Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Zestaw Ksenonu HID


tazunio

Rekomendowane odpowiedzi

siemma,

wpadło dzisiaj w moje ręce dość okazyjnie (bo za free) nieużywany i niemontowany zestaw HID

jednak zestaw jest kupiony 4-5 lat temu, nigdy nie był montowany leżał w pudełku

żarnik jest H4 więc do e30 nie podejdzie, jest przy tym jakaś instrukcja ale nie ma dokładnego opisu (np. nie wiem jaka jest barwa światła)

s5005590.jpg

s5005596.jpg

s5005591.jpg

kilka pytań:

1. czy taki długo nie używany zestaw jest coś wart?

2. produkt nie jest najnowsza więc czy jest sens to montować?

3. barwa światła jest związana z przetwornicą?

4. wtyczki do żarnika są universalne czy każdy zestaw ma inną wtyczkę?

5. słyszałem o jakiś zakłóceniach produkowanych przez zestawy HID, ło cio chodzi?

ogólnie proszę o wszelkie podpowiedzi na temat montażu, tricki, na co uważać, co zrobić...

pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jezeli zestaw jest w pelni sprawny to jest "cos" warty :)

2. jesli dziala tak jak powinien to czemu nie :)

3. barwa swiatla zalezy od zarnika a dokladnie od liczby K (tu chyba chodzi o temperature zarnika w Kalwinach ale nie jestem pewien). im wiecej K tym swiatlo robi sie bardziej niebieskie a pozniej fioletowe

4. wtyczki zarnika poiwnny byc uniwersalne- w tym przypadku H4

5. nie mam pojecia, ale jak zalozysz to dobrze ustaw swiatla zeby nie razily. HIDy sa tkj pseudoksenonami i strasznie raza innych kierowcow wiec tego lepiej przypilnuj...

jesli chodzi o montaz to nie rob niczego i nie dotykaj niczego na wlaczonych przetwornicach bo napiecie jest duuze, po zalozeniu mozesz (ale nie musisz) zabezpieczyc jakos przetwornice przed wilgocia i dpoilnuj zeby w kloszu i soczewce nie bylo zadnej wilgoci

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do rażenia innych kierowców to się tyczy zestawów zamontowanych do lamp bez soczewki, ludzie montują to do szmelcwagenów golfów 3, opelów astrów, i innych hondów civików, a później razi wszystkich, a kierowiec owego pojazdu rażącego i tak nic nie widzi. Jeśli masz soczewki to śmiało montować. Co do tego akurat konkretnego wynalazku to szczerze chyba baaardzo stary zestaw, sama żarówa mnie przeraziła, hehe. Ja bym nie założył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...