Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat



RafałM

Rekomendowane odpowiedzi

Po zimie jak można było już przycisnąćhappy_bmw 130km/h poczułem że na nierównej drodze zaczyna mi pływać to na lewo to na prawo. Sprawdzałem luz na kołach i jest ale bardzo delikatny. W przekładni nic nie stuka. Zawiasy też wydaja się być ok. Stabilizatory z przodu po wymianie. Co to może być??? pytanie_bmw Opony mam z przodu 235/40 ale przed zimą było ok. Poradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem że to opony. Jak miałem e36 z kapciami 195 to na czystej drodze w zakręt mogłem wejść na granicy przyczepności z zimą krwią :mrgreen: a tą e39 mam cykora :oops: . Dziwnie się zachowuje na zakrętach. Dzięki za wiedzę. Niedługo moja bunia na "Buma Design"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o to plywanie t ja mam to samo ale nauczylem sie juz z tym zyc :D

nie chce zakladac nwego tematu wiec podlacze sie troche do kolegi a mianowicie mam problem z zawiasem z przodu- powyzej 110/120 strasznie trzepie mi przednimi kolami i kierownica. felgi i opony na 100% sprawne. co ciekawe, jak sa delikatbe łuki w prawo to jest ok, ale jak lekko skrece w lewo to drgania narastaja. myslicie ze powybijane sworznie moga byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe, jak sa delikatbe łuki w prawo to jest ok, ale jak lekko skrece w lewo to drgania narastaja. myslicie ze powybijane sworznie moga byc przyczyna?

Swoznie to raczej nie bo napierdzialałoby solidnie przy delikatnym hamowaniu ....... prędzej któraś piasta do wymiany skoro mówisz ze zmienia się to przy skręcie kierownicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie jakos sprawdzic czy piasty sa do wymiany?

Podjedz na geometrie. Jesli będziesz we Wro to polecam warsztat na Sztabowej (pierwsza w prawo za rondem, wjazd w 1 bramę po prawej i do końca) tel. 504207923. Koleś zna BMki - od dawna przygotowuje je również pod wyścigi (nawet wystawiają swoje auto)... Wrzuci na kompa i będziesz wszystko wiedział o piastach, a jak wejdziesz w temat to i powie Ci coś wiecej o Twoim zawieszeniu...

Edytowane przez Pit3er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem że to opony. Jak miałem e36 z kapciami 195 to na czystej drodze w zakręt mogłem wejść na granicy przyczepności z zimą krwią :mrgreen: a tą e39 mam cykora :oops: . Dziwnie się zachowuje na zakrętach. Dzięki za wiedzę. Niedługo moja bunia na "Buma Design"!

Podjedz Na Slezna I Zobacz Czy Zbierzmosc Nie Ucieka :) A Jak Jest Ok To Zostaje Zalozenie felgi 16 I Opony o szerokosci 195 Napewno pomorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio prowadziłem Toyote z 2009r na tej samej drodze i nie wyczuwałem jakichkolwiek nierówności. Kapcie chyba 185 albo 195 na wysokim profilu. BMW słynie z znakomitej sterowności wiec uznałem ze coś jest nie tak. Ale widzę, że to norma wiec jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...