Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Noooo, i czas cos napisac o tej naszej gwiazdeczce, tej perelce, tej naszej wisience na torciku - emerytury :bag:

Sposob w jaki to funkcjonuje jest dla mnie absolutnie absurdalnym przykladem, ze ten system emerytalny nie jest po to aby sluzyl NAM, obywatelom, tylko kolejny sposob aby od nas wydebic kase na latanie dziur spowodowanych ich glupota...

Mozecie pomyslec, ze jak to inaczej?, moze nie ma innego wyjscia?. Go.wno prawda, jest bardzo proste wyjscie, mam porownanie, i to na wlasnej skorze. OK, sporo lat (12 dokladnie) spedzilem w Australii. Cala rodzinka tam mieszkalismy, rodzice pracowali, ja lazilem do szkol itd. Rodzice, to co wypracowali, szlo BEZPOSREDNIO na ich konto. Wygladalo (i nadal wyglada) to tak, ze z twojej pensji 1/3 ciagnelo na konto emerytalne, 2/3 dawal pracodawca, ale to WSZYSTKO szlo bezposrednio na TWOJE konto (tam wiadomo, Panstwo bralo jakis procent, ale nieznaczny, zeby to szlo dla Panstwa bo oni tez maja jakies tam wydatki. Ale byl wykaz, co roku dostawales pismo ile zostalo odlozone na twoje konto, ile dal pracodawca, ile Ty, i ile w tej chwili znajduje sie na TWOIM koncie emerytalnym). Nie ma takiej sraczki jak u nas, ze mlodzi teraz pracuja na emerytury starszych, a nasi dzieci beda pracowali na nasze emerytury, przeciez ja pier.dole, z czysto nawet logicznego punktu widzenia, to nie ma prawa skutecznosci! Nie trzeba byc alfa i je.bana omega, zeby widziec, ze to jest wszystko tak pogmakfane, tak pokrecone, ze nie ma prawa funkcjonowac na dluzsza mete! A w miedzyczasie od kazdego pracujacego obywatela leci 800zl MINIMUM miesiecznie do kasy rzadowej, po to aby mieli co rozpier.dalac na lewo i prawo. Przeciez Pani Kopacz musi miec z czego dostac premie za osiagi w 2011r. Az rece opadaja.. :bag: To jest istny skandal. Prosze bardzo, oto prosta receptura jak zrobic zeby to gowno jakos uleczyc:

Pomeczyc sie, ale nazbierac kase zeby obecni starsi emeryci mieli emerytury (skoro bez problemu znalezli pol miliarda na uzbrojenie F-16, to mysle ze znajda nawet i wiecej jesli to ma rozwiazac jeden z najwiejkszych problemow naszego kraju), i wprowdzic zasade aby z kazdego obywatela, jego skladki ZUS szly na JEGO osobiste konto emerytalne. OK, niech cos z tego biora, te 20%, jawnie i otwarcie - pier.dole, nawet niech biora z tego otwarcie 30%, bo wiadomo, zeby mieli z czego wyplacac nawet ten minimum ludziom, ktorzy nie pracowali i nie mieli odkladanych pelnych skladek na ich konta emerytalne, jakies schroniska z zarciem i pomocy spolecznej (tez nie moze byc tak, ze 10% ludzi bedzie lazilo bez dchu nad glowa i bez jedzenia bo nie maja nic z emerytury), ale niech to ma rece i nogi! Naprawde, gdybym wiedzial, ze to idzie w dobrym kierunku, aby powoli ten kraj pozbierac z ziemi to zagryzlbym zeby i nie narzekalbym, ze poszlo tyle i tyle kasy na emerytury starszych, bo wiedzialbym, ze na poczatku musi byc ciezko, zeby pozniej bylo lepiej. Niech ja wiem, ze moj ZUS idzie na MOJE konto emerytalne. A nie tak, ze mala czesc z MOJEGO zusu idzie na starszych dzisiaj, spora czesc jest obkradywana przez rzad, a moze moje dzieci beda mieli na moja emeryture. No *****, do chu.ja jasnego, czy to jest tak skomplikowane?? Nie jest, i oni dobrze o tym wiedza. A jedyny powod czemu tego nie chca wprowdzic to dlatego ze oni nas z tego naszego ZUSU okradaja, tylko ze w krawatach i bialych rekawiczkach... :bag:

