Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Do tego silnika jesli ja bym zakladal to MINIMUM, ale to MINIMUM Landi Renzo Omegas badz ewentualnie Prins <- bo bedziesz zalowac. Taka instalka u goscia co zrobi to super bedzie gdzies z 5 tysiecy kosztowac.

Mniej wiecej musi Ci zaproponowac takie cos:

Prins albo landi renzo

wtryski Hana

reduktor nie wiem zapomnialem :D chyba jakis w zestawie landi renzo bedzie

Jesli bedzie proponowal valteki, kme gold plainjet albo inne badziewie to od razu zmieniaj warsztat. Valteki to moglbym wlozyc do r6. Choc sam doplacilem w e32 zeby miec matrixy ;), a reduktor dali mi jeden i mialem spadki mocy, wiecznie jakies problemy, a dalem 3500zl w legnicy.. Naprawde.. Szukaj warsztatu gdzie juz byly robione takie silniki i sa sprawdzone, bo w wiekszosci warsztatow pewnie takiego czegos na oczy nie widzieli ( montuja mase 1.4 1.6 i 1.8 )..

Polecam ten temat:

BMW Forum :: BMW Sport :: Zobacz temat - [E39] Jaki gaz do 540 V8???

I sluchaj goscia o ksywie Nikodem bo robil mase BMW z czego wiekszosc to duze V8. Aha i slowo honoru, jesli kiedys bede zakladac gaz, to nie ma innej opcji jak jazda do Nikodema. Odzaluj do Krakowa autostrada nie masz daleko. Wez od niego z forum telefon, dogadaj sie. Moze Cie nawet przenocuje.

Pozdro

Edytowane przez ChriS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzesiek jakart koło magnoli???
tak dokładnie jezeli chodzi dyziu o boczna ulicy dlugiej kolo obi i tesco.

A wiec auto dostało juz kuchnie gazowa:

STAG

Wtryski OMVL

reduktor MAGIC do 350KM

Zrobiłem dopiero ok 50km ale pierwsze wrażenia bardzo pozytywne auto nie straciło na mocy chodzi bardzo dobrze, instalascja zamontowana profesjonalnie prócz reduktora nie widac instalacji. Koszt 4100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorym sie wydaje, ze nie czuja spadkow mocy. Ja zwyklym stoperem pare prob zrobilem benzynka 9.4-9.6 ciagle na tym samym odcinku, na gazie 10.1-10.3 jakos. Ty tego nie czujesz, ale silnik juz tak bo ma za uboga mieszanke. Oby bez awarii ;) Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tego nie czujesz, ale silnik juz tak bo ma za uboga mieszanke. Oby bez awarii

widać że nie jesteś zwolennikiem gazu:) i nie masz kompletnie pojęcia o instalacji...bo gdyby miał za ubogą mieszanke to na gazie lepiej by szedł niż na benzynie!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie chce Cię obrażać ale nie rozwijajmy tematu w złą strone bo tak zawsze jest!!:)

w starym numerze Motor był artykuł ''e39 540i 170 tyś na LPG'' więc gadanie o psuciu jest nie na miejscu!!

m.interia.pl

mam gazetke ale niestety nie moge znaleźć skanera:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorym sie wydaje, ze nie czuja spadkow mocy. Ja zwyklym stoperem pare prob zrobilem benzynka 9.4-9.6 ciagle na tym samym odcinku, na gazie 10.1-10.3 jakos. Ty tego nie czujesz, ale silnik juz tak bo ma za uboga mieszanke. Oby bez awarii ;)

Pozdr

Dziwne historie opowiadasz , Admin hamował swoją E39 4.4 na zlocie w Gostyniu i wyniki na hamowni na Pb i na LPG były praktycznie takie same a nie ma LR pod maską tylko staga ....

