Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję wsparcia w podjęciu pewnej decyzji...

W tej chwili mam na mojej Buni (e39, 528i Touring '97) aluski 17" i opony o wymiarach innych z przodu i innych z tyłu. Generalnie słyszałem, że 17" mocno eksploatują zawieszenie i samochód na nich pływa po polskich, równych jak $%^:evil: ulicach... Poza tym, nie powinno się chyba jeździć na kołach o różnych wymiarach, nawet jeśli to dotyczy tylko układu oś przednia - tylna. :?:

I teraz pytanie:

1. pozostać przy 17" i dobrać tylko opony w konkretnych wymiarach (jak w książeczce ładnie podają), czy może...

2. ... przejść na 16", co nie jest zbyt tanią inwestycja (z chińskimi aluskami i używkami gumkami udało mi się zejść do 1200 PLN, ale sami wiecie...), czy może w końcu...

3. Kupić w Norauto 15" z nowymi oponami za 1560 PLN i mieć spokój???

Co o tym sądzicie? :shock: Czy takie samochody w ogóle na 15" jeżdżą (w "Sam naprawiam..." znalazłem, że tak...)??? Czekam na Wasze opinie! uklon_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego.Osobiscie nigdy nie slyszalem o wiekszej eksploatacji zawieszenia poprzez felgi 17''.Uwazam ze ten rozmiar to min dla serii 5,a z twoim silnikiem 235/45 front a 255/40 rear wystarczy i bedzie dobrze jezdzil i prezentowal sie jak najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z przodu 225 i z tylu 255r18 i jezdzi sie dobrze. Osobiscie uwazam ze na e39 15 calowe felgi to duzo za malo :) Jezeli faktycznie wolisz mniejsze kolo zeby bylo wygodne, topojdz juz w strone 16. Wygodne bedzie i na e39 taki rozmiar jeszcze moze fajnie wygladac. I jezeli moge poradzic to nie kupuc chinczykow. W tym rozmiarze znajdziesz ladne kola niemieckie i cenowo dosc atrakcyjne. Masz przyklad:

http://moto.allegro.pl/bbs-5x120-bmw-piekne-i1264993749.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam na tabliczce pełne wymiarowanie od 15" do 17". W tej chwili mam zimowe 235/50 R17, ale zarówno opony jak i feluski są do... No wiecie... :-(

Czy ktoś z Was ma może siakomś fotkę z Buńka w felgach 15"??? Ciekaw jestem, jak to wygląda...

A tak z innej beczki: czytałem, że po lifcie zakładali tarcze i hamulce uniemożliwiające zakładania felg mniejszych, niż 16". Będąc na zmianie opon przykładałem sobie siakieś tanioch felgi 15" i nijak nie wchodziły. Poprzedni właściciel tak coś czuję nie miałby skrupułów założyć kół od MonsterTruck'a, jak by mu ktoś powiedział, że to bajer... Jak można sprawdzić, jakie tarcze są na samochodzie? Jakieś średnice? Nie chcę kupić czegoś, co mi pasować nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...