******le, powinienem zalozyc partie. Wprowadzilbym porzadek w tym ******lonym kraju i zrobil z niego kraj dla ludzi. Na dzien dobry wy******lilbym WSZSYTKICH z rzadu i wproadzilbym mlodych ludzi, ktorzy nigdy w zyciu nie mieli stycznosci z ta szumowina ktora siedzi na gorze w tej chwili.. :bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z czysto nawet logicznego punktu widzenia, to nie ma prawa skutecznosci!

wozu tu musisz pmyslej jak to zaczynalo startowac a nie jak jest teraz ?!

niczego bron boze tu nie usprawiedliwiam nic z tych rzeczy, bo wg. mnie kazdy sam powienien myslec o swojej przyszlosci o lokowac pieniadze jak chce i gdzie chce, ale ...

wracajac do tematu, wydaje mi sie ze panstwo zaczelo wyplacac emeryturki zaciagajac dlug .... i caly czas jestesmy w plecy, dlatego w ZUS'ie nie pracujemy na swoje emerytki tylko na obecnych emerytow, a ze spoleczenstwo sie starzeje (tutaj w uklon w strone polityki prorodzinnej) na nasze emerutyuki nie bedzie mial kto pracowac, dlatego wole sam cos odkladac niz liczyc na zusy srusy

nie wiem jak to zostalo roziwazane w australii, nie pamietam jak tam przebiegała II WŚ

Historia Emerytur | Profittree Polska | profittree.pl

coraz wiecej osob chce coś DOSTAĆ nie dając NIC w zamian, wydaje mi sie ze to co sie dzieje obecnie w kraju, nie stało sie na przestrzenie 2, 3, 4 lat tylko systematycznie kazdy u żłoba cos brał dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Wozu odpowiedź na Twoje pytanie jest banalnie prosta :

-Po wojnie jak wprowadzili chyba w 55 roku albo coś koło tego ubezpieczenia społeczne sytuacja wyglądała tak że było dużo Płatników a mało Świadczeniobiorców

-Państwo Polskie mając spore nadwyżki .... pożyczało sobie te pieniądze ... pożyczało , pożyczało

-Stopniowo zaczęło przybywać osób które zaczęły przechodzić na emeryturę czyli relacja Pracujących do Emerytów zaczęła się zmieniać

-Ale pieniędzy nikt nie zwracał ZUSowi

-Transformacja w latach 80/90 też zrobiła , mieliśmy jakby na to nie patrzeć sporą inflację wtedy ....

-Aktualnie mamy pochodną tamtych działań bo oto mamy co raz większą rzeszę tych którzy pracowali i chcieliby uzyskać należne im świadczenie ale nie bardzo jest z czego je wypłacać bo tamtych odłożonych pieniędzy po prostu nie ma .... ZUS na bieżące wypłaty wydaje to co wpływa co miesiąc od przedsiębiorców i kółko się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

******le, powinienem zalozyc partie. Wprowadzilbym porzadek w tym ******lonym kraju i zrobil z niego kraj dla ludzi. Na dzien dobry wy******lilbym WSZSYTKICH z rzadu i wproadzilbym mlodych ludzi, ktorzy nigdy w zyciu nie mieli stycznosci z ta szumowina ktora siedzi na gorze w tej chwili.

i kogo tam byś posadził, myslisz ze i tym rece nie zaczeły by się lepić,

janie mam pomysłu co z tym zrobić, zaczałbym od 1 mandatowych okręgów, wtedy przynajmniej wiedziałbym kogo za uszy ciągnąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dlatego napisalem, ze niech biora nawet i te 30% naszych zusow, jawnie i otwarcie, i niech z tego splacaja to co mja splcic i wydaja na to co trzeba, ale niech to funkcjonuje wg nowych zasad: kazdy odklda zus na swoje osobiste konto emerytalne.

i kogo tam byś posadził, myslisz ze i tym rece nie zaczeły by się lepić,

janie mam pomysłu co z tym zrobić, zaczałbym od 1 mandatowych okręgów, wtedy przynajmniej wiedziałbym kogo za uszy ciągnąc

Kosa, jedno pytanie, i szczerze. Gdybys byl w rzadzie, w nowej partii, nie byloby starych komuchow i mielibyscie tylko jeden cel - razem jako zespol stopniowo dojsc do uzdrowienia Panstwa. Bralbys na lewo?? Ale Ty, jako Krzysiek Koselski?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne pytanie, wozu - no pewnie ze nie :)

kiedys slyszalem "ze w Polsce tylko ryby nie biorą" ale to nie odnosi sie do Twojego pytania

poza tym, brac na lewo to pojecie wzgledne, tu chodzi o miliardy peelenów, i to nie robi 1 osoba,

