Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


pomimo wymiany kompletnego zawieszenia coś dźwoni


adam-bmw

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem ze stukami, dzwonieniem, brzęczeniem (jest to na tyle dziwny odgłos że ciężko określić) w zawieszeniu (tylko prawa strona przód), dodam że wymieniłem już wszystkie wahacze, drążki, łączniki, gumy, dzisiaj wymieniłem nawet amorki i klocki(wiadomo że najlepiej wszystko parami w zawieszeniu wymieniać) dźwięk pojawia się tylko jak wjadę w dziurę lub jadę po bruku, przypomina coś jakby osłona tarczy brzęczała lub jakaś inna blacha, jedyną rzeczą która nie była w zawiasie wymieniana to łożysko amorka, ale jak miałem wszystko wyjęte nie wyczułem żadnego luzu na łożysku dlatego nie wymieniałem, zaczynam się zastanawiać czy któraś z blach osłon wydechu się nie przerwała a kilka ich jest takich grubych i aluminiowych. zaczyna mnie to denerwować na maxa bo wymieniłem już wszystko a to dalej brzęczy, słychać tylko na zewnątrz jak jadę z otwartym oknem przy ścianie po bryku lub najadę na studzienkę to słychać z odbicia od czegoś (ściana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Pooglądaj dokładnie osłony termiczne wzdłuż wału , ja to przerabiałem w tamtym roku po wymianie podpory wału .... jednej sruby nie dokrecilismy i tez brzeczało :)

Czasem tez sam tłumik potrafi wydawac takie dzwieki .... weź młotek (wiem brzmi troche głupio) ale to narzędzie pozwala czesto zdiagnozować brzęczenia układu wydechowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem juz podobny przypadek. nie jestem w stanie stwierdzic co stuka u ciebie ale mi tlukla blacha przy poduszce stabilizujacej o kielich. strasznie wkurzajacy dzwiek. ale moze byc i tak ze dzwoni ci calkiem inna czesc jak wlasnie np ktoras z blach ukladu wydechowego itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany, urwała się część osłony tarczy ta która jest dookoła łożyska, ale pod tarczą, wyrwałem chwasta i po kłopocie

http://allegro.pl/item1052456266_zwrotnica_piasta_przod_bmw_e39_stan_bardzo_dob.html tutaj po prawej stronie piasty widać taki kołnierz to właśnie to hałasowało, jest to zamocowane na 6 nicików a z racji naszych dziur się urwało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...