Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mordulec

Tak mi dzisiaj trochę dało to do myślenia , jakby nie patrzeć jako forum stanowimy dość sporą grupę ludzi którzy trochę jeżdżą a skoro jeżdżą to muszą tankować w związku z czym nie głupim pomysłem byłoby robić zakupy grupowo ...

Orlen oferuje jakieś karty dla floty ale trochę to kicha jest bo rabaty sięgają max 5-8 groszy w zależności od ilości paliwa a jak poczytałem na necie to żeby dostać więcej jak 8 groszy to trzeba przelać ponad 100 000 litrów więc trochę sporo ...

Dla przykładu aktualna cena hurtowa Orlenu to :

Benzyna bezołowiowa - Eurosuper 95 4 219,00 zł/m3 czyli brutto jakieś 5189zł za 1tyś litrów co daje 5,19 groszy

Aktualna cena na stacjach oscyluje bardziej w okolicach 5,30zł więc między hurtem oszczędza się jakieś 11 groszy ... dużo i nie dużo ale zawsze coś.

Nie wiem jak się ma sytuacja z innymi hurtownikami paliw ale możliwe że gdzieś można kupić jeszcze taniej w każdym razie ciekawi mnie ile osób byłoby zainteresowanych takim tańszym tankowaniem.

Innymi słowy teoretycznie wystarczy powiedzmy 30 osób tankujących po 30 litrów miesięcznie aby wszyscy tankowali po hurtowej cenie.

Dlatego tak z ciekawości napiszcie ile litrów zużywacie miesięcznie bajury ?

1.Mordulec - 40L

Edytowane przez Mordulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Doskonały pomysł, tyle tylko że ja tankuje tylko i wyłącznie 98.

Na początek chcę się zorientować ile osób było by chętnych na takie zorganizowane zakupu , jeśli nazbiera się jakaś sensowna grupa to jeśli nie zakup bezpośredni paliwa to zawsze można rozesłać zapytanie po różnych firmach i poczekać na odpowiedź ile proponują rabatu na kartę :)

Więc jak coś to rozszerzmy pole ankiety i niech się wpisują chętni na kartę rabatową + ilość paliwa które realnie zużywają , żebyśmy mieli jakieś podstawy do negocjacji :drunk:

1.Mordulec - 40L

2. 5oul - 80L

3.Dyziu -25L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Mordulec - 40L

2. 5oul - 80L

3.Dyziu -25L

4.Beaver79 - 140L

5.Unimilek - 25L

6.Songo - 130L

7.Pola- 20L

8.Stasiek530d -120L on

9.Mati - 120L

10.Dziki - 30L

11.Bax44 - 50L

12.Kosa - 250 L

13.Alaszi - 120L Nie wliczając maszyn tam ponad 2tyś L on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Mordulec - 40L

2. 5oul - 80L

3.Dyziu -25L

4.Beaver79 - 140L

5.Unimilek - 25L

6.Songo - 130L

7.Pola- 20L

8.Stasiek530d -120L on

9.Mati - 120L

10.Dziki - 30L

11.Bax44 - 50L

12.Kosa - 250 L

13.Alaszi - 120L Nie wliczając maszyn tam ponad 2tyś L on

14. woz - 25L (plus do tego okolo 200L LPG
;)
)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tymi kartami typu Orlen Flota, badz Euroshell, to nie jest tak hop siup jak sie wydaje. Pomysl dobry, ale zrealizowanie bedzie ciezkie. Przede wszystkim, trzeba miec zalozona firme to raz. Dwa, w euroshellu w przypadku tankowania za wiecej jak 7000zl miesiecznie jest potrzebne zabezpieczenie. Trzecia sprawa, kazda karta jest przypisana do numeru rejestracyjnego (sluzy to temu, zeby np. kierowcy uzytkujacy karte nie lali sobie do beczki, na lewo). Kolejna sprawa jest taka, ze przychodzi faktura zbiorcza raz na 2 tygodnie, termin ma bardzo krotki (na shellu chyba mniej jak tydzien), jak nie zaplaci sie w terminie sa nakladane jakies kary, nie pamietam jakie. Ja mam euroshella, ale szczerze to z niego nie korzystam nawet. Przy uzyciu takiej karty jest rabat 2gr na litrze paliwa i bodajze 10% na artykuly eksploatacyjne marki shell (olej, plyn do spryskow).

Ja osobiscie od jakiegos czasu uzywam karty Shell Economy Club, rabat 4gr na litrze, jedyny dinks jest taki, ze trzeba zalac 750l miesiecznie.

Ale moje zuzycie dopisze do listy tak czy siak ;)

1.Mordulec - 40L

2. 5oul - 80L

3.Dyziu -25L

4.Beaver79 - 140L

5.Unimilek - 25L

6.Songo - 130L

7.Pola- 20L

8.Stasiek530d -120L on

9.Mati - 120L

10.Dziki - 30L

11.Bax44 - 50L

12.Kosa - 250 L

13.Alaszi - 120L Nie wliczając maszyn tam ponad 2tyś L on

14. woz - 25L (plus do tego okolo 200L LPG :wink:)

15. Czechu - 500-800l ON (w zaleznosci od ilosci pracy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Podobna zawartość

  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...