Edytowane przez Kosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne pytanie, wozu - no pewnie ze nie :)

kiedys slyszalem "ze w Polsce tylko ryby nie biorą" ale to nie odnosi sie do Twojego pytania

poza tym, brac na lewo to pojecie wzgledne, tu chodzi o miliardy peelenów, i to nie robi 1 osoba,

Ale wcale ze nie dziwne pytanie :). Szczerze powiem, ze bylby zaskoczony gdybys napisal inaczej. Chcialem pokazac, ze w pewnym sensie jest to zaprzeczenie tego co napisales pare postwo powyzej. Ty bys nie wzial, Mordulec by nie wzial (sorry Marcin ze pisze w twoim imieniu, najwyzej popraw mnie jesli sie myle ;) ), ja bym nie wzial - i kupa innych osob by nie wzielo. Skonstruowac partie, ktora skladalaby sie tylko i wylacznie z takich osobowosci. Ktorzy nie patrzyliby sie na wlasna kieszen, tylko na to zeby caly ten kraj podniesc z ziemi, zeby za te kilka lat tym 40mil ludziom zylo sie dobrze, a nie tylko zeby konczylo sie na hasle wyborczym PO: "zeby zylo sie lepiej" i finito, i mozna kroic biednych ludzi dalej :bag:. Kosa, ja naprawde wierze w dobrych ludzi, i naprawde wierze, ze gdyby TACY ludzie sie znalezli na wlasciwym miejscu, to mogliby doprowadzic ten piekny kraj do porzadku. Potrzeba tylko oleju w glowie. Na pierwszy rzut zaczac robic porzadek z cenami paliwa poniewaz to ma wplyw na ceny wsystkiegi, jest to cos co dotyczy wszystkich. Nawet tych, ktorzy nie robia setek kilometrow tygodniowo. Prosta i bolesna zasada: drogie paliwo = drogi transport = drozyzn w sklepach. Pozniej wziac sie za emerytury. Niech ludzie widza, ze to co zarbiaja idzie bezposrednio na ich przyszlosc. Ja mysle, ze nawet gdyby podatki poszly o pare proc w gore, ze te 30% braloby sie z tych ZUS'ow, zeby Panstwo mialo z czego naprawic te bledy z poprzednich rzadow, to i tak nie stanowiloby to problemu poniewaz ludzie widzieliby, ze to jest po to, aby naprawic ten pelny moczem i gnojem kibel ktory mamy u nas w tej chwili. Ludzie powinni rowniez wiedziec co sie dzieje z ich pieniedzmi - sa jakies wydatki, jakies inwestycje ktore uwazamy za konieczne, ok, robi sie, ale informowac ludzi. Jak maja sie obywatele czuc, jesli kroi sie z ich kasy, i sie wydaje na lewo i prawo nawet nie mowiac im o tym. Przeciez kazdy by sie czul jak okradziony. Niech wiedza, niech czuja ze uczestnicza w ten sposob w tym wszystkim ze rzad sie liczy z nimi. Jest szansa, ale zeby tak sie stalo, trzeba byloby wywalic kazdego z Wiejskiej w tej chwili, i to trybem przyspieszonym, i wpakowac tam swiezych, nowych, rozsadnie myslacych ludzi ze swiezymi i dobrymi pomyslami aby ten kraj wyprostowc. A tam "ze nie da sie". Wszystko sie da... ;)

Edytowane przez woz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woz'u powiedz ludziom ze podnosisz podatki dla ich dobra ... :)

wozu ja Cie naprawde rozumiem, tylko wydaje mi sie ze spoleczenstwo jest juz tak dobite, ze najlepiej to podatki obnizy, emerytury-renty podniesc, paliwo w cenie wody i czekac az panstwo samo sie wykrawi

moze resortami powinni rzadzic bardziej kompetenti ludzie.( przyklad minister Mucha, zadała pytanie kto wybraz druzyny do superpucharu... :bag: ) biznesmeni itp. ktorzy maja czym odpowiadac za to co robia niz tylko stolkiem

