Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem jest następujący, na początku nie wgrywał innych wersji softu/spolszczenia (zostawała ta sama grafika i nic się nie zmieniało - wszystkie od Mr. Lova), poźniej przy próbie wgranie innego softu ekran nie zaskoczył, włożyłem ponownie soft od Mr. Lova (mk36) i już ładnie wczytało (nowa grafika) ale lektor w navi dalej został GB

gdzieś wyczytałem że problem może leżeć w tym ze mam głos męski a spolszczony jest damski, czy jest jakaś możliwość zmiany głosu damski/meski ? czy ktoś wie jakie pliki można podmienić w sofcie aby to zadziałało?

jak sprawdzić obecną wersję softu? po wejsciu w ustawienia na ekranie w prawym górnym rogu mam jakiś adres strony

dzieki za pomoc

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doweidziałem sie 2 rzeczy:

Tak,ponieważ spolszczony jestgłos żeński. 2 sposoby

zmien głos na żeński za pomocą navcodera

albo zmień nazwe katalogu z męskim głosem na żeński

ktos we Wroc ma fejs z navcoderem ?

lub ktos wie z ktorego katalogu pobiera głos do aktualizacji ? jakie jest rozszezenie pliku z głosem?

zastanawiaja mnie zaznaczone katalogi, sa w nich zawarte pliki z literką f i m wydaje mi się e to jest 'female' i 'male' a wiec zenski i meski, ciekawi mnie czy wystarczy zmienic np. gb_m.cfs na gb_f.cfs to zaciagnie głos żenski w miejsce meskiego...

Edytowane przez Kosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiaja mnie zaznaczone katalogi, sa w nich zawarte pliki z literką f i m wydaje mi się e to jest 'female' i 'male' a wiec zenski i meski, ciekawi mnie czy wystarczy zmienic np. gb_m.cfs na gb_f.cfs to zaciagnie głos żenski w miejsce meskiego...

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiaja mnie zaznaczone katalogi, sa w nich zawarte pliki z literką f i m wydaje mi się e to jest 'female' i 'male' a wiec zenski i meski, ciekawi mnie czy wystarczy zmienic np. gb_m.cfs na gb_f.cfs to zaciagnie głos żenski w miejsce meskiego...

Na moje oko na 99% powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie języki masz fabrycznie? Powinny byc dwa wyboru, bo tez czytałem że to jest wazne. I niby jest inny soft dla konfiguracji niemiecki i angielski a inny dla pozostałych np konfiguracji niemiecki i francuski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wgrałem u siebie i jak to zwykle u admina "U mnie działa". Myślę,że problem zdecydowanie leży w tym, że masz męski głos ustawiony, ja miałem damski i teraz polski też mam damski. Mapki 2012, też działają.

Jedyny minus softu jaki dla mnie jest, to to, że komunikatu Board computer'a są teraz po niemiecku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o Majewskim? Byłem u niego ostatnio i też mi to pokazywał. Bardzo ciekawe urządzenie.

Pytałem go żeby załatwił jedno na testy, bo coś mi się nie chce wierzyć w takie kombajny. Niestety katregorycznie odmówił, ale bije się w piersi że działa tak jak BMW pro. Powiem szczerze, cena jest zaporowa 3tys za ten sprzęt wydaje się za dużo. Z drugiej strony jak miałbym robić całą instalację w samochodzie to na pewno jest lepsze rozwiązanie. trzeba obserwować komentarze. Może ktoś się skusi i opisze co to za maszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośredni u chińczyka można kupić dużo taniej, ale niestety jak na razie są wersje tylko do trójek:

http://www.myefox.com/2din-digital-screen-dvd-for-bmw-e46-m3-hl-8788gb-p-279835

http://www.myefox.com/hl-8798gb-car-dvd-for-bmw-e90-e91-e92-e93-p-279633

406 USD to jakieś niecałe 1400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie ze wskazówkami Mr. Lova podmnieniłem pliki w katalogu 502, zapisałem nowy obraz i wypaliłem imageburn'em x4

pojawil sie napis (pierwszy, pomaranczowe literki) i ekran zrobil sie ciemny, chwilami tlko cos tam poblyskiwal

dalem mu 15 min i chcialem wyjac plyte, lipa ....

plyty nie chcial juz oddac

wgral sie jakis stary soft, cos jak na zdjeciu - pomyslalem nie ma tragedii bo ekran działa:

2qbt94p.jpg

ale nie ma opcji Nawigacja... - mysle lipa, czytnik padl

sila zmusilem zeby oddal plyte, i wcisnalem mu z softem ktory zawsze mnie ratowal - upgrade sie udal , mam to co mialem czyli Pl menu i GB lektor

na razie odpuszczam i czekam na navkodera :>

jednakze teraz czytnik ma problemy z przyjeciem plyty, czyli jak mu podaje nie wciaga jej, czytalem o jakiejs diodzie odpowiedzialnej za "widzenie" CD,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak ale cos mi sie udalo

pobawilem sie INPĄ, znalalzem cos jak AKTYWNE GŁOSY i ZMIANA GŁOSU.... no to poleciałem w zmiane, w aktywnych mialem Deutsch,male, Great Brit.male i France.male oczywisice jak widzialem opcje zmien glos a tam to Deutsch.female, GB.female i F.female wiec morda mi sie usmiechnela :D

oczywiscie po tej niby zmianie nic sie nie stalo :/

wiec zaposcilem AUTO TEST,

szlo szlo jakies pol minuty, pozniej ekran na kompie zrobil sie czarny mysle co jest bateria padla? ale odzył po 2 minutach z wynikiem no errors..

no to wylaczylem kompa odpalam auto zeby wjechac przed garaz i co ? ciemny ekran a na nim PLEASE INSERT CORRET CD WITH cos tam SOFTWARE i lipa, tylko radio gra

znowu zalamka ze tym razem powaznie uwalilem czytnik poszedlem do domu na drina, (nie mialem w domu czystych CD zeby cos wypalic)

dzisij w robocie wypalilem o lovela soft mk36 poszedlem do auta, wymontowalem czytnik (bo inaczej plyty nie wsadze) no i zapuscilem mu sprawdzonego softa,

pomioeszal pomieszal, i wyskoczylo ku mojej radosci znajomy komunikat ze nastapi zmiana softu

od czekalem te 2 min, zrobil sie reset i pojawil sie moj ekranik :) OB, TV, NAVI, TEL, ASIST itp.....

no to juz zadowlony polecialem do biurka ttroche popracowac

wracajac do domu, bawilem sie ustawieniami, patrze co do kury, mam tylko D i GB ?? ustawilem glosniej i uslyszalem co ? zadne LAUDER tylko milym, jakze poprawiajacym mi humor kobiecy glos mowiacy GLOŚNIEJ <bmw_1><bmw_1>:dance::dance:bmw_beerbmw_beer

takze nie wiem jak ale zrobilem bez navkodera i zmiany plikow

teraz tylko musze naprawic winde :D

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...