Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mordulec

Jesli nie ma problemów z zapalaniem , tzn pali od przysłowiowego kopa to najprawdopodobniej czujnik położenia wałka rozrządu.

Natomiast jeśli również pojawiają się problemy z zapalaniem , trzeba dłużej kręcić .... bądź ładnie kręci a nie odpala ... a jak już odpali to do 4tyś jest delirka to czujnik połozenia wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

No jeśli dłużej musisz kręcić niż to było wcześniej to czujnik położenia wału.

Jakbyś jechał na diagnostykę to nie zawsze ten błąd wyskoczy na komputerze.

Jeśli to jest wczesne stadium umierania tego czujnika to wypnij wtyczkę i przeczyść styki , aura i dużo wilgoci na dworze sprzyja takim zachowaniom czujników.

No i oczywiście warto też zobaczyć jak wygląda sam czujnik przy kole zębatym , czasem jakiś syf się nazbiera i różnie to bywa z podawaniem sygnału , potraktuj to WD-40 i jak będzie czuć różnicę to odpowiedź już znasz co będzie kwalifikowało się w niedalekiej przyszłości do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Panowie, dziwna sprawa, auto stało tydzień u blacharza, praktycznie nie odpalane, może 2-3 razy żeby wjechać/wyjechać z garażu , dzisiaj się przejechałem i jeździłem tylko na benzynie , po kilku km jak auto było dobrze już rozgrzane dałem jej w pędzel i przy ok 5,5 tyś obr straciła na chwilę moc i po chwili odzyskała , tak jakbym jechał na gazie i ciśnienie spadło w parowniku, ale jechałem na pb ... po kilku km znowu but ale tym razem żadnego zmulenia ciągnęła do końca, czy to przez to że stała tydzień i wystarczyło ją przegonić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...