Edytowane przez Kosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem Kosa, sa dobici. Ale nie maja powodow? Widza ze rabia ich na lewo i prawo, robia ze spoleczenstwem co chca. Niech ludzie widza, ze naprawde jest inny rzad. Niech zobacza ze na dzien dobry wszyscy zostali wywaleni w pizdu i sami nowi sa. Niech widza, ze owszem, podatki ida lekko w gore, ale niech wiedza dokladnie na co te pieniadze ida. Jezeli widza, ze lekko pojda w gore, ale za to paliwo zaczyna spadac, kazdy odklada na wlasna emeryture. Wyobrazasz sobie ile mozna odlozyc, odkladajac te 500zl miesiecznie na jakies wysoko oprocentowne konto? Po 10,20,30 latach, jaka to moze byc sumka? Ludzie nagle zobacza, ze maja jakas przyszlosc, ze emerytura nie bedzie hamskie 500zl, tylko 4 razy tyle. Najgorsze jest to, ze wszedzie drogo, i nawet kiedy skonczxa pracowac, to emerytury beda takie, ze nie bedzie mozna wyzyc. I jak tutaj maja nie byc dowaleni, jesli widza, ze nie ma dla nich przyszlosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Wszystko fajnie pięknie , ale to nie jest kwestia zmiany jednych ludzi na drugich ..... tylko kwestia ZMUSZENIA tych którzy są , żeby działali w NASZYM a nie swoim interesie

Jak pokazały ostatnie miesiące PROTESTY to właściwie jedyny argument społeczeństwa , żeby rząd zabrał się za robotę , albo przynajmniej przyznał , że coś s******lił ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mowie, ze tak nie powinno byc. Zostali wybrani przez nas, wiec niech reprezentuja NAS. Gdybalismy jakie byloby idealne rozwiazanie, zeby ich pogonic w pizdu i wprowadzic nowy rzad. Ale wiadomo, to jest tylko gdybanie, a gdybac sobie mozna. A rczej pomarzyc. Osobiscie nie wierze w ten nasz rzad, dla mnie jest caly popsuty i kropka. Ja uparcie bede glosowal na Krejzola Korwinna Mikke, mimo tego ze nigdy by go i tak nie dopuscili do wladzy.

A ja caly czas czekam az admin go wrzuci na liste z postu na ktora partie bym glosowal.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Ale ja nie mowie, ze tak nie powinno byc. Zostali wybrani przez nas, wiec niech reprezentuja NAS. Gdybalismy jakie byloby idealne rozwiazanie, zeby ich pogonic w pizdu i wprowadzic nowy rzad. Ale wiadomo, to jest tylko gdybanie, a gdybac sobie mozna. A rczej pomarzyc. Osobiscie nie wierze w ten nasz rzad, dla mnie jest caly popsuty i kropka. Ja uparcie bede glosowal na Krejzola Korwinna Mikke, mimo tego ze nigdy by go i tak nie dopuscili do wladzy.

A ja caly czas czekam az admin go wrzuci na liste z postu na ktora partie bym glosowal.. :P

Woz ale popatrz na to w ten sposób :

Ok wrzucamy samych nowych ludzi , młodzież po maturze i co ..... w administracji aktualnie pracuje 500tyś osób , znajdziesz dwóch , trzech ludzi z ideałami którzy chcą zrobić coś bezinteresownie dla sprawy a pozostałych dziesięciu będzie z łapanki prawdopodobnie z podobnymi ciągotami do mamony i kombinatorki jak Ci którzy siedzą tam w tej chwili ....

Ja uważam , że Polska jest krajem dużych możliwości w pozytywnym tego słowa znaczeniu .... tylko kasiora którą wypracujemy jest debilnie wydawana począwszy od powiatów na kancelarii Prezydenta kończąc ....

Największym absurdem naszych czasów jest Informatyzacja .... liczba ludności nam się nie zwiększyła a liczba ludzi zatrudnionych w administracji ze 100tyś wzrosła do 500tyś .... prosty wniosek , wywalmy komputery .... róbmy wszystko na papierze , będzie taniej i szybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

A tak jeszcze nawiązując do tematu Reformy Emerytalnej , dziwnie to wszystko wygląda , ale zamiast podnosić minimalny wiek emeryta powinni ujednolicić lata pracy ....

Czyli powiedzmy każdy może przejść na emeryturę po 45 latach pracy , jeśli ktoś podjął pracę mając 20 lat popracuje 45 i ma 65 lat to jest dużo bardziej sprawiedliwe wobec wszystkich ....

Tak samo jak sytuacja w mundurówce ..... policjant nie ważne czy robił w kryminalce i zbierał trupy z podłogi , czy był papugą zza biurka tak samo po 15 latach służby może przejść na emeryturę ....

