Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie wszystko fajnie wszystko pięknie ale ja mogę płacić nawet 10zł za litr a pal to licho nawet 15 zł za litr.

Problemem nie są same ceny ale stosunek średniej płacy do możliwości nabywczych. Spójrzcie na to że: za najniższa krajową NIE DA SIĘ posiadać i utrzymywać samochodu (samochodu a nie jakiegoś emulatora samochodu typu maluch tico cienias) przeliczmy sobie ile za średnią wypłatę jest każdy z nas w stanie kupić potrzebnego paliwa- wtedy okaże się, że to masakra. Tak jak ktoś wcześniej pisał rząd ma mało do powiedzenia, każdy kto pracuje/ował w wielkokorporacyjnej firmie wie jaki to moloch i jakie koszty generuje. I czymś to trzeba nakarmić aby wszyscy mieli dobrze- za wyjątkiem tych którzy na to zasuwają...

Chcieliśmy demokracje no to mamy dupokrację.

Chcieliśmy kapitalizm to mamy kapitalizm.

Churchill powiedział że demokracja to rządy większości a większość to głupcy.

Ja uważam jednak że demokracja to najlepszy z możliwych ustrojów dla: oszustów,krętaczy, spekulantów złodziei i wszelkiej podobnej maści swołoczy

Myślę,że czas powrócić do starych systemów władzy, bo jak wiemy historia zawsze zatacza koło...dla mnie "Demokracja" się nie sprawdziła! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek - więc powrót do komuny? Ale w Polsce nie ma demokracji, tylko dalej panuje totalitaryzm, choć nieco delikatniejszy!

Żyjemy w postkomunistycznym kraju, gdzie niby panuje demokracja, a przy korycie dalej są te same ryje, które były kilkanaście lat temu i nie maja pojęcia, jak demokracja wygląda. Nauczyli się znaku krzyża, ale dalej są czerwoni, jak maki polne! Jesteśmy "skażeni" socjalizmem i jeszcze sporo wody musi upłynąć w Odrze, zanim prawdziwa demokracja dojdzie do władzy (o ile kiedykolwiek dojdzie).

Nie zgadzam się, jakoby demokracja była idealnym systemem dla złodziei itp - wręcz przeciwnie!

Zauważ natomiast, jaka jest różnica w demokracji w Niemczech - gdzie najlepiej widać dysproporcje pomiędzy landami dawnego NRD i RFN - jeden kraj, a 2 różne podejścia do demokracji.

Zauważ też, że w żadnym kraju socjalistycznym idea komunizmu nigdy nie została w pełni zrealizowana - bo to po prostu utopia! Niemożliwe jest, by wszyscy byli równi i zgodni.

Nie mogę stwierdzić, czy "za komuny było lepiej", bo pomimo blisko 30 lat na karku twierdzę, że jestem za młody na takie deklaracje. Choć z drugiej strony w przedszkolu dostałem jeść, mogłem się wyspać i było dobrze - jeśli wiesz, co mam na myśli. Natomiast wg. mnie to komuna właśnie jest idealna dla wszelkiej maści cinkciarzy itd. ale dość już o tym, bo zbaczamy z tematu.

Ceny paliw nie spadną - to jasne, ale dopóki będziemy pozwalali sobie narzucać zachodnie ceny, jednocześnie pozostając przy wschodnich zarobkach, to z czasem przyjdzie nam przesiąść się na rowery! Jeśli ceny mają być równe, to zarobki ***** też mają być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[h=2]Dokładnie 4015,37 zł. Tyle według obliczeń Głównego Urzędu Statystycznego wyniosło w grudniu 2011 roku przeciętne wynagrodzenie brutto w Polsce. - To jakaś bzdura! Jakie 4000 złotych?! Jestem właścicielem tego sklepiku i wyciągam jakieś 1800 zł miesięcznie na rękę. Nikt z moich znajomych tyle nie zarabia. Skąd oni wzięli tę kwotę?! - dziwi się Katarzyna Mazurek (41 l.), właścicielka saloniku prasowego z Wrocławia. I nie tylko ona.[/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo statystyka to takie piękne narzędzie co to w odpowiednich rękach potrafi pokazać, że gdyby nie 3mln obywateli żyjących na skraju ubóstwa to był by raj na ziemi a gospodarczo to rozłożylibyśmy USA w dwa tygodnie i to bez pomocy Chińczyków...

Mój sąsiad z naprzeciwka z rodzinnego miasta, rzecznik prasowy Zamojskiej Korporacji Energetycznej zarabiał parę lat temu 26tys zł. Ja w tym czasie zarabiałem 700-800zł w firmie dwuosobowej (czyli już nie branej pod uwagę gusu) I co? I jest piękne czyż nie? Bo przecież że statystyk wynika jasno... NIech ten urząd wróżb i guseł zrobi rzetelne badania a nie obrabia koryto innym...

