Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


falowanie obrotów przy nowej sekwencji


Wilkov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś zalozylem sekwencję ESGI w Eko-almie i pierwsza niemila niespodzianka;/

Już przy nich obroty na gazie falują na jalowym.Falowanie rzędu jakiś 300 obrotów.

"ichni" gaziarz stwierdzil,że to może być kwestia malej ilości plynu chlodniczego(fakt-mam malo), jednak wydaje mi się,że wkręca mi kit...to może być prawda?(czekam aż silnik ostygnie i wtedy doleję).Stracil dla mnie nieco wiarygodności co do swej motoryzacyjnej wiedzy,kiedy chcial przy mnie dolać plynu na gorący silnik;/

Czy to raczej kwestia tego,że nie wyregulowali odpowiednio?

Silnik m50tub25

Przepraszam za chaotyczność,ale zmęczony jestem i trochę rozbity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię , żeby to była sprawa ilości płynu chłodniczego. (przecież czasami miałeś mało i raczej nie falowało?) co do dolewania na ciepłym silniku to generalnie jak nie jest ponad pion a płyn w temperaturze pokojowej to nie powinno się nic stać. Ale to raczej powinna być ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekalem na wszelki wypadek aż zupelnie ostygnie-nigdzie się nie spieszy a po co ryzykowac?

oczywiście zadnej różnicy.W sumie to obrotomierz przy wieczornej przejazdzce nie wskazywal roznicy,ale po aucie bylo czuć,że pracuje na gazie nierówno;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownikowi chodziło pewnie oto, ze jest mało płynu i parownik może być niedogrzany - ale skoro po dolaniu nic sie nie zmieniło spróbuj odpowietrzyć układ a jęsli to nie pomoże to reklamacja.

Sorry za off topic

PS. Jak ktoś zakładać gaz to proszę uderzać do mnie - mam naprawde sprawdzonych chłopaków za których jakość ręcze głową. Jak bedą klienci to może załątwie u nich rabat za hasło Maxbimmer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie,na benzynie chodzi normalnie.

Po dolaniu zmienilo się to,ze obrotomierz niby stoi w miejscu(na jalowym:) ) ale czuć,że silnikowi coś nie pasuje...jedzie normalnie,kręci się jak na benzynie,tylko na postoju trochę telepie;/

Kurcze,szkoda Kozin,że wczesniej nie dales namiaru(zakladalem temat,gdzie gazwoac).Ew. pojadę do nich na poprawki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak miałem. Też mi falowały obroty. Okazało się że miałem za mało płynu chłodniczego przez co układ się zapowietrzył. Dolałem płyn później przy włączonym silniku (żeby pompa wodna pracowała) odkręciłem wężyk przy parowniku - uwaga żebyś się nie poparzył jak pocieknie płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki,dzięki.dzisiaj auto jest na wymianie ekspolatacyjnych rzeczy u Jarka(serwsi kolo Playa) i zlikwidowaniu ubytku.Mam nadzieję,że sprawdzą wszystko i będzie git.Czy po odpowietrzeniu ukladu trzeba do gazowników jechać na regulację czy samo się unormuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą dobrej pracy instalki jest sprawny termostat jak i cały układ chłodzenia - sprawdź czy parownik jest gorący jak waż który idzie do glowicy, parownik ma być nie letni tylko gorący, tak, że nie można go dotknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko,że nie bylo/nie ma problemów z chlodzeniem.termostat mat wymienial jakies 3-5tys. km temu,więc byloby dziwne,gdyby byl niesprawny.

Jak jutro będe odbieral auto(mają też odpowietrzyć,gdyby byl zapowietrzony,chociaz wody mi nie wyrzucal jak byl cieply i otwarty zbiorniczek-a to jest z tego co kojarzę objawem?)to zrobię przejażdżkę na gazie i później obczaję czy jest gorący.Albo najlepiej pojadę do gazowników od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wina silnika:)caly ukl.chlodznia zostal sprawdzony i wszystko gra.wyciek byl pod czujnikiem-zlikwidowany.gumę między przeplywką zmienialem jakieś 2 tygodnie temu,bo wczesniej owszem-byla peknięta. Jarek(serwis kolo Play'a-polecam) stwierdizl,ze jest pewnie zle ustawione cisnienie na listwie wtryskowej od gazu,bo silnik na benzynie hula pięknie:)jak odebralem auto od Jarka to pojechalem do gaziarzy,ale,że na jakieś 3 skrzyżowania przed nimi auto na jalowym pracowalo normalnie to odpuscilem,bo co będę z siebie debila robil:) kilometr od domu-znow telepie;/ noż %$%$&%&.w pn do nich pojade.w weekend smignę trasę,zobaczę ile mi spali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zatankowaniu do pełna,póki co falowanie ustało...spalanie mi wczoraj wyszło na dystansie 80km-trochę Wro,większośc trasa,jadać mało ekonomicznie(predkosc na trasie raczej mało legalna) wyszło mi od dystrybutora do dystrybutora 8,7l. Muszę pamiętać,żeby wypalać gaz przed zgaszeniem silnika,bo po ponownym odpaleniu chwilę mi się krztusiła i nie mogła wejśc na obroty. Mam nadzieję,żę będzie dobrze.

Dzięki Panowiebmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...