O ile w przypadku tego pierwszego policjanta jak najbardziej bym się do tego przychylał ..... to sory ale w przypadku drugiego RZECZNIKA PRASOWEGO już absolutnie nie bo jest on zwykłym urzędnikiem który w żaden sposób nie narażał swojego życia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszą metodą poprawienia (nie całkowitej naprawy bo to już trudniejsze) sytuacji emerytalnej jest załatanie czarnej dziury zawodów uprzywilejowanych i KRUS!

Jak najbardziej się zgadzam, że pierwsza linia w mundurówce Ci co się faktycznie narażają powinni mieć możliwość wcześniejszego przejścia ale po 20-25 a nie 15 latach bo to trochę dziwne poszedł do pracy jak miał 20 lat teraz ma 35 i jest emerytem a przecież to człowiek jak najbardziej produktywny jeszcze, porównując 25 do 45 lat pracy "normalnego" obywatela to i tak jest nadal mocno uprzywilejowany! Natomiast cała mundurówka biurkowa, zaopatrzeniowa, itp powinna pracować 45 lat bo oni niczym nie ryzykują i w takim przypadku oszczędności już będą ogromne!

Kolejna sprawa która jeszcze bardziej mnie bulwersuje KRUS:

wariant KOMBINACJA:

cytat z forum o krusie

[TABLE=class: comment, width: 659]

[TR]

[TD]

"poniżej 6 ha przeliczeniowych - składkę opłaca budżet państwa za każdego ubezpieczonego rolnika i domownika, w wysokości 1 zł za każdy ha przeliczeniowy;"...czyli grupa pseudo-rolników (lekarzy, prawników, taksówkarzy...) posiadających umowny 1 ha - wiadomo w jakim celu- nadal będzie miała opłacana składkę przez budżet państwa a prawdziwy rolnik niech płaci sobie sam, niezależnie od tego czy ma jakiś dochód czy nie - świetnie! gratuluję decydentom poczucia humoru i braku świadomości.....

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

wariant "NORMALNY" :

- na przykładzie własnym - wujek rolnik

ma kilkaset h nie wiem ile bo się nigdy nie przyznał ale myślę, że pomiędzy 250 a 400, kilka traktorów, dwa kombajny i wiele innych drogich maszyn które nie wiem jak się nazywają i do czego służą:wink: ale ma bo widziałem do tego kilkadziesiąt sztuk bydła i ze 300 trzody oraz 4 wielkie silosy(tak to się chyba nazywa:wink:) pełne zboża.

według prawa powinien płacić 1395 zł KWARTALNIE (najniższy zus 975,76zł MIESIĘCZNIE emerytalno-rentowe 582,22zł) na krus z czego 1269zł to składka emerytalno-rentowa,

podsumowując bogaty rolnik: 5580zł rocznie na krus z czego 5076zł na em-rent

osoba prowadząca jednoosobową działalność(np kiosk) niezbyt bogata: 11709,12zł na zus z czego 6986,64zł na em-rent

na emeryturze dostaną prawie tyle samo ale rolnik dostanie jeszcze emeryturę z unii za to, że dziecku przekaże gospodarstwo (k.urwa a komu ma przekazać?)

nie słyszałem żeby ktoś dostał emeryturę za to, że swoją firmę przekazał swoim dzieciomlolol

pomijając to wszystko wspomniałem wcześniej, że według prawa tyle powinien płacić ale tego nie robi bo on ma oficjalnie niecałe 50 h jest więc "niewielkim gospodarzem" bo resztę przepisał na dzieci, rodziców, teściów a więc płaci całe 345 zł kwartalnie (1380zł rocznie) a em-rent 219zł (876zł rocznie a emeryturę dostanie nieznacznie niższą niż na jednoosobowej działalności) i śmieję się z naszego systemu emerytalnego a kiedyś jak był wypity to wprost mi powiedział, że wszyscy co mają duże gospodarstwa których zna tak robią to mnie w.****iło dokumentnie powiedziałem mu co o nich myślę i że jak ma być w kraju lepiej skoro tak postępują a on się roześmiał i zapytał po co ja "głupi" płacę zus na działalności jednoosobowej - kup hektar ugoru zrób z siebie rolnika na papierze olej zus i płać krus.

No i tak to wygląda z taką mentalnością ludzką nie poprawimy sytuacji a póki PSL i Pawlak będą potrzebni do koalicji a im z wszystkimi po drodze i prawie wszystko poprą oby im nikt krusu nie ruszał bo muszą dbać o kieszenie swoje i swoich ziomków toż to w końcu stały i pewny elektorat, nic w tej materii się nie zmieni!

