieczenie mam w inter risk wersja warsztat. Wycenili na 850zł. Nie zgodziłem się, więc powiedzieli że mam to potraktowac jako zaliczkę :) Oddałem auto do serwisu. Koszt ponad 3tysie. W kasie wpłaciłem te 850, które mi wcześniej przelali, a resztę załatwili już bezgotówkowo. Dzięki temu mam nówkę szybę ze znaczkiem.... Pozdrawiam jarek

... i tak powinno być. Powinno być tak że to własnie ubezpieczyciel umawia Cie na wizyte w serwisie blisko miejsca zamieszkania a Ty tylko wjeżdzasz na warsztat a oni już sie sami rozliczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był dziś pan rzeczoznawca. Wpisał w protokół tylny zderzak do wymiany, nakładka prawego progu do wymiany, felga uszkodzona. Kozin mogę to załatwic bezgotówkowo ale po co??? Zderzak na allegro to jakieś 900 zł, lakiernik 350 zł, progi mpakiet - 400 zł komplet. Zobaczymy na ile wycenią. Rzeczoznawca był spoko, powiedział bym w razie wyceny poprosił o kosztorys oraz cenę brutto a w razie czego mam do niego zadzwonic. Zobaczymy co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj calkiem przypadkiem na Turbo ogladalem program rzeczoznawca, po raz pierwszy widzialem, w ogole nie wiedzialem, ze cos takiego jest. No i koles z Link4 pojechal do serwisu obejrzec uszkodzona Honde, calkiem podobnie do Twojej Beemki, z tym, ze miala jeszcze tylnia klape do wymiany (poprzednia Honda Civic). I ogolnie koszt naprawy brutto wyniosl ponad 10 tysiecy, wiec jesli takie sytuacje sie zdarzaja, to nie jestes na straconej pozycji ;) ale wiadomo, reklama dzwignia handlu, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj dostałem przelew z Avivy. 1300 zł :lol::lol::lol::lol: Chyba ich lekko po*****o. Sam zderzak w serwisie kosztuje 2040 zł, próg 400 zł, do tego trzeba doliczyć koszty malowania (sam zderzak jakieś 700 zł), robocizny, materiałów itd. Myślę, że naprawa zamknie się w kwocie minimum 4000 zł. W sobotę jadę do Inchape, niech zrobią własną wycenę. I niech to załatwią z Avivą bezgotówkowo. Śmiech na sali :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standard, pierwsza wycena zawsze jest mocno zanizona, mozesz sie odwolac podajac wlasny kosztorys a po tygodniach listow i telefono oni zaplaca Ci z tego okolo 70-max75proc.,

czyli w przypadku wyceny na 4000zl max jaki dostaniesz to 3000zl (i tak trudno bedzie ci wyciagnac taka kwote)

nawet ostatnio gadalem z jednym bylym agentem i sami sie z tego smieja jak oszukuja ludzi, procent z kwoty ktora na tobie "zaoszczedza" oni dostana w postaci premii uznaniowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. Koleś likwidował szkodę w e39 530d. Miał walnięte drzwi od strony pasażera. Ubezpieczalnia wyceniła kwotę na 1700 zł. Pojechał do serwisu gdzie kosztorys uwzględniając cenę nowych drzwi, materiałów, robocizny, lakierni opiewał na kwotę 6000 zł z groszami. Nie wiem skąd te ciołki wzięły wycenę mojej e46, chyba z d*py.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do tych śmieciarzy z Avivy. Jakaś baba potwierdziła, że w umowie mam zapis iż w razie szkody oddaję auto do serwisu i naprawa odbywa się na częściach oryginalnych. Pytam więc jakim cudem wycenili szkodę na 1300 zł z groszami skoro sam zderzak kosztuje powyżej 2000 zł. Spytałem jej czy nie pomylili marki i nie wzięli przypadkiem ceny zderzaka z Opla Corsy 1984 rocznik. Baba powiedziała, że jeśli mam jakieś zastrzeżenia do wyceny to mam pojechac z autem do serwisu BMW i tam zrobic kosztorys po czym wyslac im do "akceptacji". Pytam jeszcze raz skąd wzięli taką wycenę bo dla mnie to śmiech na sali. A ta #$%@& powiedziała jeszcze raz, że mam oddac auto do serwisu, zrobic kosztorys, wysłac im i po prostu SIĘ ROZŁĄCZYŁA. No wkur@&ła mnie nie wąsko. Dzwonię jeszcze raz, poprosiłem kierownika, złożyłem skargę na kulturę obsługi, zapytałem czy to standard, że pracownicy Avivy rozłączają rozmowy w dogodnym dla siebie momencie. Zaraz po tym zadzwoniłem do Inchape. Mam do nich przyjechac we wtorek/środę w następnym tygodniu. Jeśli będę naprawiał auto u nich za kosztorys nie płacę nic, jeśli będę chciał naprawiac gdzie indziej płacę 250 zł. Zobaczymy jak dalej potoczy się ta historia bo jak na razie to tylko śmiac mi się chce z tych ubezpieczeń i szmaciarzy którzy myślą, że ich klienci są debilami którzy płacą autocasco tylko po to by bezpiecznie spac do pierwszej szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ac w pzu i tam miałem w umowie ,ze dostaję 75% wartości szkody, niemniej jednak przy likwidacji takowej i tak byłem do przodu, ja bym wezwał rzeczoznawcę i z jego ekspertyzą cofnął się do ubezpieczalni z odwołaniem. jak nie to polecam drogę prawną..

i nie to ,że teraz robię komuś reklamę ale polecam firmę DAS to ochrona prawna, oni załatwiają bardzo fajnie takie sprawy - pozwolili mi oszczędzić raz ok.10tys zł (warunek szkoda musi być przed podpisaniem umowy) jeżeli jesteś zainteresowany podam namiar na agenta na PW.

w necie znajdziesz więcej info na ten temat.

Edytowane przez mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...