Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Chciałbym Was poprosić o opinię na temat twardości sprężyn dostępnych na rynku producentów typu AP, APEX, WEITEC, MTS, TA Technik itp.

Obecnie jeżdżę na H&R i uważam że jeśli chodzi o trzymanie auta na zakrętach (trzymanie boczne) to H&R wypada podobnie jak JAMEX.

Jeśli macie doświadczenia z innymi producentami bardzo proszę o opinię, ponieważ chcę się pozbyć obecnych gdyż nie spełniają moich oczekiwań.

Może Wasze doświadczenia pomogą mi w wyborze.

Z góry dzięki i czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kayaba kupiłem amortyzatory do E36 na tył, wylały się obydwa po max.1000km. Usprawiedliwia je tylko to, że auto jeździło po polskich drogach :/

Ja też jeździłem na H&R'ach i pasowały mi wtedy idealnie, ale to było parę lat temu i chciałem mieć nisko i twardo. Ale każdy producent robi przecież różne twardości sprężyn, więc trudno będzie coś stwierdzić, a już tym bardziej jeśli jeszcze ktoś będzie pisał o progresywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie piszemy o springach progresywnych :D

Zwykłe sprężyny obniżające.

Oczywiście chodzi o odczucia subiektywne.

Z tego co poczytałem to Weitec i AP oferują największą twardość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że przecież kulam się na nowiutkim zawiasie Supersporta. Wg.mnie twardy, ale zostało odrobinę komfortu. Wiadomo, że to nie robota samych sprężyn, bo amorki też są z zestawu i całość obniża 50mm,więc jest dość sztywno, ale sprężyny zaliczyłbym do średnich, nie są twarde jak klocki drewniane, ale zapewniają stabilność na drodze, mogę naprawdę szybko pokonywać zakręty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeździłem rok na eibachach -40mm w takim oto wynalazku:

zdjcie1766.jpg

I muszę powiedzieć, że nieźle mnie wytrzęsło. Właśnie do E34 założyłem amortyzatory i springi Ta Technix i na balonie 205/65/15 jest podobnie w Nissanie na zimówkach(chyba 185/60) więc na 18" które zakładam pojutrze będzie chyba na prawdę twardo ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardo to mam.

Chodzi mi o przechylanie się auta w tzw. teście łosia - prawa, lewa.

Za to odpowiadają głównie sprężyny, oczywiście amor również ale nie w takim stopniu.

Ja chcę wsadzić twarde springi i normalne amory. Na płaskim masz komfort a na zakrętach trzymanie boczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o przechylanie się auta w tzw. teście łosia - prawa, lewa.

za to w głównej mierze odpowiada chyba stabilizator ? im grubszy tym autem mniej buja na zakrętach

polecam regulowane:

http://allegro.pl/hr-wzmocnione-stabilizatory-skretu-bmw-e30-i1523280192.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to w głównej mierze odpowiada chyba stabilizator ? im grubszy tym autem mniej buja na zakrętach

polecam regulowane:

http://allegro.pl/hr-wzmocnione-stabilizatory-skretu-bmw-e30-i1523280192.html

No tak ale takie pieniądze to nie wiem.

1700 zł to można E30 kupić. Rzepę bo rzepę ale zawsze :D

A może by tak tuleje stabilizatorów poliuretanowe wstawić? Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W progresywnych springach zwykły amor nie będzie chronił kielicha-progresyw ładuje w kielich i to sporo.

Mi jak zkończył się amor przy progresywach to nawet na tescie nie wyszło.

A za boczne trzymanie to tak jak Kosa pisał-stabilizator.W seri z opcją sportowego przygodowania zawieszenia stabilizator wstawiali grubszy.

Ja mam balony 225/60 przy 15" więc wiem o czym pisze Mordulec.:)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opon to zrobiłem test. Zamieniłem koła przód tył i jest inaczej - znazaczy lepiej bo opony na przodzie mają mniejszy profil i są szersze. Teraz tył zaczął bardziej latać :D Tak czy siak lada chwila zakładam 215/40R17 więc będzie pewnie trochę twardo.

W progresywnych springach zwykły amor nie będzie chronił kielicha-progresyw ładuje w kielich i to sporo.

Mi jak zkończył się amor przy progresywach to nawet na tescie nie wyszło.

Właśnie mnie wyleczyłeś z progresów bo chciałem założyć takie ze zwykłym amortyzatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Panowie czy jezeli zakupilbym zawieszenie o takie wlasnie :

http://allegro.pl/zawieszenie-sportowe-bmw-e30-60-35mm-od-mts-i1501880723.html

to czy moja trumienka opadlaby nizej plus dodam ze zalezy mi na tym aby autko usztywnilo sie na zakretach ale jednoczesnie nie stracilo calkowicie komforu...

Dodam ze juz w czerwcu moja trumienka rusza na wyspy wiec tutaj drogi sa lepsze ale sa glownie ronda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Trochę odświeżę temat.

Otóż szukam sprężyn o standardowej wysokości ale żeby miały większą twardość. Czy znacie kogoś kto może wzorując się na sprężynie zrobić komplet takich samych ale o twardości zwiększonej o ok.20-25%?

Chodzi mi o to żeby trochę zniwelować efekt siadania dupy przy załadowanym aucie i jednocześnie ograniczyć siadanie tyłu przy mocnym przyspieszaniu.

Czyli zasadniczo chciałbym zrobić sprężyny na zamówienie.

Myślałem tez żeby wsadzić od E36 touring ale one są nieco wyższe i boję się ze tyłek za wysoko pójdzie do góry.

P.S.

Gdyby ktoś miał komplecik takowych do E36 i chciał użyczyć do przymiarki za symboliczną "opłatą" i ew. odkupienie później to piszcie na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mi przyszlo do glowy po twoim poscie to sprezyny obnizajace do e36 :)

Sprzęt nurkowy jest za ciężki trochę i muszę mieć zapas na 4 osoby i komplet sprzętu a przy standardowej sprężynie (325iT) nie daje rady i za bardzo siedzi. Przód mam -40 i przy standardowych sprężynach na tylnej osi mój Touring wygląda całkiem kozacko ;) Podsumowując, zadek musi mieć nośność ;)

Poza tym sprężyny obniżające nie gwarantują tego, że są twardsze. Czasem jest wręcz odwrotnie.....

Wsadź gumy w zwoje to Ci nie siądzie- miałem to kiedyś zamontowane.

Masz na myśli coś takiego?

http://allegro.pl/guma-gumy-podwyzszajace-miedzyzwojowe-sprezyn-i1784688886.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...