Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!!

OSTATNIO MOJA BUNIA ,ZROBITA MI FOCHA [bMW 730 AUTOMAT BENZ]GDY ZAPARKOWALEM [P],PO 20 MINUTACH CHCAC ODPALIC AUTO JEST ZAPLON ,NIE ODPALA ,DZWIGNIA BIEGU JEST NA [P]LECZ,POD ZEGARAMI WYSWIETLA MI [D]NAPEWNO ELEKTRONIKA ,BEDE WDZIECZNY ZA WSZELKA POMOC <bmw_1><bmw_1><bmw_1><bmw_1><bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem fachman od automatu ale zdejmij osłonę dzwigni biegów powinny być tam jakieś czujniki położenia dzwigni lub coś porównywalnego bo wygląda na to że szczytuje położenie drogowe mimo że dzwignia jest na parkingu poruszaj nią kilka razy może zaskoczy ewentualnie być może jest możliwość oszukania tego aby ją odpalić więcej nie pomogę nie moja działka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u mnie podobną zagadkę swojego czasu. Okazało się, że linka się dziwnym trafem wygięła przy mocowaniu do skrzyni i w zasadzie wszystkie biegi były do przodu. Po prostu brakowało P R N i mimo tego, że wajcha była na P to wbite w skrzyni było D. Jeżeli to elektronika to nie podpowiem bo tego to ja w aucie nie ogarniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo, za wszelka podpowiedź linkę spróbuje ogarnąć, wiem może to być możliwe gdyż jechałem po wertepach,kamieniach pod górkę mogła linka wyskoczyć,lecz dowiedziałem się dziś,że auto musi być w poziomie wtedy próbować,iż może to być security aut,gdyż kiedyś testowałem tą opcję i po kilku uderzeń,wstrząsów włączał się alarm,a jest tam alarm na wstrząsy co Wy na to koledzy,gdyż uwierzyłem,że auto im więcej elektroniki tym większy problem.Jeśli wiecie coś więcej chętnie przeczytam i oświecę się wiedzą,w której znajduję się,w tym temacie modelu BMW730 e38.Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie wiązałbym tego z alarmem skoro wyświetla ci się położenie drogowe skrzyni to auto nie odpali tak że raczej problem tkwi w tej lince lub elektronice od położenia dzwigni najpierw ogarnij temat położenia skrzyni jak zaświeci się p lub n i wtedy nie odpali to możesz czepiać się zabezpieczenia

Edytowane przez mariusz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej linki to najlepiej sprawdzić wchodząc pod auto i sprawdzić w jakiej pozycji jest mechanizm, do którego mocowana jest linka przy skrzyni. Ustawić wajchę na P i sprawdzić jak to wygląda od dołu (czy mechanizm znajduje się na tej samej pozycji). Dobrze by było mieć kogoś kto będzie przerzucał biegi z góry a Ty obserwuj czy linka chodzi swobodnie w obie strony.Bo to, że wajcha chodzi tam i z powrotem nie znaczy, że linka pcha mechanizm. Samemu też się da ale jest trochę biegania do auta i pod nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...