Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Forest a patrzyłeś sie może - bo są takie instytucje, które pomagają w uzyskaniu odszkodowania krótko mówiąc zajmują sie tym profesjanlnie i oddajesz im sprawe, a oni prowadzą już wszelkie formalności, umawiacie sie na jakiś procent prowizji z tego co oni wywalczą dla Ciebie dlatego walczą o jak najwyższą stawkę bo im więcej Ty uzykasz dzęki nim to oni bedą mieli wyższa prowizje.

PS: w środe mogo Cie podrzucić do Wro jakbys auto zostawiał w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja miałem OC w najtańszej firmie, a AC w PZU. Zresztą jak A6 ubezpieczałem to i tak PZU zrobiło mi taką promocję, że wyszło najtaniej na rynku. OC i AC razem jakieś 1200zł, gdzie auto ubezpieczone było na 15tyś.zł. Miałem już podobne historie z HDI i Compensą, ale że pracowałem w warsztacie jako lakiernik to wiedziałem jak z tymi cwaniaczkami gadać. Powinieneś powiedzieć, że nie chcesz żadnych podróbek, bo masz oryginalne części i takie chcesz, nie chcesz naprawianych części, bo uważasz że nie są bezpieczne itd. Dziwna sprawa, bo jeszcze 2-3 lata temu tylne zderzaki w większości aut były liczone jako nowe, oryginalne, bo nie było zamiennników, co innego przednie zderzaki te niestety prawie zawsze liczą jako podróbki. Firmy się trochę wycwaniły, bo parę lat temu robiliśmy szlifnięte drzwi, błotnik, zderzak w E34 i z AC było np.6tysi w gotówce. Nie zgadzaj się na 1300, a reklamę już mają super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj auto do salonu, wczesniej napisz pismo do ubezpieczyciela ze wybierasz sposob bezgotowkowy i w salonie od razu niech robią, oni sami tez zalatwia z ubezpieczycielm, ja robilem we Wroclawiu w BMW zakladanie lusterek i auto mam bez fabrycznym luster M Pakiet ale skradli jajka M Pakietowe i takie same zamontowali we Wrocku za 6700zl i PZU pokrylo wszystko, wczesniej tez przseslali mi 1600zl na konto po czym ja zaplacilem reszte salonie 5000zl a za pare dni mialem na koncie to co placilem w BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kosztorys. Lakierowanie obu elementów wycenili na 374 zł . Zderzak tylny na 556 zł. Próg na 33 zł :lol::lol::lol::lol:. Robocizna za wszystko 175 zł.

Jadę we wtorek do Inchape.

Heh Forest a nie powiedzieli Ci przypadkiem gdzie można tak tanio kupić te elementy ? albo gdzie biorą tyle za lakierowanie ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem zamiar do nich zadzwonic i poprosic o namiar na ich lakiernika, blacharza, mechanika oraz sklep w który kupują części. Do Inchape miałem jechac już w tym tygodniu ale bez kosztorysu nie miało to sensu. Nawet jeśli nie uznają mi mpakietu bo jest dokładany to niech zrobią auto, rozliczą się bezgotówkowo a nowiutkie części wystawię na allegro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie straszyli Cie, ze rozmowa jest nagrywana? Mi tak raz powiedzieli na jakiejs infolinii, to no musialem ich obsmiac z lekka. Jestem ciekaw, kiedy bedziesz mial auto zrobione... A orientujesz sie ile za kasa bedziesz czekal?

Informacja, że rozmowy są nagrywane pojawia się jeszcze przed połączeniem z niezwykle kompetentnym pracownikiem/pracowniczką infolinii. Poza tym nie byłem wulgarny czy coś, zapytałem grzecznie czy uważają swoich klientów za idiotów i czy wycenę naprawy wzięli z Opla Corsy 1984 rok. Auto śmiga bez problemu bo zderzak włożyłem z powrotem na ślizgi. Ale jest pęknięty i trzeba go wymienic. Nie wiem co i jak, sprawa się trochę rozjaśni we wtorek.

P.S. Rzeczoznawca z Legnicy który oglądał auto oraz jedna znajoma Brzozy stwierdzili zgodnie - wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe są do dupy, walą w balona i patrzą tylko by wypłacic jak najmniej kasy, itd. Najlepiej w takich wypadkach wg ich opinii wypada PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FOREST!! Kuźwa nie ma czegos takiego ze Ci nie policza M Pakiet!! Lusterka mialem M Pakiet i takie liczyli mi a fabrycznie nie bylo i koniec! Innym razem zarysowali mi kolo m pakiet i listwe na drzwiach (mialem zwykla a policzyl m pakiet listwe) Kolo tez policzyli m pakiet takie jakie jest nie ma co z salonu a liczy sie to co jest i zadnej innej opcji nie pozostawiaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forest jak chcesz to dam ci namiary do mojego brata do Inchape to moze cos ci pomoże co prawda jest na sprzedarzy nowych auta ale chyba zawsze miec warto czlowieka w srodku:) a jak nie to mozesz przyjechac na wycene do mercedesa:) ja dzis miałem opis mojego zderzaka tył babeczka wjechala mi Peugeotem 206:)no i czekam na wycene niby ma byc na poniedzialek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w takich wypadkach wg ich opinii wypada PZU.

pisałem już wcześniej o tym, dlatego miałem AC w PZU, bo NIGDY nie było problemów z tą firmą jeśli chodziło o wypłaty odszkodowań, w pozostałych były niższe składki, ale za to okropne problemy z odzyskaniem kasy za naprawę. Jak robiłem w warsztacie to często bywalo tak że jeśli to była firma typu HDI, compensa czy coś podobnego, to niechętnie braliśmy tą robotę, bo później warsztat też miał problemy z odzyskaniem kasy. Na naprawę trzeba było wyłożyć ciapę z własnej kieszeni a później się kłócić z ubezpieczalnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bmw na karkonoskiej prezes z ojca firmy, oddał do lakierowania E39- tylni zderzak z OC sprawcy lekkie uszkodzenia bo tylko ryski.

Dowiedział się ojciec bo odbierał sam ta bmke że tam lakierni nie ma na miejscu, tylko gdzieś dają dalej ale to nie ważne.

Wazne jest to że rachunek zabrał na kwotę prawie 1200zł (tył zderzak e39)

Za wymienę aku w E46 M3 skasowali tego samego własciciela BMW- 1300zł, a za kpl koła zimowe z miernikiem powietrza 17" coś koło 10000zł - z cenami tam jestem na bierząco bo ojciec mi zawsze mówi co i po ile (rachunki) odbiera razem z samochodami bo serwisuje tylko tam- kase się ma się robni w ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forest jak chcesz to dam ci namiary do mojego brata do Inchape to moze cos ci pomoże co prawda jest na sprzedarzy nowych auta ale chyba zawsze miec warto czlowieka w srodku:) a jak nie to mozesz przyjechac na wycene do mercedesa:) ja dzis miałem opis mojego zderzaka tył babeczka wjechala mi Peugeotem 206:)no i czekam na wycene niby ma byc na poniedzialek.

Krystian dowiedz się u brata jak lepiej zrobic - naprawa w Inchape czy tylko kosztorys zrobic i wysłac do Avivy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...