Nobody- czy ja napisałem, że totalitaryzm jest fajny? Tak się składa że też mam coś circa 30 lat życia i coś nie coś pamiętam. Dodatkowo jestem dzieckiem żołnierza, więc można by rzec, że grupy zawodowej gratyfikowanej w każdym ustroju świata. Więc chyba aż tak źle tego nie mogę wspominać. Pamiętam natomiast jak ojciec powiedział kiedyś bodajże w 94 roku "niedługo w Polsce żadnej zbrojeniówki nie będą produkować i nigdy już nie dopuszczą do tego żeby coś tu wyprodukować"- pamiętam jak to powiedział bo powiedział to krótko po tym jak zginał jego kolega w wypadku na Irydzie(była cała masa ludzi torpedująca pomysł polskiego samolotu szkolno-treningowego) I co mamy? A no mamy Waltera w Radomiu. Oczywiście manufaktura jak w XVIII w. Cały przemysł rozłożony na łopatki. Nawet w moim rodzinnym mieście rozwalili kilka zakładów znanych na całym świecie.

No w końcu mamy kapitalizm bo chcieliśmy chyba kapitalizm? Chcesz się komuś poskarżyć? Dwa tygodnie temu gostek u mnie w firmie (szeregowy pracownik do niedawna uczeń i brat sekretarki prezesa) naćpał się i zaliczył zjazd, rozbił sobie głowę itd Szpital, pogotowie, szycie, policja inspekcja pracy... I co? I nic bo firma o zasięgu globalnym i smarowanie gdzie trzeba było i można jechać dalej. Przypuszczam, że gdybym był jutro wczorajszy i rozbił bym sobie głowę bo zaplątałbym się w kabel od myszki to najpóźniej w środę bym sprawdzał oferty pracy w poszukiwaniu jakiejś. Jak to powiedział ktoś mądrzejszy od mojej osoby "kapitalizm to taka łagodniejsza forma totalitaryzmu"

Widzieliście reklamę "fałweja" Ponoć nie można w Polsce używać obcojęzyczny zwrotów w reklamach. A "das auto" to po polsku że niby?

Staliśmy się rynkiem zbytu zachodu, najpierw zniszczono wszystko co się dało (ciekawe jak tam rybołówstwo bo i za to wspaniała mumia europejska się wzięła) żeby nie tworzyć sobie w sposób naturalny konkurencji i już można pchać nam wszystko za każdą cenę. Wiecie jak wygląda produkcja mleka i w jakim stosunku dolewa się do mleka wody? Zapewniam, że nie "pół na pół". Wiecie ile mięsa jest w parówkach wieprzowych bo mumia to określa. A wiecie że ślimak jest rybą?

Wprowadzenie demokracji na tym kawałku ziemi to nie historyczna konieczność tylko robota grubymi nićmi obcych rąk. To proces który zapoczątkowany w latach 80/90 daje zyski dopiero dzisiaj. Nie wiem tylko czy samym zainteresowanym daje jakiekolwiek zyski.

Zauważ Nobody, że unia nas okłada jak chce obostrzeniami ale nic w zamian nie daje. Żyje Ci się lepiej w tej Unii? Bo możesz sobie wyjechać za granice bez paszportu? Bo tam też potrzebują siły roboczej bo autochtoni chcą więcej. Ktoś to musi wypracować żeby Brytyjczyk czy Niemiec miał lepiej? Na czyim garbie jedzie zachód? Jak to nie pierdyknie to jeszcze Ukrainę wciągną za uszy do mumii żeby napędzić ten grajdołek.

Dlaczego ta wspaniała demokratyczna i wspólna Europa nie zamyśli się chwilę i nie powie. "Polacy nie są źli, część pije, część para się nieróbstwem, a część kradnie, ale nie są źli- wyrównajmy im i płace bo ceny maja już iście europejskie. A w życiu się tego nie doczekamy- prędzej to wszystko poleci na ryja jak byłe RWPG. A dlaczego? a dlatego że ktoś musi być czarnuchem i komuś musi się opłacać jak nam się już nie opłaca(gdyby nie tania siła robocza to takiego szmelcwagena by już dawno nie produkowali-a od dawna nie produkują na terenie Niemiec- das auto żeby była jasność )

Mamy dziwną mentalność jako naród. Od wieków jesteśmy przeciwko każdemu okupantowi. W każdym zaborze było anty nastawienie do zaborcy. Później przyszli Niemiaszki i wszyscy śpiewali "nie będzie Niemiec pluł nam w twarz" (bo pierwotnie było Niemiec a nie prusak). Później przyszli Ruscy i wszyscy opowiadali sobie dowcip o tym jak to ruscy polecieli w kosmos ale niestety nie wszyscy. No i słynny gest pana Kozakiewicza w stronę Rosyjskiej reprezentacji. Później nastał kapitalizm i demokracja i sami dobrowolnie poszliśmy w niewolę zachodu ze wskazaniem na zaborców zamorskich.

Dziwne są wybory Polaków...

...pomiędzy gruźlicą, pylicą a kiłą

p.s

Totalitaryzmy jednakowoż tworzą późniejsze mocarstwa. Natomiast nazwy "Rosja" używam jako pewnego skrótu myślowego. Myślę że jeszcze sobie o tym pogadamy Nobody przy okazji jakiegoś spotkania na żywo

Co to jest dokładnie tzn to co jest w Polsce i jaki to ustrój wybitnie trafnie określił Pan Janusz Korwin-Mikke w jednym ze swoich felietonów i jego lektury odsyłam

Na wieczór jednakże proponuje coś z muzyki:

WRZUTA - Pod Budą - Tokszoł - mp3

i

WRZUTA - POD BUDĄ - jak_kapitalizm_to_kapitalizm - mp3

:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...