Te dwie sytuacje nie naprawią całkowicie systemu ale mocno go uszczelnią i pozwolą zaoszczędzić miliardy rocznielolollolollolol

Edytowane przez wisnia1419
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z mojej drugiej branzy :P

Nasz system emerytalny jest totalnie spier... Zus to zlodziejstwo a drugi filar to sciema (pare lat temu bylo kupe zamieszania aby sie zapisywac itd itp obecnie drugi filar jest pod wielim znakiem zapytania i najprawdopodobniej go zlikwiduja). Przykladowo w chwili obecnej na 1 emeryta przypadaja 4 osoby aktywne zawodowo. My zyjemy w nizu demograficznym, gdy osiagniemy wiek emerytalny na 1 emeryta przypadna 2 osoby aktywne. Jak to bedzie funkcjonowac ?

Tak jak Kosa napisal, trzeba sobie samemu odlozyc i nawiazujac do przykladu Woz'a o Australii u nas sa to fundusze inwestycyjne tzw. 3 filar nieobowiazkowy. Niestety Zus'u nie przeskoczymy ale mozemy sie sami zdecydowanie lepiej zabezpieczyc na przyszlosc.

Jak ktos jest zainteresowany moge opisac pokrotce w jaki sposob fundusz inwestycyjny nas zabezpiecza na przyszlosc w firmie, ktorej pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zusu. Zus ponoć i oficjalnie nie ma pieniędzy- co jasne i oczywiste. Pod albo w Białymstoku powstaje a może już powstał cały kompleks zusowski na powierzchni circa 50ha... Zapewniam, że nie powstały tam ziemianki nie stanęły kontenery i temu podobne. Jak zus ma być jakolkiek wypłacalny skoro dzisiejsza 1złotówka (powiedzmy+- 1/4 bohenka chleba) wsadzona przez moją osobę do zusu będzie mi za ileś tam lat zwrócona bez wzięcia pod uwagę inflacji itd itd (ciekawe jaką częscią bohenka chleba będzie ta wspomniana złotówka).

W opolskim zusie pewien mój znajomy pracownik zrobił dwa trzy lata temu symulację z której wynika, że do 2017r zus przestanie być wypłacalną instytucją. Te parę lat temu tak średnio wierzyłem w tą symulację a teraz zastanawam się czy rok się będzie zgadzał czy będzie rozrzut w tej materii.

Co do policji.

raz: płaca

Magiczne 15 lat to nie do końca tak jak to się w mediach przedstawia. Poza tym na wysokość wypłaty składa się dosyć duzo czynników. Może się zdarzyć tak, że podoficer będzie zarabiał więcej niż oficer. Na wysokość skłąda się przelicznik za lata słuzby za zajmowany etat za klasę specjalizacji (np sierżant technik będzie zarabiał więcej niż "szaszłyk" z linii czy opecji)

Dwa: magiczne 15 lat.

Tyle sie mowi o tych 15 latach a wszyscy i tak ciagna ile moga- osobiscie znam jedna osobe ktora odeszła z wlasnej woli po 15 latach. A dlaczego? A no dlatego, że po 15 latach dostaje się tylko 40% średniej miesięcznej wypłaty. 40% dużo? powiedzmy, że pracujemy w opecji i odchodzimy po 15 latach w stopniu podoficerskim. Cena na wyjście 2500złych. 40% z 2500: 1000zł? Dużo? W moim rodzinnym Zamościu napewno dużo, w Opolu czy niedalekiej okolicy już nie tak bardzo dużo. Fakt, że odejdziemy przed 40rż i możemy sobie dorobić ale i tutaj są obostrzenia ile możemy zarobić (legalnie i na kwitku) Bo nie we wszystkich zawodach i mijescach da się zarobić na kwtku i oficjalnie plus to co pod stołem żeby wszyscy byli zadowoleni.

Na święta byłem w KWP Zamość pogadać ze znajomymi życzenia złożyć itd pogadaliśmy sobie o życiu na wygananiu i temat zszedł jak tam w pracy. Sami stwierdzili że gdyby byli młodsi to by szczęscia szukali w dużych firmach koncernach a nie kwitli dumnie w policji...

Także jest jak jest. Każdy kowalem swojegolosu i jak ktoś komuś zazdrości pracy w policji to droga otwarta- limitów wiekowych już nie ma. Ja w kazdym razie już nie zazdroszczę.

