Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem na strychu parę galantych płyt i od razu przyszło mi na myśl co mógłbym z nimi zrobić.

Chcę złożyć skrzynię do mojego głośnika JBL

-średnica 30cm

-moc maksymalna 1000W

-moc RMS 250W

-impedencja 4Ohm

-skuteczność 90db

-pasmo przenoszenia 40-300 Hz

Chciałbym w przyszłości zmienić ten głośnik na coś porządniejszego a skrzynię chcę robić ponieważ miałem oryginalnie tubę sprzedałem tubę samą i kupiłem taki ośmiokąt jest lepiej ale jak wszyscy mówią skrzynia to skrzynia.

20111202454.jpg

Posiadam wzmacniacz Blaupunkt Velocity VA-275

-moc maxymalna 425W

-moc maksymalna w 4 omach 2X160

-moc maksymalna w 2 omach 210w

-moc rms 210W

20111125436.jpg

Wiem że muszę mieć płytę najlepiej mdf i na 90% to mdf, klej, wkręty, wyżynarkę, wylot powietrza, podłącznik kabla i potem czymś obić.

Nie mam pojęcia jak obliczyć wymiary skrzyni, chciałbym zbudować ją z pochyleniem pod siedzenie e39 sedan oraz jak wygłuszyć, gdzie wylot powietrza. Pozdrawiam!!

Edytowane przez Kasior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz co nieco na ten temat : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic143491.html A jak nie w tym temacie to szukaj na tym forum, a napewno znajdziesz

No przyda się jak na razie czarna magia mniej więcej może dojdę o co lata :) Ale muszę odezwać się do Williego :P

Te głośniki też ładowane były w skrzynie więc powinno być dobrze tylko u mnie lepiej gra jak jest ustawiona tuba w stronę pleców.

Edytowane przez Kasior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąć pod uwagę że skrzynię buduje się pod konkretny głośnik. Kupujesz głośnik, dostajesz do niego odpowiedni wydruk z parametrami głośnika (jeśli głośnik takowych nie posiada to lepiej sobie go darować), wrzucasz parametry w odpowiedni program (np. winISD) i dostajesz parametry jakie powinna spełniać obudowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podziękować Williemu za wielką pomoc informacyjną w zmontowaniu skrzyni ! :) bardzo dużo mi pomogła jego wiedza widać że jest profesjonalistą w tego typu sprawach i nie tylko :D Dałem parametry i podpowiedział mi żeby zrobić skrzynię zamkniętą i tak zrobiłem choć prostą nie pod kątem ale i tak mam już więcej miejsca. Jutro postaram się wrzucić zdjęcia i nie śmiejcie się bo to moje pierwsze arcydzieło subwooferowe :) Jeszcze raz Dziękuję------------- WILLI230----------!!! :gril:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kasior na stronie jbl sprawdz ile pojemności musi mieć skrzynia do tego głośnika potem oblicz boki od środka ile mają mieć i jedziesz :) Ja kupiłem od kumpla skrzynie którą sam robił głośnik magnata ważył z 15kg wielki kupiłem wzcniacz magnata rx mono 1000W i od basu odkleiła mi się przednia szyba :) i sprzedałem niedawno ale to miałem w lagunie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...