Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat



PawełWilk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam oytanie odnosnie szyberdachu. Moj szyberdach nie chodzi odkad kupilem BMW. Teraz chcialbym go zrobic ale najpewniej bedzie potrzebna wymiana na nowy. Wiec mam ogromna prosbe o wszelkie informacje na ten temat. Chodzi mi o to czy da sie to zrobic samemu czy trzeba szukac mechanika. i jak duzo pracy to zajmie. A jezeli mechanik to by robil to jakie szacunkowe koszty bym musial za to poniesc. Zreszta prosze o swsszelkie informacje na ten temat. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel w touring e34 z podwójnym szyberdachem rozebrał go i złożył w jeden słoneczny dzień(robił to 1raz).Miał problemy z pękniętymi "konikami" i złą pozycją startową silników dlatego szyber nie działał.Mysle że spokojnie dasz rade sam to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem szyber sam, 2 razy w Mercedesie 190, działał on poprzez długą linkę poprowadzoną do silniczka w bagażniku, demontowałem i montowałem, praca polega na kręceniu śrubkami i odpinaniu zatrzasków - żadna filozofia, jeśli masz dwie zdrowe ręce i trochę cierpliwości to dasz radę ;)

ps. jedynie przy "opuszczaniu" szyberdach z ramką na siedzenia możesz poprosić o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ja chce kupic drugi z jakiegos dobrego zrodla. Iszukam wszelkich info na temat jego wymiany. O tym silniczku tez nic nie wiedzialem ze musi to byc razem. takze dzieki za info i prosze o kolejne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Kumpel w touring e34 z podwójnym szyberdachem rozebrał go i złożył w jeden słoneczny dzień(robił to 1raz).Miał problemy z pękniętymi "konikami" i złą pozycją startową silników dlatego szyber nie działał.Mysle że spokojnie dasz rade sam to zrobić.

Hey a masz jakis namiar na kolege - moze chce pokazac komus jaksie to robi i zarobic :) Wole zaplacic komus kto wie jak sie to robi niz jechac na jakis lipny warsztat bo serwis zdrogi jak dla mnie odpada. A mieszkamy po lini A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzisiaj auto odwiozlem na wymiane mechanizmu szyberdachu - pekla jedna z blaszek, ktore podnosily pokrywe. W serwisie wyszloby ok 1300 zl - tam gdzie zawiozlem z kompletnym mechanizmem szyberu ma wyjsc nie wiecej niz 450 (kompletny mechanizm szyberdachu to ok 250 zl). O ile wszystko bedzie ok to polece mechanika. Tak ze czekac na wiesci;)

PS. tez chcialem sie za to sam zabrac, ale boje sie ze nie ustawie silniczka tak jak trzeba - a ten ma pamiec wlasna i musi byc zsynchronizowany sposobem, ktorego nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...