Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ma ktoś sprawdzonego sprzedawce z allegro który sprzedaje interface na USB do bmw e36 potrzebuje nim kasować błędy w swoim samochodzie w własnym zakresie bo kasuje już któryś raz z kolei błąd z maty a mógłbym to sam zrobić co by mnie wyszło w sumie chyba taniej po tych paru odwiedzinach serwisu ;) proszę o jakiś link z allegro lub jakaś poradę co kupić dzięuje

http://allegro.pl/komplet-interfejs-bmw-inpa-usb-adapter-20pin-gw-i1355296463.html czy cos takiego jest dobre?

Edytowane przez Piotrek20Tg
dodanie linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sam cos takiego nabylem.Powiem ci ze wszystkie te aukcje sprzedaja to samo.Wydaje mi sie ze roznia sie wersje programow...mam na mysli ich okrojone wersje lub mocno okrojone wersje,ale to juz wyjdzie jak otrzymasz plyte.U mnie np. brakowalo programu na cd.. byla instrukcja,kody bledow itp.a co do programu to dostalem pozniej email'a z linkiem skad go mam sobie sciagnac.Wiec rozne testy mi nie dzialaja z uwagi na brakujace pliki.

Kabel dziala bez zarzutu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ostatnio taki fejsik,instalujesz sobie z netu program(wpisz inpa i znajdziesz),są problemy z instalacją,ale mam to na pdf ,programy są w pakiecie,inpa służy do diagnostyki,kasowania błędów,parametrów ,ogólnie jest to program testowy,jak masz dobrze zainstalowany,to sprawdzisz wszystko,od radia do pełnej diagnozy silnika i całej elektroniki,program ncs to program do takich rzeczy jak ustawianie wszelkich możliwych opcji w twoim aucie(światła dzienne,domykanie szyb,blokada centralnego),ogólnie super sprawa,a sama inpa,rewelka,program mechaniora do którego jezdziłem to zabawka w porównaniu do niej(macie pytanka -pisać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ostatnio taki fejsik,instalujesz sobie z netu program(wpisz inpa i znajdziesz),są problemy z instalacją,ale mam to na pdf ,programy są w pakiecie,inpa służy do diagnostyki,kasowania błędów,parametrów ,ogólnie jest to program testowy,jak masz dobrze zainstalowany,to sprawdzisz wszystko,od radia do pełnej diagnozy silnika i całej elektroniki,program ncs to program do takich rzeczy jak ustawianie wszelkich możliwych opcji w twoim aucie(światła dzienne,domykanie szyb,blokada centralnego),ogólnie super sprawa,a sama inpa,rewelka,program mechaniora do którego jezdziłem to zabawka w porównaniu do niej(macie pytanka -pisać)

No stary opisales to jak nikt inny :) rewelka

Googlowalem za inpa ediabas (nie wiem do czego on sluzy) ale jest 100 wersji tak jak mowilem i raz jest ok raz brakuje plikow.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logujesz się tu za free,i ściągasz "działający_ale_to_....."ten mi najlepiej wszedł(dużo próbowałem),potem instalacja "INPA_instalacja.....pdf"z tej samej stronki,podpinasz kabelki i lecisz http://chomikuj.pl/loonathic/Motoryzacja+-+programy+diagnostyczne*2c+instrukcje+obs*c5*82ugi*2c+ksi*c4*85*c5*bcki+napraw+aut/BMW+INPA+i+inne+programy+serwisowe+-+Carsoft

aha,programy są tylko po niemiecku lub angielsku,więc w ncs-ie lepiej bez pewności co się robi,lepiej nie grzebać

a tu masz ,jak uruchomić ncs

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=108481

Edytowane przez dirty.73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel z allegro na inpe,najlepiej z adapterem na OBD(okrągłą wtyke),są po ok.100-120pln,i powinno śmigać-program masz za free,więc koszty to tak,jak jednorazowe podpięcie u mechaniora

aha modele które obsługuje(zaznaczam,że,oczywiście nie wszystkie próbowałem)od e30 do e85,e90 też podobno leci pod e85,w programie jest też Mini R50 i Rolls Royce RR1,ale to mi nie grozi,że przetestuje

Edytowane przez dirty.73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A wiec tak kupiłem u tego pana taki kabelek tzn interfejs http://allegro.pl/show_item.php?item=1380496150 dostałem fajny opis płytke z sterownikami i plikami ini obd i edibas super z chomika sciagnolem program INPA i wszystko hula tylko nie mogę się połączyć z żadnym z typów sterownika ABS co możne być powodem? z wszystkim się łączy co jest w aucie prócz ABS a mam ABS i ASC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja.

Mogę tylko z własnych doświadczeń polecić kabelki Viakena - cena koło 100-120 PLN, i możliwość sprawdzania kilkunastu modeli aut. Miałem OBDII ale bez wtyczki z wolnymi pinami - można wpiąć się w co się żywnie wymarzy. Sprawdzałem na grupie VW (wpinałem się do VW i Skody - ale to to samo w całym VW AG) i do Opli (tu jest problem bo Ople nie lubią fejsów na USB - ani przelotek na z USB na COMa - ja miałem starego kompa z RSem i latało ja wściekłe. Z BMW nie byłem zbyt blisko, bawiłem sie tylko w jednej starej 3er i to Carsoftem, ale INPA na bank niedługo wejdzie na ruszt ;) już nabyłem fulla ;)

r.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Oplu też to było, chociaż opisy na Alle były jasne że będzie... nie pomagała przejściówka z USB, zadziałała tylko przelotka z PCMCIA - jeżeli Cię to interesuje to mogę sprawdzić jaka, albo na jakim chipsecie musi być bo tylko jeden nie symuluje RSa ale daje CI pełnoprawny COM1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...