Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Tak po prostu - chwalę się swoimi "pracami" :lol::lol:

Naprawdę porządne preparaty odświeżają pięknie samochód.

Na początek coś o środkach, które używałem:

img2532l.jpg

Glinka:

Sonus SFX Ultra Fine Detailing Clay

Pierwsze wrażenie jak przyszła "O kur... co to takie małe" Ale po oderwaniu kawałka

i uformowaniu placka (ok 5 x 5 cm) wystarczyło mi to spokojnie na całe auto. Super pozbawia lakier

takich szkodników jak asfalt i wszystkich innych, które przyklejają się do lakieru. Także w/w glinkę polecam - jest ekonomiczna i bardzo dobrze oczyszcza lakier.

Usuwanie rys:

Chemical Guys All in One polish

Płynne mleczko, które bardzo łatwo się aplikuje na lakier. Wystarczy chwilę poczekać i można polerować.

Rysy powstałe od mycia (takie kółka na lakierze) gąbką, na myjni itp. elegancko usunęło.

Cleaner:

DURAGLOSS PreCleaner

W sumie działanie jak wyżej. Również w płynie. Usunął też kilka rysek.

Politura:

Meguiar's Deep Crystal Polish

To można powiedzieć, że będzie moim PEWNIAKIEM jeśli chodzi o podkład pod wosk. Pięknie wypolerował i stworzył wrażenie "mokrego lakieru"

oraz gładką powierzchnię pod nakładanie wosku.

Wosk:

FINISH KARE 1000P Hi-Temp Paste Wax

Wcześniej używałem wosków firmy Collinite i byłem zachwycony - piękny blask i bardzo długo się utrzymywał na lakierze.

Wosk Finish Kare sprawia wrażenie identycznego połysku itp. jak Collinite. Jestem ciekaw czy równie długo będzie się utrzymywał na lakierze.

Jeśli tak, to na pewno warto go kupić, ponieważ za podobną cenę jak Collinite z Finish Kare otrzymujemy dużo więcej wosku.

Testowałem wszystko na własnym aucie - sporo rys, kropek ze smoły/asfaltu, ogólnie syfu pełno.

img2533le.jpg

img2534n.jpg

img2535o.jpg

img2536e.jpg

img2537ay.jpg

img2538o.jpg

img2539jo.jpg

img2542om.jpg

img2541p.jpg

No i oczywiście nie mogło zabraknąć zdjęcia "pomocniczki":

img2544f.jpg

Oraz żeby temat miał coś wspólnego z BMW to fotki E46 po zabiegach:

img2568gc.jpg

img2569mi.jpg

img2570tj.jpg

img2571p.jpg

img2572w.jpg

img2573g.jpg

img2574rl.jpg

img2575p.jpg

img2576a.jpg

img2577i.jpg

img2578n.jpg

Dach:

img2579n.jpg

img2580ua.jpg

img2581m.jpg

img2583x.jpg

img2584v.jpg

Edytowane przez KaroleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jest to dosyć pracochłonne. Sam robię taki detailing średnio 2x w roku i powiem, że 5-6 godzin to jak bym przerw nie robił. Ale efekty są i uważam, że warto. Co do politury, również używam meguiars i jestem mega zadowolony. Zresztą kilka innych kosmetytków też mam tej firmy i naprawdę daje rade. Powodzonka w rozkręcaniu biznesu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dawno nic nie wrzucałem a aut sporo się na moim podwórku przewinęło ;)

Ostatnio w końcu doczekałem się srebrnego lakieru i byłem ciekawy czy uda uzyskać mi się efekt "lustra", bo wiadomo, że na jasnym lakierze nie jest to takie łatwe jak np. na czarnym.

img2607v.jpg

img2610y.jpg

img2616yn.jpg

img2619p.jpg

img2620v.jpg

img2621ku.jpg

Udało się! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOJ ARSENAŁ:

dsc2781c.jpg

wartosc zestawu ok 1000zł

i kilka fot po zastosowaniu, oczywiscie nie wszystkiego naraz - bo mam duzo przeróżnych kosmetyków i uzywam je w zaleznosci od tego jaki uwazam za konieczny

roznica po zastosowaniu wosku

sl277258.jpg

reszta

sl277695.jpg

dsc0314ny.jpg

dsc0315h.jpg

dsc0367q.jpg

dsc0348i.jpg

dsc0349l.jpg

dsc0359q.jpg

dsc2213s.jpg

dsc2210s.jpg

dsc2311h.jpg

spotkalem sie z pytaniem czy zdjecia są zrobione świeżo po malowaniu auta... NIE, auto nie bylo malowane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest fakt, że kosmetyki meguiars dają naprawdę rade. Sam używam i jestem zadowolony, ztym, że ja używam innej glinki i z paru rzeczy mniej istotnych zrezygnowałem dzięki czemu zestawik trochę mniej mnie wyszedł.

Ogólnie moim zdaniem najważniejsza jest glinka, a później 2-3 etapowy proces zabezpieczenia lakieru.

Efekty na Twoim aucie oczywiście robią mega robotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cacy panowie, gorzej jak ktoś ma tak zniszczony lakier jak ja, wtedy trzeba lakierować :( Chicco wiesz, że polerka maszyną ściera warstwe lakieru, prawda? Jak robisz to na handel to Cie nie interesuje, ale jak dla siebie i zamierzasz kilka lat tym autem pojeździć to nie będziesz robił polerki co roku, albo 2 razy w roku, bo w końcu sam podkład zostanie :) Ja używam jeszcze bardzo fajnego mleczka, w grantowym opakowaniu, chyba 0.5 l kosztuje 25zł, nie pamiętam nazwy, później sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

korolek właśnie zainwestuj w polere bo to jest tylko tymczasowy efekt.....umyjesz ciepłą woda z "ludwikiem" i bedzie to samo co wcześniej.....element przy polerowaniu trzeba zagrzać.....widać to na 3 zdjęciu.....połowa maski po prostu jest nabłyszczona....taki złudny efekt....kilka myc i będzie to samo:/:/ ręcznie można przejechac jakiś maly element....felge czy lusterka:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...