.... innymi słowy jak gaziarz nie ma pojęcia to najlepszą instalację s******li ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorym sie wydaje, ze nie czuja spadkow mocy. Ja zwyklym stoperem pare prob zrobilem benzynka 9.4-9.6 ciagle na tym samym odcinku, na gazie 10.1-10.3 jakos. Ty tego nie czujesz, ale silnik juz tak bo ma za uboga mieszanke. Oby bez awarii ;) Pozdr

Sranie gadania. Hamowalem swoja e34 540i w jettronicu we wrocku. Przebieg wtedy byl w okolicach 290-300tys, na LPG na hamowni wyszlo 279,5HP. Chcialbym przypomniec, ze nowka sztuka, jak wyjechala z fabryki 18 lat wczesniej, miala o 6KM wiecej, wiec mysle ze na dobrej sekwencji napewno nie sytracisz mocy, i najlepiej kup sobie jakis porzadny stoper :)

Grzechu, jutro postaram ci podac namiary na dobrego gaziarza we Wrocku, zakladalem u niego BRC i (odpukac) chodzi rewelacyjnie, do nieczego nie moge sie doczepic. Jedynie czasami chodzi nierowno na gazie, ale to kwestia regulacji i zbrania mojej leniwej dupy zeby podjechac do niego. Koszt w okolicach 5200zl z tego co pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie ma ubogiej mieszanki tylko ma zla mieszanke. W gazie sie orientuje tylko troche, zwolennikiem jestem. Poprostu w aktualnym aucie mi sie nie oplaca zakladac < patrz post na poprzedniej stronie.

Co do hamowni to czy ja napisalem, ze zawsze jest zle czy cos w tym stylu? Nie.. Napisalem, ze wlasne odczucia nie daja nam pewnosci, ze auto na lpg przyspiesza jak na pb bo moze sie komus tylko tak wydawac, bo kto odczuje roznice 0,4 sekundy czyli spadek mocy rzedu powiedzmy 7% ( w zaleznosci od silnika )? Nie kazdy kierowca, ale kazdy silnik.

P.S. Dyzio Klub Cytrynki - Modele i Porady - Regulacja gazu

Cytat. "Bogata mieszanka to większa moc, uboższa mieszanka to największa ekonomika jazdy, ale tylko w pewnych granicach."

Co prawda chodzi o stare instalki gazowe, ale chyba moral ten sam.

Co do innych kwesti, to naprawde polecam poczytac posty Nikodema, ja sie nie znam tak jak on :D tylko napisalem tutaj w przyblizeniu to o czym on glosi bo madrze prawi :dance: i jak chcecie mnie jechac to powtarzam jestem zwolennikiem gazu :P tylko ostatnio malo jezdze i nie chce zakladac bo mi sie nie zwroci :D

Pozdrawiam i koniec tematu.

Edytowane przez ChriS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu mam kompa 4gaz wtryski valtek i reduktor zavoli zeta s ale to do max 200KM i jeździ.Do ciebie by dobry gazownik dał nawet dwa reduktory takie po 200KM każdy ale musi się znać i byłoby okej tylko idź do dobrego gazownika jak Mordulec napisał bo jak ci źle zrobi ktoś to będziesz niezadowolony.A to ma latać przy twoim silniku :) Ale nie mało zapłacisz na pewno.Musisz zakładać dobre bebechy nie ma co na tym oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak chcecie mnie jechac to powtarzam jestem zwolennikiem gazu :P tylko ostatnio malo jezdze i nie chce zakladac bo mi sie nie zwroci

Nikt Cię tu nie pojechał .... tylko wyszedłeś od tezy , że jedynie na Landi można uzyskać podobne osiągi co na Pb a to nie jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChriSA wiesz jak silnik zachowuje się jak ma bogatą mieszankę(na pograniczu bogatej i zbyt bogatej)?To wiele powinno wyjaśnić.Już od dawna wiadomo,że najwięcej spaprać może monter.Grze****a do Vki ładowałbym dwa reduktory i zasilanie 8mm miedź bez żadnych gardeł na 6mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakrec do niego, a noz widelec zaproponuje ci cos ciekawego. Montowalem u niego, pare znajomych tez (od ktorych dostalem namiary). Sam wlasciciel ma V8 jaguara, do ktorej tez zamontowana ma instalke i wszystko dziala naprwde tak jak trzeba. Artur: 505 568 514 (jego zaklad znajduje sie gdzies kolo wagonowej, niedaleko braniborskiej/strzegomskiej). Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...