Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialem zaptytac czy te felgi beda pasowaly do mojej e36 sedan ?? nie bedzie sie nic obcieralo ?? i czy ET jest odpowiednie??

ddd.jpg

dddddd.jpg

rozstaw śrub: 5x120

otwór centrujący: 76mm pierścienie centrujące na 74 lub 72,6 gratis

szerokość felg przód: 8cali ET 10

szerokość felg tył: 8cali ET 10

ddd.jpg

dddddd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,5 cala w 17" Et13 wchodzi na styk na gumie 215/35 badz 205/40 w Twoim wypadku felga wejdzie 3 mm do srodka porownujac do 8,5 et 13 ale opone 205/40/18 bedzie Ci cholernie trudno znalesc duzo latwiej o 215/35 ale na 8 calach nie zrobi sie naciag i moze ocierac :) no chyba ze masz seryjne zawieszenie to nie powinno bo bedzie wiekszy przeswit miedzy kolem a blotnikiem

Edytowane przez Mazi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie mam seryjne ale planowalem troche przyciagnac ja do ziemi na tych 18. myslisz ze to bedzie nie mozliwe?? bo ja nie wiem do konca o co chgodzi z tym rozmiarem ET ;/ nie chce zeby kola wystawaly duzo szezej niz linia karoserii bo to nie wyglada fajnie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies napisalem w tej sprawie, ale chyba cos nie przeszlo. Moim zdaniem ET10 na E36, szczegolnie na feldze 18 nie wejdzie. Tutaj sa fotki jak e36 wyglada na 17 calowych felgach. Jesli pamiec mi dobrze sluzy, to z przodu bylo ET17, z opona 215/45, a z tylu ET10 z opona 245/40. Bylo lekkie obnizenie 35/40mm, ale u Ciebie jest jeszcze wieksza felga. Moim zdaniem nei ma szans, chyba ze zalozysz jakas minimalnie waska opone zeby sie rozciagnela na feldze, ale cos takiego spowoduje ze przegryziesz kierownice na pol w trakcie pierwszego parkowaniu przy krawezniku..

DSCN7033-1.jpg

DSCN7034-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wozu na fotkach ktore zalaczyles te koleczka raczej fajnie nie wygladaja... jak w traktorze zbytnio wystają poza linie samochodu ;/ i nie chcial bym zeby tak bylo u mnie kurcze no nie wiem... moze je wezme jak nie bda pasowaly to komus opchne i tyle a jak wam sie wzor felg widzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko Woz powiedz jaka szerokosc maja te felgi , bo et 17 mowi tylko o odsadzeniu powierzchni montazowej od srodka felgi wiec nie zbyt duzo mozna powiedziec , jak mowilem 8,5 et 13 wchodzi na styk w seryjne nadkola na glebie , na oponie 205/40 i 215/35 , to co woz pokazal to sa jakies kondony a nie opony :D a i felga z tego co sie domyslam ma 9 cali a z tylu 10 z tego co pamietam bo spotkalem to zdjecie a takie rozmiary tylko do walcowania nadkoli , jesli zamierzasz swoja przytulic do ziemi 30-40 mm i nie bedzie to zawieszenie z lozka wodnego tylko cos solidnego i zalozysz opone 215/35 to mysle ze spokojnie obejdzie sie bez ekscesow bo felga i tak Ci wejdzie ok 3-4 mm do srodka w porownaniu do 8,5 et13 wiec luz , na glebie rzedu -80mm 8,5 et13 wchodzi na styk na 205/40 a na tym forum nie wiem czy ktos ma takowa poza Broderem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsyztsko ok, ale 205/40r17 to nie normalny rozmiar do e36. Srednica kola jest wtedy mniejsza, pozatym opona mega rozciagnieta na takiej feldze 8,5cala, wiec nic dziwnego ze wejdzie do e36. Tak jak napisalem, moim zdaniem nie wiejdzie, chynba ze zalozy opony waskie zeby rozciagnely sie na feldze, jedyna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja tylko o takiej opcji mowie , zeby nie zakladac 255/40 na kolo tylko 215/35 badz 205/40 i to wchodzi na max glebie , ale moim zdaniem kup sobie motorposrty 17" i sa ladne i wytrzymale bo kute bo przy takiej oponie jak nalesnik trzeba miec sensory lepsze niz amerykanskie radary :D

a propo wysokosci wedlug obliczen wychodzi na to ze przy 205/40/18 bedzie nizej o 2 mm niz standardowo wychodzilo z fabryki a nie oszukujmy sie ze nie ktorzy na zuzytym biezniku wiecej "oklamuja" badz na zlym cisnieniu .

ale jak mowilem lepiej kupic motorsporty i opona bedzie miala wiekszy profil i bedzie sie bardziej komfortowo jezdzic i bedzie wytrzymalsze na nasze wroclawskie drogi i one na pewno wejda , bo te 18" moga wejsc a nie musza zalezy od wielu czynnikow , wiec lepiej nie ryzykuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie przywiozlem wczoraj te fele... dzis naciagnalem oponki 225/40 zawiesilem je na samochodzie ale troche zbyt szeroko to wszystko. Wystaja zbytnio poza linie samochodu. Ale nic sie nie obciera jutro wzuce jakies fotki to zobaczycie co z tego wyszlo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim ET te felgi to pasuja do jakiejs 5tki albo 7demki , dowodzik szybko Ci za to zabiorą ..... a jeśli chodzi o glebę to tak jak poprzednicy ... wygląda jak wóz drabiniasty .... moim zdaniem jak zglebujesz to nie dasz rady tym już jezdzic , nadkola trzeba by wyciagnac o jakies 5cm zeby nie obcierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz po przyjrzeniu sie, to nie kombinuj tylko wywalaj je... Wzor mi sie podoba jak juz pisalem, ale na aucie to wyglada jak totalny niewypal. Rozejrzyj sie za innymi, ja sie rozgladalem do swojej to do E36 jest masa najrozniejszych wzorow wiec na pewno znajdziesz cos pod siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...