Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Kapiac sie przyszedl mi do glowy taki pomysl. Zorganizowania comiesiecznej skladki klubowej. Zadne wielkie pieniazki np. 10zl miesiecznie tylko dla chetnych. Moim zdaniem zadne wielkie pieniazki a np przy 10 aktywnych wolontariuszach w miesiacu mam 100zl w skali roku mamy 1200zl na rozwoj klubu, zloty, naklejki, flagi i inne tego typu sprawy. Osoby skladajace sie co miesiac dostaja np jakis inny tytul na forum (kolor). Powstaje nowy dzial dla tych osob, w ktory beda ustalane wydatki naco i ile wydajemy kase. Przyklad: skladka na zlot w domu dziecka klub posiada jakis budzet osoby skladajace sie co miesiac ustalaja ile % z akutalnego stanu konta klubu mozna poswieci dla dzieci i za te pieniazki sa kupowane jakies bajery dla dzieciakow.

Oczywiscie wszystko do ustalenia i do ugadania. Mozna nawet sprobowac pociagnac cos takiego w ramach testow przez 3 miesiace. Jezeli pomysl niewypali kase poswiecamy nacokolwiek i nikt do nikogo niema zadnych pretensji.

Jak wam sie to widzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby skladajace sie co miesiac dostaja np jakis inny tytul na forum (kolor).

Awans pomiędzy poszczególnymi statusami zależy w głównej mierze od forumowicza i jego zaangażowania. Czas przejścia z jednego statusu do drugiego nie jest ściśle określony, pozostawiamy swobodę w ocenie kandydata do każdego podchodząc indywidualnie.

Możemy zapewnić ,iż wszelkie próby „podlizywania się” , obiecywania załatwienia jakichś rzeczy dla Klubu w zamian za nadanie statusu klubowicza czy też domaganie się nadania statusu spełzną na niczym a w większości przypadków będą miały odwrotny skutek.

Nauczeni doświadczeniem z kilkoma osobami, którym zbyt pochopnie zaufaliśmy i nadaliśmy status klubowicza jesteśmy zmuszeni do bardziej wnikliwego przyglądania się kandydatom i dlatego proces przyjmowania nowych osób jest złożony, ale daje gwarancję tego, że klubowiczem zostanie właściwa osoba .

Pomysł ze składką nie jest zły ale nie wiem jak to sie ma do statusu naszego Klubu. Poza tym co innego jakieś akcje charytatywne jak np. zbieranie siana dla dzieciaków z Domu Dziecka a co innego comiesięczna składka. Trzeba to przemyślec, rozważyc wszystkie za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie przejdzie, zawsze gdy jest akcja zbiórki to nie brakuje chetnych. Zakładanie osobnego działu dla wpłacających to rozdzielanie naszego społeczenstwa-bez sensu. Statusy na forum klubowiczów za dokonanie wpłat-bez sensu. Kto ma siano będzie lepszy? Jesteśmy równi bo to BMW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awans pomiędzy poszczególnymi statusami zależy w głównej mierze od forumowicza i jego zaangażowania. Czas przejścia z jednego statusu do drugiego nie jest ściśle określony, pozostawiamy swobodę w ocenie kandydata do każdego podchodząc indywidualnie.

Możemy zapewnić ,iż wszelkie próby „podlizywania się” , obiecywania załatwienia jakichś rzeczy dla Klubu w zamian za nadanie statusu klubowicza czy też domaganie się nadania statusu spełzną na niczym a w większości przypadków będą miały odwrotny skutek.

Nauczeni doświadczeniem z kilkoma osobami, którym zbyt pochopnie zaufaliśmy i nadaliśmy status klubowicza jesteśmy zmuszeni do bardziej wnikliwego przyglądania się kandydatom i dlatego proces przyjmowania nowych osób jest złożony, ale daje gwarancję tego, że klubowiczem zostanie właściwa osoba .

Pomysł ze składką nie jest zły ale nie wiem jak to sie ma do statusu naszego Klubu. Poza tym co innego jakieś akcje charytatywne jak np. zbieranie siana dla dzieciaków z Domu Dziecka a co innego comiesięczna składka. Trzeba to przemyślec, rozważyc wszystkie za i przeciw.