W sprawie zusu jeszcze na koniec zeby w temacie sie trzymać. Moj matka jest po trzech operacjach guza mózgu ma wyciętą przysadkę a mimo to co jakiś czas jest wzywana na komisję lekarską w celu oceny... Hmmm sam nie wiem czego i co oceniają. Może ktoś liczy że coś co jest usuniete odrośnie? No kurde może tam są ślusarze albo akwaryści w tej komisji ?

Brat mojego ojca stracił częściowo i bezpowrotnie wzrok. Widzi to co jest na talerzu z odległości do 10cm. Z 15 nie jest w stanie odróżnić czy to zupa czy mielony czy to tylko serwetka pod talerzem, który stał tam przed chwilą. A teraz najlepsze...

Co parę lat musi się zameldować na jakiejś popierzonej komisji lekarskiej w celu stwierdzeina czy nie nastąpiło cudowne ozdrowienie dnia siódmego i czy zus przypadkiem nie płaci zdrowemu nierobowi. Z drugiej strony mam obraz opolskich pracowników zusu- wiecie im podnoszenie wieku emerytalnego to wsio radnoje bo w klimatryzowanych ciepłych pomieszczenniach przy kawie herbacie i ciasteczkach zerowej odpowiedzialności spinacze biurowe z pudełka do szuflady można przekładać baaardzo długo...

Baczność! Spocznj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj swieta racja wuju "dobra rada". ZUS dziala w prosty sposob sciagnac swoje a wyplacic jak najmniej. Jakis czas temu w TV byla historia uposledzonego dziecka, 3 osoba pobierala jego rente a on nic z tego nie dostawal. Wkoncu zaczal dochodzic swojego. Odpowiedz ZUS'u byla taka, ze historia jest z byt dluga i niesa w stanie stwierdzic kto i jak bral pienidza dletego temu choremu niewyplaca. Prawda taka ze jak osoba fizyczna bedzie zalegala 5zl to ja beda scigac przez X lat i jakos ta historie odnajda.

W chwili obecnej nie mozna liczyc na ZUS i OFE ze zapenia nam chociazby zycie na standardzie w wieku emerytalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nem gdzie robisz bo ja już od ponad 5 lat w branży inwestycyjno - ubezpieczeniowej.

Tak jak Kosa napisal, trzeba sobie samemu odlozyc i nawiazujac do przykladu Woz'a o Australii u nas sa to fundusze inwestycyjne tzw. 3 filar nieobowiazkowy. Niestety Zus'u nie przeskoczymy ale mozemy sie sami zdecydowanie lepiej zabezpieczyc na przyszlosc.

Jak ktos jest zainteresowany moge opisac pokrotce w jaki sposob fundusz inwestycyjny nas zabezpiecza na przyszlosc w firmie, ktorej pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem w tym dziwnym kraju jest brak jakiejkolwiek elementarnej odpowiedzialności w administracji. Jak to nie wiedzą kto i kiedy brał kasę? To komu oni ją oddawali? Mietkowi z pod monopolowego czy Kryśce z gazowni? W ilu sprawach medalnie nagłosnionych w ogóle nie zajmują stanowiska albo nie zabierają głosu chociaż wina jest jak w mordę dał po ich stronie. Ile osób już zbankrutowało a ile żyje w nędzy prze to "że coś komuś" w urzędzie się wydawało. Ilu jest znalezionych winnych takiego stanu rzeczy? Przecież ktoś gdzies się musiał podpisać, ktos musiał wydać decyzję ktoś musiał zatwierdzić- co nagle nikt nic nie wie?

Paranoja!

Jak kierowca autobusu spowoduje uszczerbek u swoich pasażerów- jest winny.

Jak budowlaniec postawi krzywo ściane i pierdyknie - jest winny

Jak sklepowa się pomyli i nie da paragonu ma po kasie

Jak kosmetyczka zrobi komuś z ryjka Pearl Harbor to też niewątpliwie będzie miała problem z paragrafami.

Jak ja zaprojektowałem policzyłem zleciłem wykonanie i podpisałem się to jak urwie się przewódz z ciśnieniem 230bar i rozwali komuś baniak to kogo wezmie UDT za dupę? No mnie- bo się podpisałem to logiczne.

