Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłym tygodniu jade zakładac gaz do swojej "starszej" piątki.

Bedzie to Stag 300 - chyba najpopularniejsza instalacja, ma już ktos taką? jak sie sprawuje? Cena jaką mi powiedzieli - 3100 zł + wlew pod klapką paliwa + butla 70L ale nie w koło bo takiej nie chciałem, auto zostawiam rano a na nastepny dzień rano odbieram. Czy jest to dobra cena? Wiem ze chłopaki bardzo dobrze robią, ponad rok temu też chceili 3100 za montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oszukujmy sie ale "stag300" to tylko jednostka sterujaca , nie mam za duzej wiedzy jesli chodzi o gaz tylko bardziej powierzchowna ale duzo wazniejsze sa dobre wtryski oraz inne komponenty tej instalacji bo stag to tylko sterownik.

no i wiem ze najlepsze wtryski sa firmy Magic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazi dobrze pisze.

Rozmawiałem z kolegą który zakłada instalacje gazowe tylko że on robi to 2dni (znam go kilka dobrych lat i wiem że jest pedantem jeśli chodzi o motoryzację)

Mówił że stag 300/6plus bardzo dobrze spisuje się w Bmw i jeśli ktoś ma vanosa to więcej trzeba poświęcić czasu na adaptację żeby to ładnie współgrało

Wymienił też kilka nazw zaworów/wtrysków gazu i te z górnej półki warto zakładać bo te standarty czasem tracą kontrolę w górnym zakresie obrotów.

Stag ma ponoć b.dobre własności adaptacyjne przez tzw. ''uczenie się''

Mi tego w/w staga montowałby po znajomości za 3000pln z lepszymi wtryskami

ale cena jaką podałeś to wydaje mi się że jest standartowa jak za staga z przyzwoitym montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MNie przkonuje fakt ze właśnie w tym warsztacie zakładali gaz moi znajomi do M50B20 i M52B25, kuzyn do Renault Laguny - już ładnych pare lat temu i nie dawno mój dalszy znajomy do 528i a i sam własciel - Tomek - ma 528 w gazie. Byłem u nich dwa dni temu żeby sie ustawić a i na warsztacie stała 523 której montowali gaz. Skoro klepią tyle lat auta -w szczegolności beemki to podejrzewam ze chyba ze wszystkimi mozliwymi problemami się spotkali. W środę tzn. 15.09 jestem umówiony na rano a auto ma byc gotowe do południa następnego dnia. Jak odbiore auto podziele sie spostrzeżeniami.

PS. a takie pytanko - jaką macie ustawioną temp. przełączania sie na LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem wtryski "magic" sa ok dopuki sie nie zaczna lepic mazutem,wtedy zaczyna sie problem my do r-6 czy,v-6 czy cos wiekszego zakladamy brc lub landirenzo wszystko smiga bez problemu i gwarancja jest na cale dwa lata a na "magiki" badz jakies "walteki" 15000 tys km i nara padnie wtrys po tym przebiegu wymiana na koszt uzytkownika zrobilismy 406-tke w landirenzo 3.0 v6 211km i chlopa widzimy na wymiane filtrow i przeglady.Wiem te instalacje sa drozsze ale naprawde warto.wyrazilem tylko moje zdanie na ten temat pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozin09 jak chcez wlozyc do instalki stag 300 wtyski brc badz landirenzo(nie wiem czy dobrze zrozumialem twojego posta) to raczej z tym bedzie klopot ale mozesz napisac jaka odpowiedz dostales i jeszcze jedno wiem ze staga napewno lepiej zniesie jakies V6 czy V8 np e38 V8 niz rzedowe 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc auto odebrane. Wtyski loridenzo, butla 75 l tylko pływak sie zawiesił i pokazuje prawie zero - musze wyjeździć gaz i mam podjechać na naprawę. Musialem ją jeszcze raz w domu tylko odpowietrzyć porządnie po "swojemu" i jest narazie super. Temp przjscia na LPG - 35 st ustawiona, jak silnik rogrzany i odpalam to po 5 sek od ukonczenia kręcenia rozrusznikem przechodzi na gaz. Nie wiem czy to coś fajnego ale mam tak, że jak komputer obliczy że silnik działał na gazie 200h, to po odpaleniu jest 3-krotny sygnał dźwiekowy, oznajmiający potrzebe wymiany filtra gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...