Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Zbiezność po wymianie wahaczy czy nie.


lukas p

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem wczoraj w swojej E46 wahacze przednie i tuleje wahaczy i nie wiem czy ustawiać zbieżnośc czy jednak nie.

Sprawa wygada tak że ani swożnie ani tuleje wahaczy nie ustawia sie w innym miejscu,drazków tez nie ruszałem.

Wykonałem jazde próbna i wszysto git ani nie sciąga ani nic!

Co o tym mysłicie ustawiac czy nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nic nie ruszałes z układem kierowniczym to raczej nie ma takiej potrzeby :) chyba ze były jakies mega trudnosci przy demontażu wahaczy (podgrzewanie palnikiem , wybijanie młotem itd itp) to wtedy warto się przejechać dla świętego spokoju i sprawdzić 80zł to nie majątek a jeździ się wtedy spokojniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zawsze po ingerencji w zawieche zwłaszcza przednią warto sprawdzić zbierznosc.

Nie odrazu pakować się na ustawianie zbierzności.

Wystarczy wjechać na stacje diagnostyczną na płytę do kontroli zbierzności(10zł-czasem za darmola).Jeśli ok to ok.A jeśli nie jest ok to wjeżdżamy na stanowisko ustawiania geometrii i 80-100zł i robimy.

Ja nie zawsze ustawiam zbierznosc ale zawsze ją sprawdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No i pojechałem sprawdzic czy sie nic nie przestawiło no i bardzo dobrze ze pojechałem bo lekko sie przestawiło.

A sprawdzałeś wcześniej czy było ok? Może sie nie przestawiło tylko od dawien dawna było źle. W każdym razie dobrze że masz już ok., zobacz czy teraz Ci w żadną stronę nie ściąga i dobrze się prowadzi, bo ja miałem z audi A6 takie hopki, że przed ustawieniem się dobrze prowadziła, a po ustawieniu gorzej. W 3 różnych warsztatach "fachowcy" ustawiali i nikt nie potrafił tego zrobić dobrze, każdy miał laserowy sprzęt i brał 120-140zł i ****. Dodam tylko że to quattro i musieli wszystkie 4 koła ustawiać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...