A jak się pomyli urzędas? Pamiętacie z pierwszej Nysy co miałem w dowodzie rejestracyjnym wpisane? Dobrze że jakiś popieprzony sanepid się jeszcze w to wszystko nie wmieszał bo się jakiś głąb pomylił. A co mi w wydziale ruchu powiedzili "niech sobie pan drugi dowód z korektą wyrobi" - oczywiście ja MUSZĘ sobie wyrobić ja MUSZĘ zrobić odpowiednią korektę w odpowiednich dokumentach i ja MUSZĘ sobie za to wszystko zapłacić- może frytki do tego? 80zł za dowód - ch..j z 80 złotymi- to nie jakies zabójcze pieniądzę. Tylko ku..a dlaczego ja mam ponosić koszty braku kompetencji osób które chleb z tegą żrą (całkiem bezproduktywnie z resztą). Idę do urzędu to mam prawo (tak mi się wydaje) tam wystąpić w roli petenta a nie specjalisty w wypełnianiu papierków. W ogóle co to jest? Idę do urzedu a tam: masz pan papierek wypełnj se pan i przyjdz pan jak juz pan dobrze (słowo klucz: dobrze) wypełnisz. No ku...wa ja musze się znac na wypełnianiu papierków? No chyba tak skoro zawsze sobie sam wypełniam. To po kiego wała tyle tam siedzi ludzi i chlebek nasz powszedni na kupe przerabia, skoro to i tak ludzie im w zębach przynoszą ich narzędzia pracy. Bezesens totalny. Może tak na dobry poczatek tak dla przykładu wypier...lić połowę stanu kadrowego dla poprawy atmofery w urzędzach panującej?

Ja to widze tak: idę do urzędu przedkładam wszystkie kwitki a pani/pan zadaje pytania czyta kwitki i wypełnia swoje druczki kwitki świskti i to czym on/ona pracuej i co jest jej warsztatem pracy.

Ponoć to urzędy są dla ludzi a nie ludzie dla urzędów, ale to ponoć.

Dirty -niestety albo stety mają, czy to wojskowi czy policjanci. Jest jakiś tam próg którego oficjalnie nie mogą przekroczyć z dochodami. Wiem bo środowisko mundurowe jest w jakiś tam sposób bliskie min. mój Tatko. Stąd wiem jak to z tym zatrudniemiem emerytów mundurowych bywa... Jak odejdziesz po 15 to jest to jakoś inaczej ale że mało kto idzie nie interesował mnie ten temat.

Edytowane przez _Wujek samo Zło_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ku..a dlaczego ja mam ponosić koszty braku kompetencji osób które chleb z tegą żrą (całkiem bezproduktywnie z resztą)

Nie obwiniaj ludzi, ktorzy maja nie wdzieczna prace :P Kazdemu zdaza sie popelnic blad. Walcz z tymi, ktorzy to "zaprojektowali".

ch..j z 80 złotymi- to nie jakies zabójcze pieniądzę. Tylko ku..a dlaczego ja mam ponosić koszty braku kompetencji osób które chleb z tegą żrą

tu masz racje, korekty z tego tytulu powinny byc darmowe

Stąd wiem jak to z tym zatrudniemiem emerytów mundurowych bywa... Jak odejdziesz po 15 to jest to jakoś inaczej ale że mało kto idzie nie interesował mnie ten temat.

Wydaje mi sie ze jest to kwestia przywiazania sie do pracy. Po dobiciu do tych 15lat dlaczego ktos mial by odchodzic skoro moze jeszcze byc aktywny zawodowa i zarabiac bez zmiany branzy. Z drugiej strony sporo mundurowych otwiera badz pracuje dla ochrony.

Nem gdzie robisz bo ja już od ponad 5 lat w branży inwestycyjno - ubezpieczeniowej.

INVESTMENT GROUP Licencjonowany Partner AEGON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nem sory za to co napiszę. Być może mamy tu urzędników administraji państwowej przez co popadnę w czyjeś niełaski i antypatię.

Wali mnie przez duże W to pan/pani zurzędu ma niewdzięczną pracę. Jest tyle pięknych zawodów np malarz, tynkarz, hutnik, meliorant, policjant, ksiądz, pilot, zawodowy bezrobotny.Słowem mają w czym wybierać i mogą się przekwalifikować zawsze. Wali mnie też, że to góra wymyśliła a biedny dół musi robić. Panowie od pana czeszącego się na lewo i noszącego wąski wąsik pod nosem też tak się tłumaczyli. Wali mnie też równiez to że oni są w pracy- ja wiem że litera prawa i Temida jest ślepa ale człowiekiem się jest a urzędnikiem bywa.

Poza tym jakby zyebany przez petenta urzedas poskarżył się raz drugi i setny i tak razy xx000 w całej Polsce to góra też by ruszyła głową, że coś jest na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...