...żebym nie został źle zrozumiany, nie oczekuję żadnych bonusów z racji jakiejś składki :)

ogólnie jestem za bo tak jak Nem pisze byłaby zawsze kasa na jakieś okoliczności, choćby nawet takie małe flagi na szybę samochodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie lepiej pozostac przy takim ukladzie, potrzebna flaga, robimy temat, przelewamy kase i jest zbiorka, jest akcja w domu dziecka robimy tak samo. Chociaz, jesli dojdzie do takiej sytuacji, tzn skladki klubowej to oczywiscie bede sie dokladal, od 10zl nikt jeszcze nie zbiednial a w skali miesiaca jest to nieodczuwalne. Ale jak pisze, ludzie na forum sa na tyle zgrani, ze jak jest potrzeba to zawsze dzialaja pozytywnie i wszystko idzie jak trzebA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie kłoci sie to z drugim punktem regulaminu klubowego, który mówi, że:

"2.Klub jest organizacją społeczną , nie są pobierane żadne wynagrodzenia za pracę

włożoną w rozwój forum ani strony klubowej, jak również nie jest prowadzona żadna

działalność gospodarcza."

Wg mne jak jest akcja to robimy ściepe i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie lepiej pozostac przy takim ukladzie, potrzebna flaga, robimy temat, przelewamy kase i jest zbiorka, jest akcja w domu dziecka robimy tak samo.
"2.Klub jest organizacją społeczną , nie są pobierane żadne wynagrodzenia za pracę włożoną w rozwój forum ani strony klubowej, jak również nie jest prowadzona żadna działalność gospodarcza." Wg mne jak jest akcja to robimy ściepe i po problemie.

I tyle w temacie :)

Wielokrotnie dyskutowaliśmy na temat składek , które prędzej czy później burzą przyjaźnie między ludźmi , bo ktoś zapomni wpłacić 5zł i robi się zadyma .... po co nam to , jest konkretne zapotrzebowanie , to zrzuca się każdy kto ma ochotę i możliwość dorzucenia kasiory .... bez żadnych spinek / napinek i innych dziwnych historii :)

PS .... a coś konkretnego potrzebujemy kupić w tej chwili ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zostawił tak jak jest. Jeśli będziemy zbierac kasę "ot, tak" to zawsze znajdzie się ktoś kto będzie marudził...kupiliście tamto, ja wolałbym coś innego. Teraz zasady są jasne - zbieramy na to i na to, kto chce dorzuca kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem tego zdania , że nie ma co robić składek comiesięcznych, bo zawsze coś kogoś będzie bolało .:bag: jest jakieś zapotrzebowanie , akcja , pomoc itp , robimy ściepę i myślę ,że każdy z nas będzie kontent , że mógł się przysłużyć :party:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też o tym myślałem ostatnio, ale chyba macie rację, że to nie wypali, będą zbędne konflikty i podświadomy lub świadomy podział na złotówkoców, pięciozłotówkowców i za***istych dwudziestopięciozłotówkowców...

....a prawda jest taka... że idę się odlać lolol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł niezły tylk ojak juz wszyscy wyzej pisali, zawsze ktoś się znajdzie komu coś nie będzie pasowało, kto będzie chciał zobaczyć każdy rachunek, a to będzie uważał, że on kupiłby taniej, lepiej itd. Poza tym jak Czechu pisze, ten co ma kasę będzie lepiej traktowany, a ten co dla niego każde 10zł sie liczy to bedzie be. Nie o to tu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak Czechu pisze, ten co ma kasę będzie lepiej traktowany, a ten co dla niego każde 10zł sie liczy to bedzie be. Nie o to tu chodzi.

Przez kasę i konflikty z tym związane nie jeden dobrze zapowiadający się klub uległ biodegradacji i przestał istnieć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kasę i konflikty z tym związane nie jeden dobrze zapowiadający się klub uległ biodegradacji i przestał istnieć :/

jakoś do tej pory kasy nie brakowało nasza kadra kierownicza potrafiła zmotywować do dobrowolnych wpłat na szczytne cele itp. to i dalej będzie dobrze

heh ale przywazelinowałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką która na zlotach będzie w mini browary roznosić i piec kiełbaski :party: lolol

chcecie żeby maxbimmerki ją rozjechały:) szkoda kasy zresztą u nas na zlotach to by się zabiegała na śmierć lolol:2bacik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...